در حال بارگذاری ...
 • برگزاری نشست مجازی همکاری های حمل ‌و نقل بین‌المللی ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نشست مجازی همکاری های حمل‌ونقل بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا با حضور نمایندگان کشورهای عضو این اتحادیه و با مشارکت نمایندگان بخش‌های مختلف وزارت راه ‌و شهرسازی از جمله دفاتر تجاری‌سازی و امور تشکل ها و توسعه بین‌الملل ، سازمان بنادر و دریانوردی و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ، سازمان توسعه تجارت و وزارت نیرو به میزبانی سازمان راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای برگزار شد .

  جواد هدایتی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی این سازمان با بیان این مطلب افزود : در این نشست ، پیرامون آخرین وضعیت مبادلات حمل‌ونقلی و تجاری با اعضای اتحادیه اوراسیا، ظرفیت ها و چالش‌های موجود و چگونگی ارتقای همکاری ها و پیشنهادهای اجرایی ، تبادل نظر شد .

  هدایتی طی سخنانی در این نشست با بیان اینکه همکاری‌ موثر در زمینه رفع موانع و محدودیت‌های حمل ‌و نقل بین اعضای اتحادیه امر زیربنایی لازم برای توسعه بازرگانی بوده که می‌تواند اعضای اتحادیه را برای رسیدن به اهداف تجاری یاری نماید، تاکید کرد : در موضوع ترانزیت و حمل ‌و نقل بین‌المللی جاده‌ای ، جمهوری اسلامی ایران دارای زیرساخت های مناسبی است که اتصال بین جنوب و شمال و مسیرهای شرق به غرب منطقه را به خوبی برقرار می‌کند که در کنار امنیت نسبی بی‌نظیر کشور ، این زیرساخت‌ها می‌تواند به خوبی اتصال حوزه اوراسیا را با بنادر و آب های آزاد کشور واقع در خلیج فارس و دریای عمان به صورت پایدار برقرار نماید.

  وی حذف محدودیت گذربرگ تردد میان اعضا ، حذف عوارض ورود و تردد ناوگان در قلمروی کشورهای عضو و تسهیل شرایط صدور روادید برای فعالان بخش حمل ‌و نقل و رانندگان را سه گام اساسی و لازم برای توسعه حمل‌ونقل بین‌المللی بین جمهوری اسلامی ایران با کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا برشمرد .
  مطالب مرتبط

  جزئیات ساخت ۴۱۵ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در آذربایجان غربی

  جزئیات ساخت ۴۱۵ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در آذربایجان غربی

  سرمایه گذاری بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال از سال ۹۲ تاکنون در پایانه های مرزی و در جهت توسعه و احداث کریدور بندر امام خمینی (ره) به طرف پایانه مرزی بازرگان و شاخه های آن در پایانه های مرزی رازی ، سرو ، تمرچین و بازارچه مرزی کیله سردشت برای تبدیل استان به هاب لجستیک انجام گرفته است ...

  |

  ثبت اطلاعات ۵۰۰۰ پروژه در سامانه نگهداری راه‌ها

  ثبت اطلاعات ۵۰۰۰ پروژه در سامانه نگهداری راه‌ها

  کار جدید که در رابطه با سامانه جامع راهداری(PMS) در سازمان راهداری انجام شده ، توسعه مدل‌‌های اضمحلال روسازی است که ما را به پیش‌بینی عمر راه‌ها قادر می‌سازد ؛ بر مبنای این پیش‌بینی‌ها قادر خواهیم بود ، بودجه‌ روکش و آسفالت‌های حفاظتی را بر اساس این مدل‌ها تعیین کنیم .

  |

  آمادگی کامل راهداران برای اجرای طرح راهداری زمستانی سال ٩٩

  آمادگی کامل راهداران برای اجرای طرح راهداری زمستانی سال ٩٩

  این آماده سازی شامل تعمیر و راه اندازی ماشین آلات راهداری زمستانی ، بهسازی راهدارخانه ها ، برگزاری دوره های آموزشی ویژه راهداران و روسای ادارات راهداری بلافاصله پس از خاتمه راهداری زمستانی سال قبل آغاز می شود .

  |

  لزوم اعمال تخفیفاتی در هزینه انبارداری حمل و نقل بین‌المللی توسط دولت

  لزوم اعمال تخفیفاتی در هزینه انبارداری حمل و نقل بین‌المللی توسط دولت

  هرچه میزان بیش‌تری تخفیف داده‌ شود ، به نفع خواهد بود . در حال حاضر در رکود و کسادی کار به‌ سر می‌بریم ، هزینه‌ها مضاعف شده‌ و شرکت‌های خارجی نیز اعلام می‌کنند که افزایش هزینه‌ها مرتبط با آن‌ها نیست و در این میان تنها شرکت‌های ایرانی متضرر خواهند شد .

  |

  نظرات کاربران