در حال بارگذاری ...
 • مدیریت پایانه‌های مرزی کشور به وزارت راه و شهرسازی محول شد

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ، مدیریت پایانه‌های مرزی کشور را به وزارت راه و شهرسازی محول کرد .

  یکصد و هفتاد و دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ، روز یکشنبه ، بیستم مهرماه با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی ، برگزار شد .

  در بخشی از این جلسه مقرر شد ، به منظور ایجاد مدیریت واحد در راستای انسجام بخشی به امور پایانه‌های مرزی کشور ، مدیریت این پایانه‌ها ، همچون پایانه‌های هوایی و دریایی به وزارت راه و شهرسازی محول شود .

  گفتنی است ، هم‌اکنون ، بخش عمده‌ای از صادرات و واردات کالا و نقل و انتقال مسافر از طریق ۲۷ پایانه‌ مرزی کشور در استان‌های آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل ، گیلان ، گلستان ، خراسان جنوبی ، ایلام ، سیستان و بلوچستان ، خراسان رضوی ، خوزستان ، کردستان و کرمانشاه انجام می‌شود .
  مطالب مرتبط

  تأثیر شیوع ویروس کرونا بر عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور

  تأثیر شیوع ویروس کرونا بر عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور

  در هیچ شبانه روزی فعالیت در بنادر کشور متوقف نشده است و تمام بخش ها سعی کردند در چارچوب سیاست های ابلاغی حرکت کنند ؛ بر این اساس از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۵۴ میلیون و ۸۵۰ هزار و ۲۱۸ تن انواع محموله ها در کشور تخلیه و بارگیری شده که این عدد بیانگر فعالیت بی وقفه بنادر است .

  |

  تجارت ایران و اوراسیا با امضای موافقتنامه ترجیحی به ۱.۴ میلیارد دلار رسید

  تجارت ایران و اوراسیا با امضای موافقتنامه ترجیحی به ۱.۴ میلیارد دلار رسید

  با توجه به توافقنامه تجاری ایران و اوراسیا در آبان ماه سال ۹۸ و نیز اقدامات صورت گرفته برای اجرایی شدن تعرفه های ترجیحی ، حجم صادرات ترجیحی کشور به مجموعه اوراسیا به مقدار ۱۲۳ هزار و ۹۶۰ تن و به ارزش ۱۳۶ میلیون و ۲۶۰ هزار و ۲۲۹ دلار است . ضمن آنکه حجم واردات کشور در این مدت زمان ...

  |

  نظرات کاربران