در حال بارگذاری ...
 • بهره برداری از علائم کمک ناوبری هوشمند (مجازی) در بندر چابهار

  با همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ، این طرح در کلیه بنادر تابعه در طول سواحل استان نیز اجرایی گردد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در راستای ارتقای ایمنی دریانوردی در آبراه ها و ناوگان تحت پرچم و همچنین با توجه به افزایش میزان ترددهای دریایی ، طرح سیستم کمک ناوبری هوشمند در بندر چابهار به بهره برداری رسید .

  سید حسن ابراهیمی اظهار کرد : اجرای طرح سیستم کمک ناوبری هوشمند مجازی از ابتدای سال جاری در دستور کار قرار گرفت و با استفاده از طراحی نرم افزار و سخت افزار فرستنده و گیرنده AIS و با بهره گیری از تکنولوژی و استاندارد AIS (Aton) در بندر چابهار به بهره برداری رسید .

  معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان افزود : از مزایای استفاده از این سیستم و تجهیز علائم کمک ناوبری بندر به سیستم شناسایی اتوماتیک AIS در عملیات ایمن است که در صورت خاموش بودن چراغ های علائم کانال و جابجایی بویه ها ، تاثیری در ایمنی عملیات بندر ایجاد نخواهد کرد . این سیستم با علامت گذاری دقیق در نقاط تعریف شده ، کمک می کند تا کلیه شناورها و راهنمایان بتوانند در سیستم های کمک ناوبری خود مانند ECDIS و AIS مسیر صحیح کانال ورودی را تشخیص دهند .

  معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ؛ بندر چابهار ابراز امیدواری کرد : با همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ، این طرح در کلیه بنادر تابعه در طول سواحل استان نیز اجرایی گردد .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران