در حال بارگذاری ...
 • فراهم شدن پذیرش غیر مستقیم کشتی‎‏های ۵۰ هزار تنی در بندر بوشهر

  افزایش عمق کانال دسترسی بندر بوشهر برای پذیرش مستقیم کشتی‎های ۵۰ هزارتنی در اولویت قرار دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر گفت : پذیرش غیر مستقیم کشتی‎‏های ۵۰ هزار تنی در بندر بوشهر فراهم است .

  سیاوش ارجمندزاده درباره پذیرش کشتی‌های ۵۰ هزار تنی ، اظهار داشت : بندر بوشهر ، تا سال گذشته تنها امکان پذیرش کشتی‏‎های ۲۰ هزار تنی را داشت ولی اکنون با بهره‎برداری از پروژه لایروبی کانال دسترسی بندر بوشهر ، شرایط برای پذیرش کشتی‎های ۳۰ هزار تنی فراهم شده است . در حال حاضر به لحاظ عمق کنونی کانال بندر بوشهر ، امکان پذیرش مستقیم کشتی‏‌های یاد شده وجود ندارد اما با سبک سازی در لنگرگاه امکان پذیرش غیرمستقیم، کشتی‎های ۴۰ تا ۵۰ هزار تنی وجود دارد .

  ارجمندزاده یادآور شد : از سال گذشته تاکنون ۶ کشتی با حدود ۷۰ هزار تن کالای اساسی برنج در بوشهر پهلو گرفته و در روزهای آینده نیز یک کشتی ۲۸ تنی حامل کالاهای اساسی در بندر بوشهر پهلو می‏‌گیرد . افزایش عمق کانال دسترسی بندر بوشهر برای پذیرش مستقیم کشتی‎های ۵۰ هزارتنی در اولویت قرار دارد .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر اظهار کرد : امرار معاش جمعیت ساحل نشین بوشهر به طور مستقیم و غیرمستقیم از راه دریا صورت می‏‌گیرد که چنین شرایطی می‏ طلبد ، پروژه ‏های توسعه ای بندر در اولویت‎ قرار گیرد .
  مطالب مرتبط

  ورود اولین تجهیزات استراتژیک به بندر چابهار توسط هند تا پایان سال جاری

  ورود اولین تجهیزات استراتژیک به بندر چابهار توسط هند تا پایان سال جاری

  در بنادر کشور همواره علاوه بر تخلیه و بارگیری کالا به مقوله توسعه توجه ویژه ای شده است و هیچ بندری هم اکنون وجود ندارد که پروژه توسعه ای برای آن تعریف نشده و یا در حال اجرا نباشد و سازمان بنادر و دریانوردی توسعه و ایجاد زیرساخت ها و ظرفیت های جدید را در دستور کار دارد .

  |

  ساماندهی ، تجهیز و توسعه پایانه‌های ۱۷ بندر مسافری در کشور

  ساماندهی ، تجهیز و توسعه پایانه‌های ۱۷ بندر مسافری در کشور

  افزایش ظرفیت مسافری بنادر طی یک دهه اخیر (۹۸-۸۸) با میانگین رشد سالیانه ۱۲,۶ درصدی ، از ۷.۷ میلیون نفر در ابتدای سال ۸۸، به ۲۴.۵ میلیون نفر در پایان سال ۹۸ رسیده و در مجموع از رشد ۲۱۸ درصدی نسبت به سال ۸۸ برخوردار شده است .

  |

  نظرات کاربران