در حال بارگذاری ...
 • لزوم افزایش تعامل با کشورهای مختلف برای رونق اقتصادی در منطقه مکران و چابهار

  در شرایط کنونی اقتصاد کشور ، توسعه ترانزیت ضروری است و این اقدامات را در قالب توسعه اقتصادی کشور انجام می‌دهیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه اساساً اپراتوری بنادر در کشورهای مختلف را شرکت‌های حرفه‌ای انجام می‌دهند گفت : به دلیل توسعه تعاملات با جهان و همچنین ایجاد رونق اقتصادی نیاز داریم که در منطقه مکران و چابهار با کشورهای مختلف تعامل داشته باشیم .

  محمد اسلامی ادامه داد : در بندر چابهار با اپراتوری شرکت هندی سعی کرده ایم سهم بار را افزایش دهیم و بتوانیم با این اقدامات توسعه دهنده ، نقش موثری در اقتصاد کشور ایفا کند . این اقدامات از پیش از این دستور کار وزارت راه و شهرسازی بوده و هم اکنون هم دنبال می شود و ما باید بتوانیم سرمایه‌ها را از این طریق جذب کنیم.

  اسلامی بیان کرد : تفاهمنامه سه جانبه بین دولت ایران ، هندوستان و افغانستان فعال شده و حضور شرکت هندی در قالب این تفاهم نامه بوده که حجم قابل ملاحظه‌ای از اقدامات ترانزیت در قالب این معاهده به صورت واردات و صادرات انجام می‌شود .

  وزیر راه و شهرسازی بیان کرد : در شرایط کنونی اقتصاد کشور ، توسعه ترانزیت ضروری است و این اقدامات را در قالب توسعه اقتصادی کشور انجام می‌دهیم .

  توسعه زیرساخت ها و حمایت از شرکت های حمل و نقلی در بنادر

  او با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی در بنادر توسعه زیرساخت ها و حمایت از شرکت های حمل و نقلی و همچنین پشتیبانی کردن کشتی‌ها ، تسهیل گری و حمایت از توسعه بازرگانی و تجارت کشور را انجام می دهد ، افزود : گمرک در این زمینه تنها ارزیابی برای واردات و صادرات را انجام می‌دهد .

  وزیر راه و شهرسازی درباره اقدامات اخیر شرکت هواپیمایی ترکیش ایر و سایر پروازهای خارجی هم گفت : مشکلی در این زمینه وجود ندارد و روابط در حوزه هوایی در این زمینه متقابل است هم اکنون پروازهایی که لازم است به کشور مختلف به صورت روتین انجام می شود .
  مطالب مرتبط

  تاکید بر تکمیل پروژه راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان توسط سرمایه‌گذار چینی

  تاکید بر تکمیل پروژه راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان توسط سرمایه‌گذار چینی

  در خصوص موضوع مالی پروژه مقرر شد تا تمهیدات لازم برای تسهیل در مراودات مالی و همچنین فعال‌سازی مابقی LC نیز انجام شود . سرمایه‌گذار چینی این پروژه نیز اعلام کرد با تمام قدرت روند اجرای پروژه را سرعت می‌دهد و مشکلات موجود را برطرف خواهد کرد .

  |

  جابجایی بیش از ۱۹ میلیون تن کالا از پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان طی هشت سال گذشته

  جابجایی بیش از ۱۹ میلیون تن کالا از پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان طی هشت سال گذشته

  متاسفانه تحریم های ظالمانه کشورهای استکباری سبب بروز اختلال در روند واردات ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین راهسازی و راهداری شده است که این اداره کل به منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم ، با بهره گیری از توان نیروهای متخصص بومی استان در سال های اخیر اقدام به ...

  |

  افزایش ساعت کاری پایانه مرزی میلک طی ۱۰ روز آینده

  افزایش ساعت کاری پایانه مرزی میلک طی ۱۰ روز آینده

  نزدیکی مرز میلک به بندر چابهار ، کاهش هزینه و زمان حمل و نقل و واقع شدن در دالان ترانزیتی محور شرق ، گسترش تجارت بین ایران و افغانستان و توسعه اقتصادی منطقه از جمله ویژگی های مهم پایانه مرزی میلک است که سبب شده این اداره کل تمام تلاش خود را برای رونق هر چه بیشتر آن بکار گیرد .

  |

  نظرات کاربران