در حال بارگذاری ...
 • تشریح آخرین وضعیت پروژه های توسعه ای در بندر شهید بهشتی چابهار

  ساخت سیلوی غلات با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن در زمینی به مساحت ۳,۵ هکتار و با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیون دلار در این بندر شروع شده که عملیات اجرایی آن به زودی آغاز خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت : پروژه های زیرساختی و عمرانی بندر شهید بهشتی چابهار در راستای رونق تجارت منطقه ، با شتاب در حال انجام است .

  بهروز آقایی ، درباره پروژه های توسعه ای بندر چابهار اظهار کرد : با توسعه ظرفیت های بندر چابهار ، روز به روز شاهد رونق تجارت در این بندر استراتژیک هستیم ، به گونه ای که از ابتدای امسال صادرات و واردات کالا رشد چشمگیری داشته است . با توجه به استقبال بی نظیر صاحبان کالای ایرانی و خارجی از ظرفیت های بندر چابهار ، توسعه زیرساخت های لازم برای این امر ، در دستور کار قرار گرفته است .

  وی با بیان اینکه چندین پروژه عمرانی در بندر شهید بهشتی چابهار در دست اجرا است ، اظهار کرد : ساخت سیلوی غلات با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن در زمینی به مساحت ۳,۵ هکتار و با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیون دلار در این بندر شروع شده که عملیات اجرایی آن به زودی آغاز خواهد شد .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان مدت زمان اجرای طرح های یاد شده را ۲۴ ماه اعلام و اذعان کرد : افزایش ظرفیت انبارش و واردات غلات برای استفاده داخلی و ترانزیت به افغانستان و کشور های حوزه CIS از اهداف اجرای این پروژه است.

  وی با بیان این که پروژه سیلوی غلات با ظرفیت اشتغالزایی مستقیم برای ۲۰۰ نفر در دست ساخت است ، گفت : عملیات اجرایی پروژه برق رسانی به طرح توسعه بندر شهید بهشتی با اعتباری بالغ بر ۶ میلیون و ۷۱۷ هزار دلار در این بندر به اتمام رسیده که بهره برداری از آن طی هفته های آتی خواهد بود . عملیات ساخت و جانمایی ۶ باسکول نیز به منظور تسهیل و تسریع در عملیات ورود و خروج کالا در طرح توسعه بندر شهید بهشتی با ظرفیت ۶۰ تن به اتمام رسیده و آماده بهره برداری است .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اضافه کرد : احداث ساختمان تعمیرگاه در زمینی به مساحت ۹۷۵ متر مربع با پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصد و انبار سرپوشیده به مساحت ۹ هزار و ۲۳۲ متر مربع با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد و پروژه احداث جاده دسترسی طرح توسعه بندر شهید بهشتی با  اعتبار ۲ و نیم میلیون دلار و پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصد نیز بخشی دیگر از پروژه های آماده بهره برداری فاز اول طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار است .

   
  مطالب مرتبط

  تجهیز بندر دیلم بوشهر به سیستم اعلام حریق

  تجهیز بندر دیلم بوشهر به سیستم اعلام حریق

  از دیگر قابلیت های پروژه یاد شده امکان رصد سیستم از راه دور است که این امر می تواند در مانیتور کردن و تشخیص محل وقوع حریق در جهت تسریع حضور آتشنشانان در هنگام بروز حادثه نقش موثری را ایفا کند .

  |

  بنادر ؛ ظرفیت‌های بسیار خوبی را برای بخش خصوصی ایجاد کرده است

  بنادر ؛ ظرفیت‌های بسیار خوبی را برای بخش خصوصی ایجاد کرده است

  یکی از راه‌های افزایش صادرات ، تولید در پسکرانه بنادر است چرا که این امر می‌تواند هزینه تمام شده کالاهای صادراتی را کاهش دهد . تولیدکنندگانی که محصولات صادراتی خود را در پسکرانه بنادر تولید می کنند در قیاس با سایر واحدهای صنعتی مزیت‌های بیشتری دارند .

  |

  ثبت رکورد تخلیه ٢٠ هزار و ۴۵٨ تن کالا در یک شبانه‌روز در بندر امام خمینی (ره)

  ثبت رکورد تخلیه ٢٠ هزار و ۴۵٨ تن کالا در یک شبانه‌روز در بندر امام خمینی (ره)

  با اتخاذ تمهیدات لازم از جمله تأمین تجهیزات پیشرفته و پرتوان ، ارتقای مستمر آمادگی به‌کار آنها و همچنین برخورداری از انبارهای نگهداری کالاهای فله با گنجایش مناسب ، امکان رسیدن به نرخ یاد شده تخلیه فراهم شده است .

  |

  تشریح جزییات هفتاد و پنجمین اجلاس کمیته حفظ محیط زیست دریایی (MEPC ۷۵)

  تشریح جزییات هفتاد و پنجمین اجلاس کمیته حفظ محیط زیست دریایی (MEPC ۷۵)

  در این اجلاس ، اصلاحیه های ضمیمه ششم کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی کشتی ها (مارپل) با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای (GHG) تصویب شد و انتظار می رود این الزامات جدید در صورت تائید نهایی در اجلاس MEPC۷۶ که در ژوئن ۲۰۲۱ برگزار می شود ، از اول ژانویه ۲۰۲۳ لازم الاجرا شوند .

  |

  وجود بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالای اساسی در بنادر کشور

  وجود بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالای اساسی در بنادر کشور

  روند تخلیه و بارگیری رو به بهبود است و صاحبان کالا هماهنگی و همکاری خوبی با گمرک و سازمان بنادر داشته‌اند . کالاهای که مشکل آنها از لحاظ ارزی حل شده باشد و صاحب کالا تقاضا داده باشد و به دنبال ترخیص کالا باشند ، هیچ محدودیتی از لحاظ ترخیص ندارند .

  |

  نظرات کاربران