در حال بارگذاری ...
 • ورود مستقیم دو کشتی ترانزیتی از بنادر هند و جبل علی به بندر شهید بهشتی چابهار

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود و عملیات تخلیه و بارگیری دو کشتی ترانزیتی طی سه روز در بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد .

  بهروز آقایی از ورود و پهلوگیری دو کشتی ترانزیتی در قالب ۶۶۶ TEU کانتینر طی روزهای گذشته به بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد . این کشتی ها هر یک با ۴۰۱ TEU و ۲۶۵ TEU کانتینر به صورت مستقیم از بنادر هند و جبل علی امارات وارد بندر چابهار شده است .

  آقایی عمده کالاهای کانتینری را شامل اقلام : ظروف آشپزخانه ، مواد شوینده ، کالاهای مورد نیاز افغانستان و گندم اعلام کرد که پس از عملیات تخلیه مطلوب به مقاصد هدف در کشور افغانستان ارسال شد .

  این مقام مسئول به تخفیفات ویژه بندر چابهار به صاحبان کالا و تجار اشاره و تصریح کرد : با اطمینان ایجاد شده از ظرفیت های بندر چابهار در پذیرش انواع کشتی و کالا ، کاهش هزینه های حمل دریایی ، تخلیه و بارگیری و انتقال کالا با زمان و هزینه کمتر ؛ پیش بینی می شود که انتقال کالاهای ترانزیتی از طریق این بندر اقیانوسی مستمر باشد .
  مطالب مرتبط

  تشریح بسته ۴ گانه مشوق‌های تعرفه‌ای و سرمایه‌گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار

  تشریح بسته ۴ گانه مشوق‌های تعرفه‌ای و سرمایه‌گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار

  کالاهای صادراتی در تمامی بنادر کشور ؛ مشمول صددرصد تخفیف در عوارض و ۲۵ درصد تخفیف در هزینه ها هستند و برای کالاهای ترانزیتی نیز صددرصد تخفیف در عوارض و ۵۰ درصد تخفیف در هزینه ها مدنظر قرار گرفته شده است .

  |

  ورود اولین تجهیزات استراتژیک به بندر چابهار توسط هند تا پایان سال جاری

  ورود اولین تجهیزات استراتژیک به بندر چابهار توسط هند تا پایان سال جاری

  در بنادر کشور همواره علاوه بر تخلیه و بارگیری کالا به مقوله توسعه توجه ویژه ای شده است و هیچ بندری هم اکنون وجود ندارد که پروژه توسعه ای برای آن تعریف نشده و یا در حال اجرا نباشد و سازمان بنادر و دریانوردی توسعه و ایجاد زیرساخت ها و ظرفیت های جدید را در دستور کار دارد .

  |

  نگاه در بندر چابهار همکاری با سایر بنادر منطقه است نه رقابت

  نگاه در بندر چابهار همکاری با سایر بنادر منطقه است نه رقابت

  زیرساخت‌ها و ظرفیت‌هایی که در بندر شهید رجایی وجود دارد به هیچ وجه قابل قیاس نیست اما از لحاظ موقعیت جغرافیایی بندر چابهار یک بندر منحصربه‌فرد است و برنامه‌ریزی‌های خاص خودش را دارد . قطعا با اتصال راه‌آهن به بندر چابهار یک کریدور پایدار و پررونق با توجیه اقتصادی و با ...

  |

  نظرات کاربران