در حال بارگذاری ...
 • استفاده از فناورهای نوین در حوزه حمل و نقل مسافر رویکرد اصلی سازمان راهداری

  ارتقا نحوه خدمات رسانی به مسافران و افزایش ایمنی تردد ناوگان مسافری از مهمترین دغدغه های این بخش در استان است که باهم افزایی اداره کل ، فعالان این بخش و دستگاه های ذیربط راهکارهایی برای آن در دست اجراست .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در هجدهمین جلسه کمیته راهبری حمل و نقل جاده ای در بخش حمل و نقل مسافر در تبریز با اعلام این مطلب افزود : امروز مردم دنبال تسهیل در دسترسی به خدمات هستند بنابراین دست اندرکاران حوزه حمل و نقل مسافر با حرکت به سمت استفاده از رویکردهای جدید و فناوری های نوین باید به سمت جلب اعتماد عمومی استفاده کنندگان از بخش حرکت کنند .

  داریوش باقرجوان در این جلسه گفت : ارتقا اخلاق حرفه ای رانندگان بخش حمل و نقل مسافری از دیگر راه های جلب اعتماد عمومی به این بخش است . استفاده از ظرفیت توشه غیرهمراه مسافر در چارچوب ضوابط قانونی و در نظر گرفتن موارد ایمنی می تواند به عنوان یک منبع درآمدی در حوزه مسافری مورد استفاده قرار گیرد .

  باقرجوان ، همچنین از عملیاتی شدن تخفیف های آزادراهی برای ناوگان حمل و نقل عمومی بر اساس مصوبات قانونی خبر داد و خواستار پیگیری اداره کل استان در این مورد شد .

  مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافر ، بااشاره به اینکه آذربایجان شرقی به عنوان یک مرکز خدمات حمل و نقل منطقه ای مسافر در شمالغرب کشور مطرح است بر ارتقا خدمات رسانی به مسافران توسط شرکت های  حمل و نقل مسافر استان تأکید کرد .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز در این جلسه گزارشی از وضعیت حمل و نقل مسافر استان آذربایجان شرقی ارایه کرد و افزود : در حال حاضر تعداد ۶۵۷ دستگاه اتوبوس ، ۱۲۰۵ مینی بوس و ۷۳۸ دستگاه خودرو سواری در ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر استان فعال  هستند .

  اورجعلی علیزاده گفت : ارتقا نحوه خدمات رسانی به مسافران و افزایش ایمنی تردد ناوگان مسافری از مهمترین دغدغه های این بخش در استان است که باهم افزایی اداره کل ، فعالان این بخش و دستگاه های ذیربط راهکارهایی برای آن در دست اجراست .

  گفتنی است ، در جلسه کمیته راهبری حمل و نقل مسافر روسای تشکل های صنفی حمل و نقل مسافر کشور و آذربایجان شرقی ، برای بهبود وضعیت حمل و نقل مسافر بحث و تبادل نظر کردند .
  مطالب مرتبط

  جزئیات ساخت ۴۱۵ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در آذربایجان غربی

  جزئیات ساخت ۴۱۵ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در آذربایجان غربی

  سرمایه گذاری بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال از سال ۹۲ تاکنون در پایانه های مرزی و در جهت توسعه و احداث کریدور بندر امام خمینی (ره) به طرف پایانه مرزی بازرگان و شاخه های آن در پایانه های مرزی رازی ، سرو ، تمرچین و بازارچه مرزی کیله سردشت برای تبدیل استان به هاب لجستیک انجام گرفته است ...

  |

  نظرات کاربران