در حال بارگذاری ...
 • افتتاح ترمینال کارگو فرودگاه لارستان در آینده نزدیک

  اداره کل فرودگاه لارستان با استفاده از نیروهای متعهد و متخصص ، تمام توان خود را در راستای توسعه و ارتقای زیرساخت های فرودگاهی ، به روز نگه داشتن سیستم های CNS ، تقویت شاخص های ایمنی و امنیتی ، تقویت پروازها و افزایش خدمات فرودگاهی و تکریم مسافران به کار می گیرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل فرودگاه لارستان از افتتاح ترمینال کارگوی این فرودگاه در آینده نزدیک در راستای توسعه صادرات هوایی منطقه خبر داد .

  امین اله صولتی با اعلام این خبر عنوان کرد : امسال در راستای رشد اقتصادی و تقویت صادرات منطقه ، پیگیر بهره برداری از ترمینال کارگو (با توجه به تکمیل و تجهیز آن در سال گذشته) هستیم که در تحقق فرمایش مقام معظم رهبری در نامگذاری سال ۹۹ به جهش تولید موثر است .

  مدیرکل فرودگاه لارستان ، با اشاره به اینکه در دو سال گذشته پروژه های زیرساختی و اساسی توسعه ای از جمله بهره برداری از ترمینال جدید و تکمیل بهسازی و توسعه اپرون انجام شده است ، گفت : از جمله مهمترین طرح های در دست اجرا می توان به مطالعات زهکشی و هدایت آب های سطحی کلی محدوده فرودگاه ، تکمیل محوطه سازی ترمینال جدید ، فضا سازی و زیباسازی محاوط فرودگاه ، ارتقای خدمات و تسهیلات فرودگاهی ، تکمیل استاندارد سازی عوامل پروازی ، ایجاد فضای رقابتی جهت ارتقای خدمات به مسافران و تکریم ارباب رجوع ، تقویت سیستم مدیریت ایمنی و امنیتی با بهره برداری از ساختمان دوربین های مدار بسته ، دیوار حفاظتی بتنی و استاندارد سازی سطوح پروازی اشاره کرد .

  وی همچنین با تاکید بر تاثیر بالای شیوع ویروس بر حمل و نقل هوایی و فعالیت فرودگاه ها عنوان کرد : این شرایط بر درآمد فرودگاه لارستان نیز تاثیر گذاشته و مهمترین تدبیر ما دراین وضعیت مدیریت هزینه ها و اولویت بندی و کنترل پروژه هاست . با اجرا و رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت و درمان ، وزارت راه و شهرسازی ، سازمان هواپیمایی کشوری ، دفتر مقررات فرودگاهی ، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اقداماتی پیشگیرانه از جمله ضدعفونی ترمینال و اماکن فرودگاهی و تجهیزات مختلف ، نصب استیکر برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، تب سنجی ، نصب دوربین حرارتی و در مقطعی تست از مسافران ورودی، الزام به استفاده از ماسک توسط کارکنان و مسافران و غیره انجام شده است .

  به گفته وی ؛ اخیرا از سوی ستاد وزارت بهداشت با توجه به بازرسی های کارشناسان ، بهداشت و درمان ، فرودگاه لارستان از نظر اجرای پروتکل های بهداشتی ، بهترین فرودگاه شناخته شده است . با توجه به اینکه ۸۵ درصد پروازهای این فرودگاه ، بین المللی است ، شیوع ویروس کرونا موجب کاهش پروازها شده است . در عین حال در مسیر تهران - لارستان نسبت به سال گذشته افزایش پرواز داشته ایم . همچنین اکنون یک شرکت هواپیمایی داخلی در مسیر تهران - لار - دبی و برعکس اقدام به برقراری پرواز کرده و رقابتی شدن انجام پرواز در همه مسیرها در دستور کار این اداره کل قرار دارد .

  صولتی افزود : در سفر سال گذشته مسئولان منطقه به کشور قطر افزایش پروازهای موجود و اخذ مجوز انجام پرواز توسط هواپیمایی قطر ایرویز از این فرودگاه درخواست شده است . همچنین پروازهای شرکت هواپیمایی ایران ایر در مسیر قطر از یک پرواز به دو پرواز در هفته افزایش یافته است . اداره کل فرودگاه لارستان با استفاده از نیروهای متعهد و متخصص ، تمام توان خود را در راستای توسعه و ارتقای زیرساخت های فرودگاهی ، به روز نگه داشتن سیستم های CNS ، تقویت شاخص های ایمنی و امنیتی ، تقویت پروازها و افزایش خدمات فرودگاهی و تکریم مسافران به کار می گیرد .
  مطالب مرتبط

  تخصیص و هزینه بیش از ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فرودگاه های مازندران

  تخصیص و هزینه بیش از ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فرودگاه های مازندران

  فرودگاه شهدای نوشهر با قدمت ۷۰ سال یکی از فرودگاه های فعال و مهم در راستای ارایه خدمات پروازی و حمل و نقل هوایی محسوب می شود . در این فرودگاه سالیانه حدود ۷۵ هزار مسافر در قالب بیش از ۸۰۰ سورتی پرواز اعزام و پذیرش می شود .

  |

  نظرات کاربران