در حال بارگذاری ...
 • تشریح آخرین وضعیت پروژه های توسعه ای در بندر شهید بهشتی چابهار

  ساخت سیلوی غلات با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن در زمینی به مساحت ۳,۵ هکتار و با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیون دلار در این بندر شروع شده که عملیات اجرایی آن به زودی آغاز خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت : پروژه های زیرساختی و عمرانی بندر شهید بهشتی چابهار در راستای رونق تجارت منطقه ، با شتاب در حال انجام است .

  بهروز آقایی ، درباره پروژه های توسعه ای بندر چابهار اظهار کرد : با توسعه ظرفیت های بندر چابهار ، روز به روز شاهد رونق تجارت در این بندر استراتژیک هستیم ، به گونه ای که از ابتدای امسال صادرات و واردات کالا رشد چشمگیری داشته است . با توجه به استقبال بی نظیر صاحبان کالای ایرانی و خارجی از ظرفیت های بندر چابهار ، توسعه زیرساخت های لازم برای این امر ، در دستور کار قرار گرفته است .

  وی با بیان اینکه چندین پروژه عمرانی در بندر شهید بهشتی چابهار در دست اجرا است ، اظهار کرد : ساخت سیلوی غلات با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن در زمینی به مساحت ۳,۵ هکتار و با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیون دلار در این بندر شروع شده که عملیات اجرایی آن به زودی آغاز خواهد شد .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان مدت زمان اجرای طرح های یاد شده را ۲۴ ماه اعلام و اذعان کرد : افزایش ظرفیت انبارش و واردات غلات برای استفاده داخلی و ترانزیت به افغانستان و کشور های حوزه CIS از اهداف اجرای این پروژه است.

  وی با بیان این که پروژه سیلوی غلات با ظرفیت اشتغالزایی مستقیم برای ۲۰۰ نفر در دست ساخت است ، گفت : عملیات اجرایی پروژه برق رسانی به طرح توسعه بندر شهید بهشتی با اعتباری بالغ بر ۶ میلیون و ۷۱۷ هزار دلار در این بندر به اتمام رسیده که بهره برداری از آن طی هفته های آتی خواهد بود . عملیات ساخت و جانمایی ۶ باسکول نیز به منظور تسهیل و تسریع در عملیات ورود و خروج کالا در طرح توسعه بندر شهید بهشتی با ظرفیت ۶۰ تن به اتمام رسیده و آماده بهره برداری است .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اضافه کرد : احداث ساختمان تعمیرگاه در زمینی به مساحت ۹۷۵ متر مربع با پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصد و انبار سرپوشیده به مساحت ۹ هزار و ۲۳۲ متر مربع با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد و پروژه احداث جاده دسترسی طرح توسعه بندر شهید بهشتی با  اعتبار ۲ و نیم میلیون دلار و پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصد نیز بخشی دیگر از پروژه های آماده بهره برداری فاز اول طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار است .

   
  مطالب مرتبط

  آماده به کار شدن شناورهای خدماتی در تعمیرگاهای دریایی بنادر کشور

  آماده به کار شدن شناورهای خدماتی در تعمیرگاهای دریایی بنادر کشور

  تأمین شناورهای جدید و الحاق آن به چرخه خدمات در شناورسازی های داخلی مورد توجه است و قرارداد ساخت ۱۱ فروند شناور با شرکت های داخلی تاکنون منعقد شده که فرآیند ساخت این شناورها آغاز و تعدادی از آن ها با ۳۰ درصد پیشرفت در حال ساخت هستند .

  |

  رشد ۷۵ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور با وجود تحریم ها

  رشد ۷/۵ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور با وجود تحریم ها

  تلاش های استکبار بر این بوده تا حمل و نقل دریایی را زمین‌گیر کند ، اما در این مقطع حساس نه تنها فعالیت بنادر دچار اختلال و توقف نشده، بلکه بنادر تجاری و بازرگانی کشور از حیث پذیرش کشتی‌ها ، تخلیه و بارگیری و نگهداری کالاها توانسته است به وظایف حاکمیتی و اصلی اش عمل کند .

  |

  نظرات کاربران