در حال بارگذاری ...
 • افزایش ۱۰ درصدی پروازهای فرودگاه بندرعباس با وجود بحران کرونا

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل فرودگاه های هرمزگان تعداد پروازهای انجام شده در فرودگاه بندرعباس طی مرداد امسال را با وجود بحران کرونا ۹۴۷ سورتی اعلام کرد که نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۱۰ درصد پیشرفت نشان می دهد .

  ابوذر ضیائی با اعلام این خبر عنوان کرد : اکنون از فرودگاه بندرعباس در ۱۵ مسیر داخلی و یک مسیر خارجی (دبی - بندرعباس) پرواز انجام می شود و پیگیر افزایش مسیرهای پروازی فرودگاه هستیم .

  مدیرکل فرودگاه های هرمزگان همچنین با اشاره به پیشرفت ۲۵ درصدی پروژه توسعه اپرون و احداث تاکسی وی ها و نیز روکش بخش آسفالت اپرون قدیم فرودگاه بندرعباس به تعداد چهار استند ، از برنامه ریزی برای اتمام این پروژه در سال جاری خبر داد .

  وی همچنین با بیان اینکه طرح احداث دیوارهای حفاظتی فرودگاه بندرعباس تا دو کیلومتر انجام شده از برنامه ریزی برای تکمیل این پروژه خبر داد و گفت : از دیگر طرح های در دست اجرای اداره کل فرودگاه های هرمزگان می توان به احداث ایستگاه ایمنی و آتش نشانی و تکمیل ساختمان دیده بانی هواشناسی فرودگاه بندرلنگه همچنین مطالعات بهسازی فرودگاه بندرعباس بویژه محاوط مقابل ترمینال ها ، نصب ILS فرودگاه بندرعباس ، مطالعات سطوح پروازی، بهسازی سقف ترمینال و ساماندهی بخشی از سرویس رود اپرون فرودگاه بندرعباس اشاره کرد .
  مطالب مرتبط

  تاکید معاون استاندار گیلان بر کنترل ساخت و سازهای اطراف فرودگاه رشت

  تاکید معاون استاندار گیلان بر کنترل ساخت و سازهای اطراف فرودگاه رشت

  توسعه فرودگاه سردار جنگل رشت در توسعه همه جانبه استان موثر است و اگر حریم های فرودگاه رشت رعایت نشود ، شاهد عدم اجرای طرح جامع از جمله تطویل باند و عوامل پروازی خواهیم بود و نمی توانیم از ظرفیت هوانوردی و غیرهوانوردی فرودگاه سردار جنگل رشت بهره ببریم .

  |

  نظرات کاربران