در حال بارگذاری ...
 • ضرورت ارائه خدمات الکترونیک توسط دستگاه‌ها برای حذف مراجعات اجباری مردم

  در راستای توسعه مبتنی بر اصول حمل و نقل پایدار ، مقرر شد ، شرکت راه‌‌آهن جمهوری اسلامی ایران امور مربوط به برقی‌‌کردن راه‌‌آهن و همچنین بهسازی و نوسازی ناوگان ریلی با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌‌‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور را پیگیری کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی در نهمین نشست شورای حمل و نقل و لجستیک بر ارائه خدمات الکترونیک توسط دستگاه‌ها برای حذف مراجعات اجباری مردم تاکید کرد .

  دبیرخانه شورای هماهنگی حمل و نقل و لجستیک ، مصوبات نهمین نشست این شورا را که روز یکشنبه ، پانزدهم شهریورماه با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد ، اعلام کرد .

  در این نشست ، چهار دستور مورد بررسی قرار گرفت که شرح آن را در ادامه می‌خوانید :

  آخرین وضعیت حمل و نقل مسافر و بار و اقدامات انجام شده در اجرای مصوبات کمیته حمل و نقل ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا - کمیته حمل و نقل ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا :

  در این بخش ، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ، گزارشی از آخرین وضعیت تردد بین‌‌المللی در شقوق چهارگانه حمل و نقل ، تردد بین استانی در ایام تاسوعا - عاشورا ، تسهیلات کاهش آسیب‌های ناشی از کرونا و خدمات الکترونیکی ارائه شده برای کاهش مراجعات ارائه کرد . وزیر راه و شهرسازی نیز بر لزوم استمرار رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا توسط خدمات‌‌دهندگان و خدمات‌‌گیرندگان ، تشدید نظارت بر همه بخش‌ها توسط هر یک از دستگاه‌های متولی و برخورد قاطع با متخلفان بر اساس مجازات‌های در نظر گرفته شده توسط ستاد ملی تاکید کرد .

  آخرین اخبار وضعیت حمل و نقل منطقه‌ای - دفتر توسعه امور بین‌‌الملل :

  در این بخش ، گزارشی با محوریت آخرین اخبار کمیسیون مشترک برجام و نشست فوق‌‌‌العاده پیش‌‌رو وزرای حمل و نقل اکو در خصوص کرونا ارائه شد .

  تحلیل آثار اقتصادی و خسارت‌های ناشی از شوک‌های محیط پیرامونی بر حمل و نقل دریایی کشور - سازمان بنادر و دریانوردی :

  در این بخش ، شاخص‌های مرتبط با حمل و نقل دریایی در تجارت و اقتصاد ایران و مکانیسم اثر شوک‌های محیط پیرامونی بر حمل و نقل دریایی با در نظر گرفتن بحران شیوع ویروس کرونا مورد بررسی قرار گرفت و در پایان مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بر استمرار طرح‌های توسعه بنادر و ایجاد ظرفیت‌ در این بخش، علی‌رغم بحران اخیر تاکید کرد .

  حمل و نقل سبز و پایدار – دفتر ارزیابی های اقتصادی و مدیریت بهره‌‌وری حمل ونقل :

  در این بخش ، نخست ، شاخص‌های اقتصادی ، اجتماعی حمل و نقل پایدار، استراتژی‌ها بررسی شد و سپس وزیر راه و شهرسازی بر اهمیت این موضوع در توسعه زیرساخت‌ها از جمله حمل و نقل ریل‌‌پایه و توسعه آزادراه‌ها جهت کاهش حجم ترافیک ، مصرف سوخت و صرفه‌‌جویی در زمان و کاهش استهلاک ، تاکید کرد .

  مهم‌ترین مصوبات نهمین نشست شورای حمل و نقل و لجستیک را در ادامه می‌خوانید :

  ۱-در راستای نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی ، مقرر شد کلیه دستگاه‌های رگولاتور و خدمات‌‌‌دهنده نسبت‌‌به اعمال مجازات‌ها در دستورالعمل‌ها اقدام کرده و ضمن ارسال گزارش هفتگی برخورد قاطع با متخلفان برابر مقررات در نظر گرفته شده به ستاد مدیریت بحران مستقر در معاونت حمل و نقل ، متخلفان را در رسانه‌ها معرفی نمایند .

  ۲- به منظور استفاده از فرصت به وجود آمده در ارتقای تکنولوژی ، افزایش شفافیت و تسهیل ارائه خدمات به مردم ، مقرر شد ، کلیه دستگاه‌های مسئول تا پایان مهرماه ، نسبت‌‌ به حذف کلیه مراجعات حضوری اجباری مردم برای انجام امور اداری با جایگزین کردن خدمات الکترونیک اقدام کنند .

  ۳- به منظور تقویت اعمال مقررات برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌‌ویژه در پایانه‌ها و ناوگان ، مقرر شد هر یک از دستگاه‌ها در صورتی که به مصوبات تکمیلی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا برای برخورد با متخلفان نیاز دارند ، درخواست خود را به معاونت حمل و نقل ارسال کنند .

  ۴- به منظور اجتناب از تمرکزگرایی و تقویت قوه نظارت‌گری و نقش آفرینی هر یک از اعضا به عنوان راهبر ، با تاکیدات وزیر راه و شهرسازی ، مقرر شد کلیه دستگاه‌ها بیش از پیش ، تفویض اختیار و تمرکززدایی را در دستور کار قرار دهند .

  ۵- در راستای توسعه مبتنی بر اصول حمل و نقل پایدار ، مقرر شد ، شرکت راه‌‌آهن جمهوری اسلامی ایران امور مربوط به برقی‌‌کردن راه‌‌آهن و همچنین بهسازی و نوسازی ناوگان ریلی با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌‌‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور را پیگیری کند .
  مطالب مرتبط

  درخواست وزیر راه و شهرسازی از بانک ها برای تسریع در پرداخت تسهیلات به شرکت های ریلی

  درخواست وزیر راه و شهرسازی از بانک ها برای تسریع در پرداخت تسهیلات به شرکت های ریلی

  تهاجم همه جانبه دشمن تمام شریان‌های اقتصادی کشور را تحت تاثیر خود قرار داده و بنابراین لازم است که ما در جهت برداشتن موانع تولید اهتمام ویژه داشته باشیم . تلاش می‌کنیم با کارگران حوزه حمل و نقل ریلی ، روان‌تر و راحت‌تر و با اعتماد سازی متقابل در جامعه بتوانیم این برنامه‌ها ...

  |

  افتتاح اولین سیستم ترمز ملی واگن‌های باری در کشور

  افتتاح اولین سیستم ترمز ملی واگن‌های باری در کشور

  با همت کارخانجات راه‌آهن و حمایت از تولید داخل ، امروز اولین سیستم ترمز ملی واگن‌های باری کشور افتتاح می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد . سیستم ترمز واگن ، جزو سامانه‌هایی بود که ۱۰۰ درصد در آن وابستگی خارجی وجود داشت و وارداتی بود اما امروز در داخل تولید می‌شود .

  |

  بهره برداری از ۱۲۲ دستگاه ناوگان ریلی با حضور وزیر راه و شهرسازی

  بهره برداری از ۱۲۲ دستگاه ناوگان ریلی با حضور وزیر راه و شهرسازی

  در مرحله ششم و هفتم ۱۰۷ دستگاه واگن باری نو ، ۴ دستگاه لکوموتیو نو ، ۹ دستگاه واگن مسافری بازسازی شده و ۲ دستگاه لکوموتیو بازسازی شده به بهره برداری رسید که با ورود این تعداد ناوگان به شبکه ریلی که صد درصد در شرکت های داخلی تولید و یا بازسازی شده ، در مجموع برای ۵۶۵ نفر اشتغال ...

  |

  تاکید وزیر راه و شهرسازی بر پیگیری سیاست کاهش قیمت حمل و نقل و افزایش سهم ترانزیت

  تاکید وزیر راه و شهرسازی بر پیگیری سیاست کاهش قیمت حمل و نقل و افزایش سهم ترانزیت

  توسعه همه جانبه زیرساخت ها با ارایه کیفی و سپردن پروژه ها به کارآمدان ، پاسخگوبودن و رسیدگی به امور مردم و ارایه گزارشی از اقدامات و رویکردهای شرکت ها و سازمان ها در ایام کرونا و ارایه گزارش به رییس جمهور و مقام معظم رهبری در دستورکار قرار بگیرد .

  |

  نظرات کاربران