در حال بارگذاری ...
 • افزایش ایمنی سفرهای جاده ای در گرو فرهنگ سازی و افزایش دانش ترافیکی

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،​ فرهنگ سازی و افزایش دانش ترافیکی کاربران جاده ای نقش موثری در افزایش ایمنی سفرهای جاده ای دارد  .

  خداداد مقبلی معاون فنی و اجرایی این سازمان در جلسه شورای معاونین اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان با اشاره به این مطلب گفت : یکی از مهمترین دغدغه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ارتقای ایمنی سفرهای جاده ای و  کاهش تلفات جانی و خسارات مالی ناشی از رعایت نکردن نکات ایمنی در میان کاربران جاده ای است که در این مسیر فرهنگ سازی نقش مهمی را ایفا می کند .

  وی افزود : به منظور ارتقای هر چه بیشتر فرهنگ ترافیکی در جامعه استفاده از ظرفیت مراسم ها و مجامع تاثیر گذار اجتماعی نظیر نماز جمعه ، کار گروه های کمیسیون ایمنی راه ها و تشکیل کار گروه ویژه کاهش تصادفات با حضور دستگاه های ذیربط ، همکاری با سایر ارگان ها خصوصاً فرمانداری ها ، پلیس راه ها و شورای ترافیک استان و همچنین استفاده از ظرفیت و پتانسیل های رسانه ای و جلب کمک سازمان های مربوطه همانند صدا و سیما برای تولید برنامه های آموزشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

  مقبلی همچنین اهمیت رسالت گشت های راهداری و ترابری و فعالیت مستمر این گشت ها در فراهم شدن سفر ایمن برای کاربران جاده ای را یادآور شد .

  معاون فنی و اجرایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از روند احداث مسیر جدید راه روستایی صعب العبور روستای روتک در شهرستان خاش و محورهای منتهی به شهرستان چابهار بازدید کرد و در جریان برخی پروژه های در دست اقدام  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان قرار گرفت .
  مطالب مرتبط

  جزئیات ساخت ۴۱۵ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در آذربایجان غربی

  جزئیات ساخت ۴۱۵ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در آذربایجان غربی

  سرمایه گذاری بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال از سال ۹۲ تاکنون در پایانه های مرزی و در جهت توسعه و احداث کریدور بندر امام خمینی (ره) به طرف پایانه مرزی بازرگان و شاخه های آن در پایانه های مرزی رازی ، سرو ، تمرچین و بازارچه مرزی کیله سردشت برای تبدیل استان به هاب لجستیک انجام گرفته است ...

  |

  نظرات کاربران