در حال بارگذاری ...
 • تحقق خودکفایی واقعی در صنعت ریلی با حمایت وزیر راه و نظر مساعد وزیر دفاع

  طی مذاکرات مفصل با معاونان وزارت دفاع در بخش‌های زیرساخت ، ناوگان ، علائم ، ارتباطات و سیگنالینگ بستر مهیایی در صنایع دفاعی کشور وجود دارد که ما در اداره صنعت ریلی به اقتصاد پایدار می‌رساند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل شرکت راه‌آهن گفت : قطعا با حمایت وزیر راه و نظر مساعد وزیر دفاع ، راه آهن به مرز خودکفایی واقعی در صنعت ریلی می‌رسد .

  سعید رسولی در مراسم افتتاح نمایشگاه دائمی جهاد خودکفایی صنعت ریلی اظهار داشت : امروز ۱۱ هزار و ۶۰۰ کیلومتر خط آهن اصلی داریم که با خطوط فرعی و مانوری به ۱۴ هزار کیلومتر می‌رسد . ۲۶ هزار دستگاه انواع واگن باری در کشور موجود است و ۱۷ هزار دستگاه واگن مسافری و ۹۰۰ دستگاه لکوموتیو در ناوگان داریم . شبکه مویرگی ریلی کامل نیست و مراکز بار کمتر به شبکه ریلی متصل هستند و اگر بخواهیم به هدف قانونگذار و جایگاه مطلوب ریلی برسیم کار زیادی داریم .

  مدیرعامل شرکت راه‌آهن اظهار داشت : ما در نشست‌های بین المللی می‌گوییم که راه‌آهن ایران مورد توجه ویژه مقام معظم رهبری و شخص اول نظام و کشور است . ایشان در بندهای ۲۴ و ۲۵ برنامه ششم تاکیدات زیادی در مورد حمل و نقل ریلی دارند . اگر بخواهیم طبق بند ۲۴ مزیت رقابتی برای ریل ایجاد کنیم، باید راه‌آهن موجود را از نظر اقتصادی پایدار کنیم. وزیر راه و شهرسازی هم در اولین تاکیدات خود به اینجانب خواستند صنعت ریلی از جهت استفاده از توان داخل و خودکفایی تقویت شود .

  مدیرعامل شرکت راه‌آهن اظهار داشت : فرصت‌ها و ظرفیت‌های ارزشمندی از جهت منابع مالی و صنعتی در کشور وجود دارد . وضعیت ما طوری نیست که با یک تحریم و تهدید زمین‌گیر شویم .

  رسولی با اشاره به همکاری با وزارت دفاع بیان کرد : طی مذاکرات مفصل با معاونان وزارت دفاع در بخش‌های زیرساخت ، ناوگان ، علائم ، ارتباطات و سیگنالینگ بستر مهیایی در صنایع دفاعی کشور وجود دارد که ما در اداره صنعت ریلی به اقتصاد پایدار می‌رساند . همچنین امروز از سامانه‌ای رونمایی می‌شود که بیش از ۴ هزار قطعه ناوگان که تولید داخل هستند معرفی می‌شود و قطعاتی از ناوگان که وارداتی هستند نیز معرفی می‌شوند تا شرکت‌های دانش بنیان با آنها آشنا شده و برای تولید داخل آن اقدام کنند .

  مدیرعامل شرکت راه‌آهن تصریح کرد : امروز نمایشگاه دائمی جهاد خودکفایی صنعت ریلی در دل کارخانجات بازسازی و نوسازی ناوگان ریلی در تهران افتتاح شد که قطعات داخلی و همچنین قطعات وارداتی ناوگان در آن برای متقاضیان در معرض دید قرار گرفته است . قطعا با حمایت‌های وزیر راه و نظر مساعد وزیر دفاع به مرز خودکفایی واقعی در صنعت ریلی خواهیم رسید . صنایع دفاعی کشور ظرفیت بالایی دارد و ما می‌توانیم در بازار و منطقه حضور مؤثر داشته باشیم .
  مطالب مرتبط

  آمادگی و علاقه کشورهای منطقه برای از سرگیری مبادلات ریلی با ایران

  آمادگی و علاقه کشورهای منطقه برای از سرگیری مبادلات ریلی با ایران

  ما شبکه ریلی را همچون عروق یک بدن در دنیا می‌بینیم ؛ بنابراین با انجام پروژه ریلی خواف - هرات که دو کشور فارسی‌زبان و همسایه را به یکدیگر متصل می‌کند ، آرزو می‌کنیم که مناسبات اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی دو کشور هرچه بیشتر توسعه یابد و سرعت گیرد .

  |

  افزایش ۶۰ درصدی ظرفیت خطوط ریلی تا پایان سال ۱۴۰۰

  افزایش ۶۰ درصدی ظرفیت خطوط ریلی تا پایان سال ۱۴۰۰

  سهم حمل و نقل ریلی در جابجایی بار بنادر امام خمینی(ره) و شهید رجایی در سال ۹۹ دو برابر شده است . تا سال آینده در مسیرهایی که مراکز تولید بار است و ریل داریم ، از سهم ۱۵ درصدی برای ریل در کل کشور استفاده می‌کنیم .

  |

  نظرات کاربران