در حال بارگذاری ...
 • ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی ، در انجام عملیات راهداری زمستانی

  مهمتر از کسب آمادگی های سخت افزاری ( اعم از تجهیز و اورهال ماشین آلات ، بهسازی راهدارخانه ها ، تهیه و دپو مخلوط ماسه و نمک ، تعیین اکیپهای راهداری و ...) ضرورت رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی در راهدارخانه ها و دیگر اماکن استقرار عوامل راهداری زمستانی است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم در نخستین جلسه هماهنگی راهداری زمستانی مطرح کرد : صیانت از حرایم جاده ای باید قبل از استقرار ، نصب و احداث هرنوع سازه فاقد مجوز صورت گرفته و نسبت به رفع تجاوز اقدام شود .

  در نخستین جلسه که به منظور هماهنگی جهت اجرای طرح راهداری زمستانی در این اداره کل برگزار شد ، محمد حسن کلهری مدیر کل ، طی سخنانی ضمن قدردانی مجدد از اقدامات جهادی همکاران جهت اجرای پروژه های عمران جاده ای برزمین مانده ، بخصوص طرح چهار خطه کردن محور قدیم سلفچگان _ ساوه ، اظهار داشت : مبنای ارزشگذاری درنظام اداری باید بر پایه جدیت همکاران در اجرای وظایف تعیین شود . ساز و کار در نظر گرفته شده جهت تخصیص پاداش ، اعطای تقدیرنامه ، ارتقا جایگاه شغلی و ...بر پایه شایستگی  و حمیت شغلی کارکنان لحاظ شده است .

  کلهری در ادامه این جلسه به ضرورت کسب آمادگی لازم جهت اجرای طرح راهداری زمستانی پرداخت و یادآور شد : به دلیل اپیدمی ویروس کرونا وسرعت شیوع آن در فصول سرد ، اجرای طرح راهداری زمستانی طی سال جاری ، متفاوت از سنوات گذشته خواهد بود .

  وی افزود : مهمتر از کسب آمادگی های سخت افزاری ( اعم از تجهیز و اورهال ماشین آلات ، بهسازی راهدارخانه ها ، تهیه و دپو مخلوط ماسه و نمک ، تعیین اکیپ های راهداری و ...) ضرورت رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی در راهدارخانه ها و دیگر اماکن استقرار عوامل راهداری زمستانی است .

  محمدحسن کلهری با ابراز نگرانی از آنکه ابتلا هر یک از عوامل راهدار به ویروس کرونا می تواند موجب تسری آن به دیگر عوامل اکیپ شود ، توضیح داد : سلامتی همکاران راهدار ضامن اجرای موفق طرح راهداری زمستانی می باشد که این مهم جز با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی امکان پذیر نیست .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم در بخشی دیگر از بیاناتش دراین جلسه به اجرای وظیفه خطیر و مهم صیانت از حرایم جاده ای اشاره کرد و تاکید کرد : در امر صیانت از حرایم جاده ای باید قبل از استقرار‌ فروشندگان فصلی و نصب و احداث هر نوع سازه فاقد مجوز ، نسبت به رفع تجاوز اقدام کرد . روسای ادارات شهرستان این اداره کل ، صیانت از حرایم جاده ای را در اولویت قرار داده و ضمن تقویت اکیپ های نظارت بر حریم ، حتی الامکان از انجام دیگر امور معاف دارند .

  کلهری رشد قارچ گونه تابلوهای غیر مجاز در سطح حرایم جاده ای استان را غیرقابل توجیه دانست و تاکید کرد : با توجه به حمایت مسئولین قضایی ، نسبت به رفع تجاوز از حرایم جاده ای باید جدی تر اقدام کرد .

  شایان ذکر است در ابتدای این جلسه اکبر نوروز پور معاون راهداری ، با قرائت گزارشی به ارائه آمار تعداد عوامل ، ماشین آلات و مقادیر دپو شده مخلوط ماسه و نمک پرداخت و بر ضرورت اقدامات تمهیدی شامل تجهیز و اورهال ماشین آلات ، بهسازی راهدارخانه ،  مرمت راه ها و ...تاکید کرد .
  مطالب مرتبط

  ارتقا سطح همکاری بانک مسکن و سازمان راهداری در جهت خدمت به فعالان صنعت حمل و نقل

  ارتقا سطح همکاری بانک مسکن و سازمان راهداری در جهت خدمت به فعالان صنعت حمل و نقل

  پایانه مرزی باشماق یکی از پایانه های استراتژیک و مهم با کشور عراق است که با توجه به اینکه مدیریت سازماندهی این پایانه مرزی بر عهده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای می باشد ، این سازمان از هرگونه پیشنهاد بانک مسکن در راستای تسهیل ارائه خدمات و الکترونیکی کردن پرداخت عوارضی و ...

  |

  برگزاری ​اولین جلسه هم اندیشی راهداری زمستانی سال جاری به صورت ویدئو کنفرانس

  برگزاری ​اولین جلسه هم اندیشی راهداری زمستانی سال جاری به صورت ویدئو کنفرانس

  با توجه به اینکه در حال حاضر جامعه ما درگیر بیماری کرونا است ، احتمال شیوع این بیماری در بین همکاران حوزه راهداری با توجه به ماهیت کار آنها که مجموعه ای تجمعی است ، وجود دارد . لذا باید مدیران نسبت به اجرای پروتکل های بهداشتی از سوی راهداران برای تامین سلامت این عزیزان تاکید ...

  |

  نظرات کاربران