در حال بارگذاری ...
 • تشریح ​نحوه آموزش های مرتبط با صدور کارت هوشمند رانندگان ناوگان عمومی حمل‌ و نقل جاده ای

  متقاضیان تغییر نوع فعالیت مندرج در کارت هوشمند از باری به مسافری یا برعکس ، ملزم به گذراندن دوره‌های آموزشی تکمیلی نبوده و کارت هوشمند آنان تا مهلت اعتبار باقیمانده در کارت هوشمند، تعویض می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا و ضرورت تداوم امور حمل‌ونقل جاده‌ای در کشور ، نحوه تمدید و صدور کارت هوشمند رانندگان ناوگان عمومی حمل‌ونقل جاده ای تدوین و به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سراسر کشور اعلام شد .

  مهران قربانی معاون حمل و نقل این سازمان با بیان این مطلب اظهار داشت : متقاضیانی که سابقه دریافت کارت هوشمند رانندگی داشته‌اند (اعم از مواردی که بدون وقفه به فعالیت حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای مشغول بوده و یا مواردی که در فعالیت حرفه‌ای آنان وقفه ایجاد شده است) ، ملزم به گذراندن دوره‌های آموزشی ضمن خدمت مصوب در زمان تمدید کارت هوشمند رانندگی تا تاریخ فوق‌الذکر نمی‌باشند .

  وی افزود : متقاضیان تغییر نوع فعالیت مندرج در کارت هوشمند از باری به مسافری یا برعکس نیز ، ملزم به گذراندن دوره‌های آموزشی تکمیلی نبوده و کارت هوشمند آنان تا مهلت اعتبار باقیمانده در کارت هوشمند ، تعویض می شود . این دسته از رانندگان پس از اتمام شرایط پیش آمده توسط ویروس کرونا و عادی شدن روندهای انجام امور آموزشی در کشور ، مکلف به گذراندن دوره‌های آموزشی ضمن خدمت مصوب خواهند بود .

  معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام کرد : بر اساس تبصره ماده یک این بخشنامه ، رانندگانی که وفق مفاد این بند متقاضی تعویض کارت هوشمند از نوع مسافری به باری می‌باشند، مجاز به فعالیت در حمل‌ونقل مواد خطرناک نمی‌باشند ، مگر آن که تاییدیه قبولی در آزمون حمل‌ونقل مواد خطرناک را وفق بند ۲ این نامه کسب نموده باشند .

  قربانی در خصوص صدور کارت هوشمند رانندگی متقاضیان جدید ورود به عرصه فعالیت در حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای بیان کرد : این متقاضیان می باید دوره‌های آموزشی بدو خدمت مصوب را به صورت مجازی (غیرحضوری) از طریق یکی از مجریان آموزشی که مفاد و محتوای آموزشی آنها توسط مرکز آموزش سازمان به تایید رسیده باشد ، گذرانده و در آزمون حضوری که تحت نظارت مرکز آموزش و با رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مجری آموزشی برگزار می‌گردد ، حد نصاب نمره قبولی را کسب نمایند .

  وی افزود : در نظر است مکانیزمی نیز برای تأمین امکان دریافت آزمون های تخصصی برای متقاضیان توسط مرکز آموزش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برنامهریزی و در برخی استان ها به صورت آزمایشی اجرایی شود که طی آن متقاضیان ذی ربط بدون پیش شرط حضور در کلاسهای حضوری و غیرحضوری به واسطه قبولی در آزمون های متمرکز استانی امکان دریافت تأییدیه طی دوره های آموزشی را دریافت کنند که در این حالت حداکثر ۲ بار امکان شرکت در آزمون وجود خواهد داشت و در صورت عدم قبولی متقاضی ، حضور در کلاس‌های حضوری یا مجازی ضرورت خواهد یافت و اطلاعات تکمیلی در این خصوص توسط  مرکز آموزش سازمان متعاقبا اعلام خواهد شد .

  شایان ذکر است ، مدیریت امور برگزاری آزمون های تخصصی موضوع این بند از بخشنامه در استان های کشور شامل ثبت‌نام متقاضیان ، زمان‌بندی انجام امور آموزشی و نیز صدور گواهینامه آموزشی و ثبت آن در سامانه آموزش رانندگان به عهده مرکز آموزش سازمان بوده و ادارات کل استانی مکلف به همکاری لازم در این زمینه خواهند بود .
  مطالب مرتبط

  ارتقاء کیفی جاده های مازندران نیازمند عزم ملی

  ارتقاء کیفی جاده های مازندران نیازمند عزم ملی

  بهسازی و توسعه راه‌های روستایی ، تسریع در ارتقای کیفی راه‌ها و شریان‌های اصلی و رسیدگی به مشکلات این بخش به ویژه حوزه حمل نقل جاده ای بسیار مهم و از دغدغه‌های پروژه های عمرانی سازمان می باشد .

  |

  پیشگام بودن استان بوشهر در بازسازی محورهای آسیب دیده از سیل استان لرستان و هرمزگان

  پیشگام بودن استان بوشهر در بازسازی محورهای آسیب دیده از سیل استان لرستان و هرمزگان

  برای ارتقاء توانمندی پرسنل شاغل در مجموعه راهداری و حمل و نقل علاوه بر اموزش ضمن خدمت ، برنامه های انگیزشی دیگری از جمله توجه به معیشت و منزلت کارکنان مد نظر قرار دارد . بهره وری بیشتر بخش و استفاده بهینه از داشته ها و دارایی های سازمان دو هدف دیگر مسئولان سازمان است که تلاش می ...

  |

  برخورداری ۵۳ درصد از روستاهای کشور از راه آسفالته

  برخورداری ۵۳ درصد از روستاهای کشور از راه آسفالته

  در برخی روستاهای استان کمبودهایی احساس می شود که با توجه به اینکه اعتبارات راه های روستایی امسال صد درصد استانی شده است ، انتظار می رود تا با مساعدت مسئولان استانی و استفاده از منابع سایر دستگاه هایی که می توانند یاری گر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان باشند ، روند ...

  |

  نظرات کاربران