در حال بارگذاری ...
 • ضرورت تکمیل زنجیره حمل و نقل دریایی برای حمایت از سرمایه گذاران

  بسترهای خوبی برای حضور سرمایه گذاران در بنادر فراهم شده است ولی این بسترها را می توان افزایش داد و حتی بسته های تشویقی برای حضور سرمایه گذاران در بنادر در نظر گرفت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو اتاق بازرگانی ایران گفت : از آنجا که فرصت های مناسبی برای سرمایه گذاری در بنادر وجود دارد ، تسهیل و تسریع در سرمایه گذاری و ارایه امکانات به سرمایه گذاران باعث می شود که فعالان اقتصادی با میل و رغبت وارد بنادر و پسکرانه آن شوند .

  سید حسین معرف درباره فعالیت های توسعه ای بنادر کشور ، تصریح کرد : بنادر؛ چشم کشور هستند ، بدین جهت توسعه و پیشرفت آنها می تواند به اقتصاد کشور کمک قابل توجهی کند . تا چند سال پیش بنادر خارجی ، مانند بنادر ایران بودند ، اما توجه همه جانبه دولت های آنها و ایجاد شرایط مناسب برای سرمایه گذاری ، باعث شد که بنادر اروپایی زبانزد شوند بدین جهت برای اینکه بنادر کشور با وجود تحریم ها رونق گیرد ، ضرورت دارد که به بهترین شکل ، موضوعات سرمایه گذاری دنبال شود .

  عضو اتاق بازرگانی ایران افزود : بنادر ایران با توجه به شرایط تحریمی کشور پیشرفت خوبی داشته است و توانسته پاسخگوی تجار و فعالان اقتصادی باشد اما برای اینکه در این بخش توسعه یافتگی ها بیشتر شود ، نیازمند تکمیل زنجیره حمل و نقل دریایی هستیم ؛ زنجیره ای که بواسطه آن بتوان فعالیت های مربوط به تجارت دریایی را هدفمند دنبال کرد .

  وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی این امکان را دارد که سرمایه گذاران بخش خصوصی را به سمت بنادر هدایت کند ، خاطرنشان کرد : بسترهای خوبی برای حضور سرمایه گذاران در بنادر فراهم شده است ولی این بسترها را می توان افزایش داد و حتی بسته های تشویقی برای حضور سرمایه گذاران در بنادر در نظر گرفت . تسهیل و تسریع در سرمایه گذاری و ارایه امکانات به سرمایه گذاران باعث می شود که فعالان اقتصادی با میل و رغبت وارد بنادر و پسکرانه آن شوند .

  وی خاطرنشان کرد : موضوع دیگری که فعالان اقتصادی در بخش حمل و نقل دریایی دنبال می کنند ، این است که نرخ خدمات متناسب با کاری که در بنادر انجام می شود در نظر گرفته شود . فعالان اقتصادی برای آنکه فعالیت هایشان سودده شود خواهان کاهش هزینه های حمل و نقل و خدمات بندری هستند ؛ محاسبه نرخ ها با دلار انگیزه فعالان اقتصادی را کاهش می دهد .
  مطالب مرتبط

  ساماندهی ، تجهیز و توسعه پایانه‌های ۱۷ بندر مسافری در کشور

  ساماندهی ، تجهیز و توسعه پایانه‌های ۱۷ بندر مسافری در کشور

  افزایش ظرفیت مسافری بنادر طی یک دهه اخیر (۹۸-۸۸) با میانگین رشد سالیانه ۱۲,۶ درصدی ، از ۷.۷ میلیون نفر در ابتدای سال ۸۸، به ۲۴.۵ میلیون نفر در پایان سال ۹۸ رسیده و در مجموع از رشد ۲۱۸ درصدی نسبت به سال ۸۸ برخوردار شده است .

  |

  نظرات کاربران