در حال بارگذاری ...
 • تشکیل کارگروه اقتصاد دیجیتال در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  تهیه نقشه راه توسعه اقتصاد دیجیتال در منطقه آزاد شهر فرودگاهی ، هموارسازی ساختاری و زیر ساختی برای حضور بازیگران تحول اقتصادی در بستر اقتصاد دیجیتال و حرکت به سوی اقتصاد هوشمند با تمرکز بر فناوری های نوین و آینده ساز از قبیل هوش مصنوعی ، بلاکچین و رمز ارزها از عمده اهداف این کارگروه می باشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، کارگروه اقتصاد دیجیتال شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) تشکیل شد .

  با توجه به اهمیت و کاربرد اقتصاد دیجیتال در جهان و دستور مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) کارگروه اقتصاد دیجیتال با حضورمدیرکل و کارشناسان منطقه آزاد شهر فرودگاهی، مدیرکل دفتر شهر الکترونیک و نماینده معاونت توسعه زیر ساخت در این شرکت برگزار شد .

  تهیه نقشه راه توسعه اقتصاد دیجیتال در منطقه آزاد شهر فرودگاهی ، هموارسازی ساختاری و زیرساختی برای حضور بازیگران تحول اقتصادی در بستر اقتصاد دیجیتال و حرکت به سوی اقتصاد هوشمند با تمرکز بر فناوری های نوین و آینده ساز از قبیل هوش مصنوعی ، بلاکچین و رمز ارزها از عمده اهداف این کارگروه می باشد .

  بررسی شرایط زیرساختی در هسته پیشران منطقه آزاد و منطقه ویژه اقتصادی ، جانمایی و اختصاص فضای مناسب به فعالان حوزه اقتصاد دیجیتال مطابق با طرح جامع شهر فرودگاهی ، بررسی موقعیت های پیشنهادی از لحاظ امکان ارائه خدمات ارتباطی و مخابراتی ، تامین امنیت فیزیکی و ارائه گزارش از متقاضیان فعلی تولید رمز ارز ، مهمترین تصمیمات اتخاذ شده در نخستین جلسه کارگروه اقتصاد دیجیتال بوده است .
  مطالب مرتبط

  توصیه‌های اتحادیه بین‌المللی ACI به دولت ها برای رونق اقتصادی فرودگاه‌ها

  توصیه‌های اتحادیه بین‌المللی ACI به دولت ها برای رونق اقتصادی فرودگاه‌ها

  بخش فرودگاه به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از اکوسیستم هواپیمایی جهانی است و در میان صنایعی قرار دارد که تحت تأثیر گسترش جهانی COVID-١٩ قرار گرفته و با بحران نقدینگی روبرو است و ما برای حمایت مجدد ازاین صنعت و محافظت از عملیات ضروری فوراً به حمایت مالی دولت ها نیاز داریم .

  |

  نظرات کاربران