در حال بارگذاری ...
 • برگزاری نشست مجازی حمل و نقل جاده ای دوجانبه میان ایران و جمهوری آذربایجان

  توسعه مناسبات حمل و نقل جاده ای با جمهوری آذربایجان از اولویت کاری وزارت راه و شهرسازی و این سازمان می باشد و ما آماده توسعه همکاری ها در حوزه انتقال دانش و تجربیات در زمینه های مختلف حمل ونقلی ، نگهداری راه وتاسیسات بین راهی و حمل و نقل هوشمند هستیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نشست مجازی حمل و نقل جاده ای دوجانبه بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان ، به صورت ویدیو کنفرانس در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور برگزار شد .

  این نشست به ریاست جواد هدایتی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی و حبیب حسن اف رئیس سرویس حمل و نقل جاده ای وزارت حمل ونقل ، ارتباطات و تکنولوژی های توین جمهوری آذربایجان برگزار و بر توسعه مناسبات حمل و نقلی جاده ای بین دو کشور تأکید شد .

  جواد هدایتی با اظهار خرسندی از برگزاری این نشست و آرزوی سلامتی و سعادت برای ملت و دولت این کشور در این روزها و شرایطی که دنیا درگیر ویروس کرونا می باشد ، اظهار داشت : توسعه همکاری های فیمابین همواره مدنظر مقامات ارشد دو کشور بوده است . در این راستا توسعه مناسبات حمل و نقل جاده ای با جمهوری آذربایجان از اولویت کاری وزارت راه و شهرسازی و این سازمان می باشد و ما آماده توسعه همکاری ها در حوزه انتقال دانش و تجربیات در زمینه های مختلف حمل ونقلی ، نگهداری راه وتاسیسات بین راهی و حمل و نقل هوشمند هستیم .

  وی افزود : مناسبات حمل ونقل جاده ای در چارچوب موافقتنامه دوجانبه دو کشور ، در وضعیت مناسب ورو به رشد بوده و امیداست باتلاش های دو طرف مشکلات رانندگان ایرانی که به علت ویروس کرونا مجبور به تخلیه در پایانه های مرزی آذربایجان می باشند به حداقل برسد و هرچه سریعتر امکان حمل یکسره کالا توسط ناوگان ایرانی تا مقصد نهایی در جمهوری آذربایجان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی فراهم شود .

  هدایتی با تاکید براینکه ظرفیت دوکشور در بخش حمل ونقل جاده ای به مراتب بیش از ظرفیت فعلی است ، افزود : از این رو باید تلاش کنیم تا موانع ، هزینه ها و تشریفات غیرضرور حذف شود . از جمله موانع موجود می توان به عوارض دریافتی از سوی طرف آذربایجانی اشاره کرد و افزایش مبادله پروانه های عبور معاف از بخشی از عوارض ، مورد درخواست طرف ایرانی است .

  حبیب حسن اف رئیس سرویس حمل ونقل جاده ای وزارت حمل و نقل ، ارتباطات و تکنولوژی های نوین جمهوری آذربایجان ، طی سخنانی موافقت خودرا درخصوص افزایش مبادله پروانه عبور در صورت نیاز بیشتر طرف ایرانی اعلام کرد . همچنین درخصوص درخواست طرف ایرانی مبنی بر کاهش عوارض دریافتی ازسوی طرف آذربایجانی نیز مقرر شد ، موضوع از طریق مراجع ذی ربط پیگیری شود .

  وی با تاکید بر تلاش برای رفع موانع و مشکلات اعلام کرد : طرف آذربایجانی آماده هرگونه همکاری در چارچوب قوانین و مقررات موجود بوده و ضمن آرزوی سلامتی برای ملت و دولت ایران ، براهمیت برگزاری نشست حضوری بعد از نابودی ویروس کرونا تأکید کرد .

  شایان ذکر است در نشست مذکور علاوه بر معاونین و کارشناسان ذیربط دو طرف ، نمایندگان سفارت دو کشور نیز به صورت دورسخنی حضور داشتند .
  مطالب مرتبط

  آمادگی ۳۰ اکیپ ثابت و سیار راهداری استان سیستان و بلوچستان برای طرح راهداری زمستانی

  آمادگی ۳۰ اکیپ ثابت و سیار راهداری استان سیستان و بلوچستان برای طرح راهداری زمستانی

  ارائه خدمات مطلوب به هموطنان ، ارتقای توانمندی و حفظ آمادگی نیروهای راهداری، مراقبت از راه‌ها ، ابنیه و تاسیسات موجود در محورهای ارتباطی از اهداف اجرای طرح راهداری زمستانی محسوب می شود .

  |

  نظرات کاربران