در حال بارگذاری ...
 • افزایش ساعت کاری پایانه مرزی میلک طی ۱۰ روز آینده

  نزدیکی مرز میلک به بندر چابهار ، کاهش هزینه و زمان حمل و نقل و واقع شدن در دالان ترانزیتی محور شرق ، گسترش تجارت بین ایران و افغانستان و توسعه اقتصادی منطقه از جمله ویژگی های مهم پایانه مرزی میلک است که سبب شده این اداره کل تمام تلاش خود را برای رونق هر چه بیشتر آن بکار گیرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت : ساعت کاری پایانه مرزی میلک با توجه به حجم ترافیک کامیون های صادراتی و ترانزیتی به طور موقت طی ۱۰ روز آینده از ساعت ۷ تا ۲۲ افزایش پیدا کرد .

  ایوب کرد با بیان اینکه قبلا ساعت کاری پایانه مرزی میلک از ساعت ۷ تا ۱۹ عصر بود ، اظهار داشت : موقعیت جغرافیایی ویژه و مناسب مرز بین ‌المللی میلک به لحاظ همجواری با کشور افغانستان ، قابلیت های اقتصادی بسیاری در بازرگانی ملی و ترانزیت خارجی میان اروپا ، آسیای مرکزی و شرقی ایجاد کرده است . نزدیکی مرز میلک به بندر چابهار ، کاهش هزینه و زمان حمل و نقل و واقع شدن در دالان ترانزیتی محور شرق ، گسترش تجارت بین ایران و افغانستان و توسعه اقتصادی منطقه از جمله ویژگی های مهم پایانه مرزی میلک است که سبب شده این اداره کل تمام تلاش خود را برای رونق هر چه بیشتر آن بکار گیرد .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان ادامه داد : در این راستا اخیرا با توجه به تراکم بالای کامیون های صادراتی و ترانزیتی از این پایانه مرزی به منظور برطرف نمودن کمبودها و تسهیل تردد ، در جلسه مورخ ۲۵ شهریورماه جاری با حضور معاون استاندار و مسئولان دستگاه های اجرایی و انتظامی زیربط ضمن پیگیری مصوبات مرزی ۲۳ مردادماه ، تصمیمات اجرایی  لازم اتخاذ گردید .

  وی با بیان اینکه هم اینک روزانه ۲۴۰ دستگاه کامیون صادراتی و ترانزیتی در پایانه مرزی میلک تردد می کنند ، گفت : با پیگیری های انجام شده مقرر شد علاوه بر افزایش ساعت کاری این پایانه مرزی ، زیر ساخت های لازم جهت تردد روزانه ۴۰۰ دستگاه ناوگان در این پایانه مرزی فراهم شود .

  کرد استفاده از ظرفیت تخلیه و بارگیری در مرز جهت تسهیل و تسریع ورود کامیون های خالی کشور افغانستان را از دیگر تصمیمات اخیر در پایانه مرزی میلک عنوان کرد .

  گفتنی است پایانه مرزی میلک در محدوده شهرستان هیرمند استان سیستان و بلوچستان و در جوار رودخانه مرزی و نزدیک شهر زرنج مرکز ولایت نیمروز کشور افغانستان واقع شده است .
  مطالب مرتبط

  امضا تفاهمنامه همکاری میان سپاه استان زنجان ، فرمانداری ماهنشان و راهداری زنجان

  امضا تفاهمنامه همکاری میان سپاه استان زنجان ، فرمانداری ماهنشان و راهداری زنجان

  هدف از این تفاهم نامه خدمت رسانی و رفع محرومیت و فراهم کردن امکان زندگی برای روستاییان مناطق محروم و کم برخوردار است که می تواند عامل بسیار مهمی در تثبیت جمعیت و جلوگیری از مهاجرت روستاییان باشد .

  |

  ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی ، در انجام عملیات راهداری زمستانی

  ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی ، در انجام عملیات راهداری زمستانی

  مهمتر از کسب آمادگی های سخت افزاری ( اعم از تجهیز و اورهال ماشین آلات ، بهسازی راهدارخانه ها ، تهیه و دپو مخلوط ماسه و نمک ، تعیین اکیپهای راهداری و ...) ضرورت رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی در راهدارخانه ها و دیگر اماکن استقرار عوامل راهداری زمستانی است .

  |

  نظرات کاربران