در حال بارگذاری ...
 • آغاز حمل یکسره کالا از سمت ایران به عراق از طریق پایانه مرزی تمرچین

  عمده کالاهای صادراتی و حمل شده از پایانه مرزی تمرچین به سمت عراق شامل مشتقات سوختی ، محصولات پتروشیمی و شیمیایی ، تخته ، آهن آلات ، مصالح ساختمانی و کشنده های سواری کش‌ می‌باشد که مشتقات سوختی با سهم حدود ۷۰ درصدی بیشترین حجم را در بین کالاهای صادراتی به خود اختصاص می‌دهند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، حمل یکسره کالا از سمت جمهوری اسلامی ایران به عراق از طریق پایانه مرزی تمرچین در استان آذربایجان غربی از صبح امروز آغاز شد .

  جواد هدایتی مدیرکل دفتر حمل و نقل بین المللی و ترانزیت این سازمان با بیان این خبر اظهار داشت : با عنایت به نشست فی مابین وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و وزیرحمل و نقل جمهوری عراق در حاشیه سفر نخست وزیر کشور جمهوری عراق به کشورمان ، موضوع از سرگیری حمل یکسره کالا از ایران به سمت عراق به منظور تسریع و تسهیل فرایند صادارت ، ترانزیت و حمل کالا بین دو کشور در دستور کار قرار گرفت که در پی آن موضوع توسط سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و با همکاری وزارت امور خارجه و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط با اولویت مورد پیگیری قرار گرفت و در نهایت این موضوع از طریق پایانه مرزی تمرچین عملیاتی گردید .

  وی خاطرنشان کرد : با توجه به شرایط خاص شیوع ویروس کووید ۱۹ ، تمامی پروتکل‌های بهداشتی نیز در این زمینه پیش بینی و رعایت شده است . عمده کالاهای صادراتی و حمل شده از پایانه مرزی تمرچین به سمت عراق شامل مشتقات سوختی ، محصولات پتروشیمی و شیمیایی ، تخته ، آهن آلات ، مصالح ساختمانی و کشنده های سواری کش‌ می‌باشد که مشتقات سوختی با سهم حدود ۷۰ درصدی بیشترین حجم را در بین کالاهای صادراتی به خود اختصاص می‌دهند .
  مطالب مرتبط

  ارتقا سطح همکاری بانک مسکن و سازمان راهداری در جهت خدمت به فعالان صنعت حمل و نقل

  ارتقا سطح همکاری بانک مسکن و سازمان راهداری در جهت خدمت به فعالان صنعت حمل و نقل

  پایانه مرزی باشماق یکی از پایانه های استراتژیک و مهم با کشور عراق است که با توجه به اینکه مدیریت سازماندهی این پایانه مرزی بر عهده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای می باشد ، این سازمان از هرگونه پیشنهاد بانک مسکن در راستای تسهیل ارائه خدمات و الکترونیکی کردن پرداخت عوارضی و ...

  |

  برگزاری ​اولین جلسه هم اندیشی راهداری زمستانی سال جاری به صورت ویدئو کنفرانس

  برگزاری ​اولین جلسه هم اندیشی راهداری زمستانی سال جاری به صورت ویدئو کنفرانس

  با توجه به اینکه در حال حاضر جامعه ما درگیر بیماری کرونا است ، احتمال شیوع این بیماری در بین همکاران حوزه راهداری با توجه به ماهیت کار آنها که مجموعه ای تجمعی است ، وجود دارد . لذا باید مدیران نسبت به اجرای پروتکل های بهداشتی از سوی راهداران برای تامین سلامت این عزیزان تاکید ...

  |

  نظرات کاربران