در حال بارگذاری ...
 • اقبال سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در بنادر و پسکرانه آن

  برای اینکه سرمایه گذاران در این حوزه با سرعت تصمیم بگیرند و فعالیت جدی خود را آغاز کنند، ارایه بسته های تشویقی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی کارساز است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،​ عضو اتاق بازرگانی ایران گفت : بنادر و پسکرانه آن فرصت های خوبی برای سرمایه گذاران دارند که با در نظر گرفتن بسته های تشویقی جدید می توان سرمایه گذاران را به این سمت هدایت و در راستای جهش تولید اقدام کرد .

  محمدرضا سلیمیان درباره سرمایه گذاری در بنادر و روندی که در این بخش طی می شود ، تصریح کرد : سرمایه گذاری یک مقوله مهم در اقتصاد است ، کشوری که بتواند سرمایه گذار داخلی و خارجی جذب کند به طور قطع سرعت پیشرفت اش سریعتر از سایر کشورها خواهد بود، در ایران بواسطه تحریم های ظالمانه ، به سختی می توان سرمایه گذاران خارجی را جذب کرد اما می توان به سمت جذب سرمایه گذاران داخلی و سرمایه گذاران ایرانی مقیم خارج از کشور رفت و آنها را تشویق به حضور در فعالیت های تولیدی و صنعتی کرد .

  عضو اتاق بازرگانی ایران ادامه داد : پسکرانه بنادر ، یکی از بخش های است که سرمایه گذاری در آن سودده است ، بدین جهت توصیه می شود که سرمایه گذارانی که به دنبال ورود در فعالیت های هستند که ریسک سرمایه گذاری کمی دارد ، وارد این حوزه شوند . به نظر می رسد یکی از بخش های که مورد اقبال سرمایه گذاران واقع شده ، بنادر و پسکرانه آن است؛ خیلی از سرمایه گذاران به دنبال سرمایه گذاری در بنادر هستند اما شرایط اقتصادی کشور باعث شده که آنها در این مسیر آهسته گام بردارند .

  سلیمیان خاطرنشان کرد : برای اینکه سرمایه گذاران در این حوزه با سرعت تصمیم بگیرند و فعالیت جدی خود را آغاز کنند، ارایه بسته های تشویقی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی کارساز است .

  وی با بیان اینکه تخفیف در صادرات و واردات کالا و سایر بسته های تشویقی که در حمل و نقل دریایی اعطا می شود، انگیزه برای تجار و فعالان اقتصادی ایجاد کرده است که حمل و نقل دریایی را ترجیح دهند ، گفت : برای اینکه پسکرانه بنادر رونق گیرد و تمایل به سرمایه گذاری بیش از گذشته شود ، می توان با همکاری وزارت صمت و وزارت اقتصاد بسته های تشویقی به عنوان مثال تخفیف در اجاره زمین ، سیلو و یا حتی معافیت از مالیات ، در نظر گرفت . اقتصاد ایران به تولید و سرمایه گذاری جدید نیاز دارد و یکی از بخش های که می تواند مسولیت چنین امری را بپذیرد، سازمان بنادر و دریانوردی است.
  مطالب مرتبط

  آماده به کار شدن شناورهای خدماتی در تعمیرگاهای دریایی بنادر کشور

  آماده به کار شدن شناورهای خدماتی در تعمیرگاهای دریایی بنادر کشور

  تأمین شناورهای جدید و الحاق آن به چرخه خدمات در شناورسازی های داخلی مورد توجه است و قرارداد ساخت ۱۱ فروند شناور با شرکت های داخلی تاکنون منعقد شده که فرآیند ساخت این شناورها آغاز و تعدادی از آن ها با ۳۰ درصد پیشرفت در حال ساخت هستند .

  |

  رشد ۷۵ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور با وجود تحریم ها

  رشد ۷/۵ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور با وجود تحریم ها

  تلاش های استکبار بر این بوده تا حمل و نقل دریایی را زمین‌گیر کند ، اما در این مقطع حساس نه تنها فعالیت بنادر دچار اختلال و توقف نشده، بلکه بنادر تجاری و بازرگانی کشور از حیث پذیرش کشتی‌ها ، تخلیه و بارگیری و نگهداری کالاها توانسته است به وظایف حاکمیتی و اصلی اش عمل کند .

  |

  اطمینان از انطباق کشتی های متردد به بنادر کشور با الزامات ملی و بین‌المللی

  اطمینان از انطباق کشتی های متردد به بنادر کشور با الزامات ملی و بین‌المللی

  طی هفت‌ماه اول امسال به رغم شیوع ویروس کرونا و شرایط خاص حاکم بر کشور ، افسران کنترل و بازرسی کشتی‌ها ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تهیه طرح‌های اقتضایی مرتبط با شرایط اضطراری موفق به انجام بازرسی بیش از ۳۳۰۷ مورد شناور ایرانی و خارجی متردد به بنادر شده و نقش بسزایی در حفظ ...

  |

  نظرات کاربران