در حال بارگذاری ...
 • بهره برداری از ۶.۵ کیلومتر دیگر از محور هراز تا پایان سال مالی ۹۹

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل ساخت و توسعه راه های شمال کشور گفت :‌ طبق برنامه ریزی صورت گرفته ۶.۵ کیلومتر دیگر از محور هراز تا پایان سال مالی به بهره برداری می رسد که با این اقدام بیش از ۷۸ کیلومتر بزرگراه هراز به صورت چهارخطه زیرعبور قرار می گیرد .

  حسن کلهری با اشاره به بهره برداری ۶ کیلومتر از محور هراز در خرداد ماه سال جاری گفت : ‌طبق برنامه ریزی صورت گرفته ۶.۵ کیلومتر دیگر نیز تا پایان سال مالی به بهره برداری می رسد و بدین ترتیب بیش از ۷۸ کیلومتر از محور هراز به صورت چهارخطه زیر عبور قرار می گیرد . وی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این بخش را ۱۵۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد .

  کلهری از اولویت بندی در بهره برداری این پروژه خبر داد و گفت : چهارخطه کردن محدوده بایجان - تونل وانا شامل ساخت یک رشته تونل ۵۱۳ متری و چهار دستگاه پل به طول ۴۰۰ متر اولویت اول بهره برداری است . بایجان - پل استراباکو به طول ۲ کیلومتر تا پایان سالجاری و پل استراباکو - تونل وانا نیز تا پایان سال مالی به بهره برداری خواهد رسید .

  مدیرکل ساخت و توسعه راه های شمال کشور اظهار داشت : برآورد اعتبار مورد نیاز در این بخش ۸۰۰ میلیارد ریال است که ارزیابی و آزادسازی ۴ هزار متر مربع زمین نیز جزئی از این اقدامات است .

  کلهری چهارخطه کردن محور در محدوده لاسم - زیارباغ به طول ۲.۵ کیلومتر را اولویت دوم این پروژه مهم در سال جهش تولید ذکر کرد و افزود : یک رشته تونل به طول ۱۰۴۰ متر که تا امروز ۸۴۰ متر آن لاینینگ شده است با پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصد ، تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد . ‌احداث یک دستگاه تونل به طول ۱۰۴۰ متر با اعتبار ۷۰۰ میلیارد ریال بخش دیگری از این پروژه مهم است که تا پایان سال مالی تکمیل و آماده بهره برداری خواهد بود .

  مدیرکل ساخت و توسعه راه های شمال کشور پیشرفت فیزیکی پروژه را ۶۹ درصد اعلام و اظهار کرد : به منظور تکمیل پروژه به هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است .
  مطالب مرتبط

  نیاز به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل محور دالکی به کنارتخته در استان های فارس و بوشهر

  نیاز به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل محور دالکی به کنارتخته در استان های فارس و بوشهر

  اگر در یک برنامه سه ساله منابع مالی آن تامین شود محور بوشهر به سمت شیراز چهارخطه می‌شود و این در حالی است که بیشتر قطعات این جاده چهار خطه است که تنها ۲۰ کیلومتر از این محور باقیمانده است .

  |

  نظرات کاربران