در حال بارگذاری ...
 • افزایش ساعت کاری پایانه مرزی میلک طی ۱۰ روز آینده

  نزدیکی مرز میلک به بندر چابهار ، کاهش هزینه و زمان حمل و نقل و واقع شدن در دالان ترانزیتی محور شرق ، گسترش تجارت بین ایران و افغانستان و توسعه اقتصادی منطقه از جمله ویژگی های مهم پایانه مرزی میلک است که سبب شده این اداره کل تمام تلاش خود را برای رونق هر چه بیشتر آن بکار گیرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت : ساعت کاری پایانه مرزی میلک با توجه به حجم ترافیک کامیون های صادراتی و ترانزیتی به طور موقت طی ۱۰ روز آینده از ساعت ۷ تا ۲۲ افزایش پیدا کرد .

  ایوب کرد با بیان اینکه قبلا ساعت کاری پایانه مرزی میلک از ساعت ۷ تا ۱۹ عصر بود ، اظهار داشت : موقعیت جغرافیایی ویژه و مناسب مرز بین ‌المللی میلک به لحاظ همجواری با کشور افغانستان ، قابلیت های اقتصادی بسیاری در بازرگانی ملی و ترانزیت خارجی میان اروپا ، آسیای مرکزی و شرقی ایجاد کرده است . نزدیکی مرز میلک به بندر چابهار ، کاهش هزینه و زمان حمل و نقل و واقع شدن در دالان ترانزیتی محور شرق ، گسترش تجارت بین ایران و افغانستان و توسعه اقتصادی منطقه از جمله ویژگی های مهم پایانه مرزی میلک است که سبب شده این اداره کل تمام تلاش خود را برای رونق هر چه بیشتر آن بکار گیرد .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان ادامه داد : در این راستا اخیرا با توجه به تراکم بالای کامیون های صادراتی و ترانزیتی از این پایانه مرزی به منظور برطرف نمودن کمبودها و تسهیل تردد ، در جلسه مورخ ۲۵ شهریورماه جاری با حضور معاون استاندار و مسئولان دستگاه های اجرایی و انتظامی زیربط ضمن پیگیری مصوبات مرزی ۲۳ مردادماه ، تصمیمات اجرایی  لازم اتخاذ گردید .

  وی با بیان اینکه هم اینک روزانه ۲۴۰ دستگاه کامیون صادراتی و ترانزیتی در پایانه مرزی میلک تردد می کنند ، گفت : با پیگیری های انجام شده مقرر شد علاوه بر افزایش ساعت کاری این پایانه مرزی ، زیر ساخت های لازم جهت تردد روزانه ۴۰۰ دستگاه ناوگان در این پایانه مرزی فراهم شود .

  کرد استفاده از ظرفیت تخلیه و بارگیری در مرز جهت تسهیل و تسریع ورود کامیون های خالی کشور افغانستان را از دیگر تصمیمات اخیر در پایانه مرزی میلک عنوان کرد .

  گفتنی است پایانه مرزی میلک در محدوده شهرستان هیرمند استان سیستان و بلوچستان و در جوار رودخانه مرزی و نزدیک شهر زرنج مرکز ولایت نیمروز کشور افغانستان واقع شده است .
  مطالب مرتبط

  درگذشت سرپرست اداره راهداری عنبرآباد در جنوب کرمان حین انجام ماموریت راهداری

  درگذشت سرپرست اداره راهداری عنبرآباد در جنوب کرمان حین انجام ماموریت راهداری

  سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان عنبرآباد پس از حادثه به بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت منتقل شد و تحت مراقبت های ویژه قرار گرفت که متاسفانه شدت جراحات و آسیب های وارد شده ، منجر به درگذشت این همکار ارجمند و تلاشگر شد .

  |

  حمل و نقل جاده ای مسافر نیازمند بهره برداری از رویکردهای نوین

  حمل و نقل جاده ای مسافر نیازمند بهره برداری از رویکردهای نوین

  یکی از تاثیرات مهم در ارائه خدمات نوین به مسافران حذف واسطه های بدون آورده سرمایه و ایجاد ارزش افزوده در این حوزه و توانمند سازی سرمایه گذاران این بخش است . از طرفی هر اتوبوس می تواند ۱۶۰۰ کیلوگرم توشه همراه و غیر همراه را در چهارچوب قانون و بدون مغایرت با ایمنی مسافران در جعبه ...

  |

  آذربایجان غربی ، نقطه ثقل ترانزیت کشور

  آذربایجان غربی ، نقطه ثقل ترانزیت کشور

  کریدورهای بین المللی مسیرهایی هستند که با موافقت دولت ها برای تسهیل روند حمل و نقل ایجاد شده اند که گذر اغلب این مسیرها از آذربایجان غربی ، اهمیت استان در حمل و نقل بین المللی و ترانزیتی را از دیدگاه کشورهای دیگر و سازمان های مرتبط بین المللی نشان می دهد .

  |

  اجرای عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک در سیستان و بلوچستان

  اجرای عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک در سیستان و بلوچستان

  از آنجایی که این پایانه مرزی اهمیت بسزایی در توسعه اقتصاد منطقه و حمل و نقل بین المللی و افزایش مبادلات با کشور افغانستان دارد عملیات توسعه محوطه آن از نظر فیزیکی به منظور ارائه خدمات بهتر به مسافران ، صاحبان کالا و رانندگان در سطح استانداردهای ملی و بین المللی در حال انجام ...

  |

  نظرات کاربران