در حال بارگذاری ...
 • اجرای عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک در سیستان و بلوچستان

  از آنجایی که این پایانه مرزی اهمیت بسزایی در توسعه اقتصاد منطقه و حمل و نقل بین المللی و افزایش مبادلات با کشور افغانستان دارد عملیات توسعه محوطه آن از نظر فیزیکی به منظور ارائه خدمات بهتر به مسافران ، صاحبان کالا و رانندگان در سطح استانداردهای ملی و بین المللی در حال انجام است.

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از اجرای عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک به منظور استفاده هر چه بهتر از ظرفیت تخلیه و بارگیری کامیون های صادراتی و ترانزیتی در مرز این استان و کشور افغانستان خبر داد .

  ایوب کرد اظهار داشت : این اقدام پیرو مصوبات مرزی ۲۳ مردادماه سال جاری بین مسئولان استانی و والی نیمروز افغانستان به منظور تسهیل تردد کامیون های صادراتی و ترانزیتی از این پایانه مرزی در اولویت کاری این اداره کل قرار گرفت .

  وی با بیان اینکه حجم تردد کامیون های صادراتی و ترانزیتی در پایانه مرزی میلک در یک ماه اخیر از ۲۴۰ دستگاه به بیش از ۴۰۰ دستگاه افزایش پیدا کرده است ، گفت : از آنجایی که این پایانه مرزی اهمیت بسزایی در توسعه اقتصاد منطقه و حمل و نقل بین المللی و افزایش مبادلات با کشور افغانستان دارد عملیات توسعه محوطه آن از نظر فیزیکی به منظور ارائه خدمات بهتر به مسافران ، صاحبان کالا و رانندگان در سطح استانداردهای ملی و بین المللی در حال انجام است .

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان افزود : همچنین این اداره کل با توجه به اهمیت پایانه مرزی میلک علاوه بر توسعه محوطه آن ، اقداماتی نظیر اصلاح روشنایی ، تخصیص کانکس جدید جهت استقرار نیروهای مرزبانی و تامین نیازمندی های اعلام شده مرزبانان ، اصلاح نواقص جزئی در دیوارکشی و پاکسازی فضای پایانه مرزی از ضایعات ، لاستیک و کانکس های فرسوده را توسط اکیپ راه سازی و راهداری وحدت سیستان مورد توجه قرار داده است .

  کرد مشارکت بخش خصوصی به منظور حفاظت اطراف و محیط پایانه مرزی و احداث کریدور مسافری از سالن مسافری تا درب پایانه مرزی را از دیگر اقدامات در دست اقدام اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در پایانه مرزی میلک عنوان کرد .
  مطالب مرتبط

  ارزیابی مستمر رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا در بخش حمل و نقل آذربایجان غربی

  ارزیابی مستمر رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا در بخش حمل و نقل آذربایجان غربی

  در راستای اجرای بخشنامه های صادره از سوی سازمان جهت برخورد های لازم با شرکت ها ، موسسات و رانندگانی که پروتکل های بهداشتی لازم را رعایت ننموده اند ، اقدامات بسزایی انجام یافته است .

  |

  نظرات کاربران