در حال بارگذاری ...
 • بهره برداری از علائم کمک ناوبری هوشمند (مجازی) در بندر چابهار

  با همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ، این طرح در کلیه بنادر تابعه در طول سواحل استان نیز اجرایی گردد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در راستای ارتقای ایمنی دریانوردی در آبراه ها و ناوگان تحت پرچم و همچنین با توجه به افزایش میزان ترددهای دریایی ، طرح سیستم کمک ناوبری هوشمند در بندر چابهار به بهره برداری رسید .

  سید حسن ابراهیمی اظهار کرد : اجرای طرح سیستم کمک ناوبری هوشمند مجازی از ابتدای سال جاری در دستور کار قرار گرفت و با استفاده از طراحی نرم افزار و سخت افزار فرستنده و گیرنده AIS و با بهره گیری از تکنولوژی و استاندارد AIS (Aton) در بندر چابهار به بهره برداری رسید .

  معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان افزود : از مزایای استفاده از این سیستم و تجهیز علائم کمک ناوبری بندر به سیستم شناسایی اتوماتیک AIS در عملیات ایمن است که در صورت خاموش بودن چراغ های علائم کانال و جابجایی بویه ها ، تاثیری در ایمنی عملیات بندر ایجاد نخواهد کرد . این سیستم با علامت گذاری دقیق در نقاط تعریف شده ، کمک می کند تا کلیه شناورها و راهنمایان بتوانند در سیستم های کمک ناوبری خود مانند ECDIS و AIS مسیر صحیح کانال ورودی را تشخیص دهند .

  معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ؛ بندر چابهار ابراز امیدواری کرد : با همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ، این طرح در کلیه بنادر تابعه در طول سواحل استان نیز اجرایی گردد .
  مطالب مرتبط

  آزادسازی اراضی واقع شده در مسیر احداث راه دسترسی بندر نوشهر به کمربندی

  آزادسازی اراضی واقع شده در مسیر احداث راه دسترسی بندر نوشهر به کمربندی

  با توجه به سابقه حدود ۹۰ ساله بندر نوشهر در امر تجارت جهانی ، این بندر به عنوان دروازه طلایی حمل و نقل دریایی شمال کشور ، در طول چندین دهه نقش انکار ناپذیری در توسعه همه جانبه منطقه ، ایجاد اشتغال پایدار و کمک به اقتصاد ملی ایفا نموده است .

  |

  نظرات کاربران