در حال بارگذاری ...
 • عملکرد فوق العاده بنادر در حوزه صادرات از زمان شیوع ویروس کرونا

  بنادر از ظرفیت های بسیار مناسبی برخوردار هستند و در صورت ایجاد تفاوت اساسی برای فعالیت اقتصادی ، با توجه به مزیت های بنادر که در نهایت به کاهش قیمت تمام شده کالا و افزایش سرعت تجارت ختم می شود ، شاهد تشویق و تمایل سرمایه گذاران برای انجام فعالیت اقتصادی در بنادر خواهیم بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نایب رییس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معاون و کشاورزی ایران گفت : بنادر طی مدت اخیر و به ویژه سه ماهه نخست سال عملکرد فوق العاده ای در حوزه صادرات داشتند و تمام تلاش خود را برای جبران کمبودهای کشور کردند .

  سیدمصطفی موسوی با اشاره به اینکه بنادر کشور در دوران شیوع ویروس کرونا که مرزها بسته بود ، کارنامه بسیار خوبی داشتند ، اظهار داشت : در روزهایی که مرزهای زمینی بسته بود ، بنادر به تنها گلوگاه تنفسی کشور در حوزه صادرات تبدیل شدند و نقش بسیار مهمی در اقتصاد کشور ایفا کردند . ضرورت توسعه بنادر یک مسئله اجتناب ناپذیر است و توسعه هرچه بیشتر و بهتر زیرساخت ها ؛ می تواند نقش اقتصادی بنادر کشور را پررنگ تر کند ، هر چند که در برهه زمانی فعلی می توان عنوان کرد که بنادر ایران از نظر زیرساخت شرایط مناسبی دارد .

  نایب رییس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معاون و کشاورزی ایران با بیان اینکه ضرورت دارد سرمایه گذاری در بنادر کشور تسهیل شود ، عنوان کرد : باید با مصلحت اندیشی، بسته های جذاب اقتصادی برای حضور سرمایه گذاران در بنادر کشور تعریف شود و اینگونه شاهد جذب سرمایه بخش خصوصی در بنادر باشیم .

  وی در ادامه با بیان اینکه مقوله صادرات مجدد در بنادر کشور و به ویژه بنادری که در مناطق آزاد هستند مدنظر قرار گیرد ، گفت : با ایجاد جذابیت اقتصادی در بنادر کشور شاهد جذب شدن سرمایه گذاران بخش خصوصی برای انجام فعالیت اقتصادی خواهیم بود و مقوله صاردات مجدد از جمله مسائلی است که می تواند مورد توجه جدی قرار گیرد .

  موسوی با تأکید بر اینکه بنادر کشور در دوران تحریم تحت فشار اقتصادی قرار دارند ، تصریح کرد : زمانی که بنادر با فشار بیرونی از نظر اقتصادی همراه هستند باید با تسهیل قوانین داخلی موجب فعالیت سرمایه گذاران داخلی را رقم بزنیم و با در نظر گرفتن تسهیلات ویژه شرایط را برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور و استفاده از ظرفیت های موجود در حوزه بندری و دریایی فراهم کنیم . بنادر از ظرفیت های بسیار مناسبی برخوردار هستند و در صورت ایجاد تفاوت اساسی برای فعالیت اقتصادی ، با توجه به مزیت های بنادر که در نهایت به کاهش قیمت تمام شده کالا و افزایش سرعت تجارت ختم می شود ، شاهد تشویق و تمایل سرمایه گذاران برای انجام فعالیت اقتصادی در بنادر خواهیم بود .

  نایب رییس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معاون و کشاورزی ایران با اشاره به عملکرد سازمان بنادر در حوزه صادراتی ، بیان کرد : بنادر طی مدت اخیر و به ویژه سه ماهه نخست سال عملکرد فوق العاده ای در حوزه صادرات داشتند و تمام تلاش خود را برای جبران کمبودهای کشور کردند . سازمان بنادر و دریانوردی باید در حوزه تخلیه و بارگیری نظارت بیشتری در رابطه با اپراتورهای فعال داشته باشد و ضرورت دارد بسته های تشویقی را برای جذب هرچه بیشتر سرمایه گذاران افزایش داد .
  مطالب مرتبط

  صنعت هوانوردی کشور نیازمند نگاهی جدید

  صنعت هوانوردی کشور نیازمند نگاهی جدید

  صنعت هوانوردی کشورمان ، در شرایطی به سر می‌برد که همزمان با مشکلات عدیده‌ای روبرو بوده و متاسفانه با شیوع ویروس کرونا و تضعیف اقتصاد بین‌‌الملل و علی‌الخصوص صنعت گردشگری و صنعت هوانوردی ، بار مشکلات هوانوردی کشور صدچندان شده است .

  |

  اقدامات موثر سازمان بنادر و دریانوردی در راستای مدیریت ورود و توزیع کالاهای اساسی

  اقدامات موثر سازمان بنادر و دریانوردی در راستای مدیریت ورود و توزیع کالاهای اساسی

  سازمان بنادر و دریانوردی به منظور مدیریت ورود و توزیع کالاهای اساسی اقدامات موثری انجام داده است که در نتیجه این اقدامات فرایند واردات کالای اساسی بدون هیچگونه مشکلی از طریق بنادر کشور ادامه دارد .

  |

  نظرات کاربران