در حال بارگذاری ...
 • اقبال سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در بنادر و پسکرانه آن

  برای اینکه سرمایه گذاران در این حوزه با سرعت تصمیم بگیرند و فعالیت جدی خود را آغاز کنند، ارایه بسته های تشویقی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی کارساز است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،​ عضو اتاق بازرگانی ایران گفت : بنادر و پسکرانه آن فرصت های خوبی برای سرمایه گذاران دارند که با در نظر گرفتن بسته های تشویقی جدید می توان سرمایه گذاران را به این سمت هدایت و در راستای جهش تولید اقدام کرد .

  محمدرضا سلیمیان درباره سرمایه گذاری در بنادر و روندی که در این بخش طی می شود ، تصریح کرد : سرمایه گذاری یک مقوله مهم در اقتصاد است ، کشوری که بتواند سرمایه گذار داخلی و خارجی جذب کند به طور قطع سرعت پیشرفت اش سریعتر از سایر کشورها خواهد بود، در ایران بواسطه تحریم های ظالمانه ، به سختی می توان سرمایه گذاران خارجی را جذب کرد اما می توان به سمت جذب سرمایه گذاران داخلی و سرمایه گذاران ایرانی مقیم خارج از کشور رفت و آنها را تشویق به حضور در فعالیت های تولیدی و صنعتی کرد .

  عضو اتاق بازرگانی ایران ادامه داد : پسکرانه بنادر ، یکی از بخش های است که سرمایه گذاری در آن سودده است ، بدین جهت توصیه می شود که سرمایه گذارانی که به دنبال ورود در فعالیت های هستند که ریسک سرمایه گذاری کمی دارد ، وارد این حوزه شوند . به نظر می رسد یکی از بخش های که مورد اقبال سرمایه گذاران واقع شده ، بنادر و پسکرانه آن است؛ خیلی از سرمایه گذاران به دنبال سرمایه گذاری در بنادر هستند اما شرایط اقتصادی کشور باعث شده که آنها در این مسیر آهسته گام بردارند .

  سلیمیان خاطرنشان کرد : برای اینکه سرمایه گذاران در این حوزه با سرعت تصمیم بگیرند و فعالیت جدی خود را آغاز کنند، ارایه بسته های تشویقی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی کارساز است .

  وی با بیان اینکه تخفیف در صادرات و واردات کالا و سایر بسته های تشویقی که در حمل و نقل دریایی اعطا می شود، انگیزه برای تجار و فعالان اقتصادی ایجاد کرده است که حمل و نقل دریایی را ترجیح دهند ، گفت : برای اینکه پسکرانه بنادر رونق گیرد و تمایل به سرمایه گذاری بیش از گذشته شود ، می توان با همکاری وزارت صمت و وزارت اقتصاد بسته های تشویقی به عنوان مثال تخفیف در اجاره زمین ، سیلو و یا حتی معافیت از مالیات ، در نظر گرفت . اقتصاد ایران به تولید و سرمایه گذاری جدید نیاز دارد و یکی از بخش های که می تواند مسولیت چنین امری را بپذیرد، سازمان بنادر و دریانوردی است.
  مطالب مرتبط

  ساماندهی ، تجهیز و توسعه پایانه‌های ۱۷ بندر مسافری در کشور

  ساماندهی ، تجهیز و توسعه پایانه‌های ۱۷ بندر مسافری در کشور

  افزایش ظرفیت مسافری بنادر طی یک دهه اخیر (۹۸-۸۸) با میانگین رشد سالیانه ۱۲,۶ درصدی ، از ۷.۷ میلیون نفر در ابتدای سال ۸۸، به ۲۴.۵ میلیون نفر در پایان سال ۹۸ رسیده و در مجموع از رشد ۲۱۸ درصدی نسبت به سال ۸۸ برخوردار شده است .

  |

  نظرات کاربران