در حال بارگذاری ...
 • ایمن سازی ۲۵ باب مدرسه در حاشیه راه‌های استان ایلام طی سال جاری

  امسال ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای طرح ایمن سازی و آموزشی مدارس حاشیه راه ها از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای هزینه می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام از تحت پوشش قرار گرفتن ۲۵ باب از مدارس حاشیه راه‌های استان (برون شهری و روستایی) در طرح ایمن سازی راه‌ها طی سال جاری خبر داد .

  نورالله دلخواه اظهار داشت : قرار گرفتن مدارس در کنار جاده‌ها سلامت عبور و مرور کودکان و دانش‌آموزان را تهدید می‌کند و به همین دلیل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در زمینه ایمن‌ سازی مدارس حساسیت ویژه‌ای دارد .

  وی اجرای این طرح را با همکاری اداره کل آموزش و پرورش و پلیس راه استان بیان کرد و افزود : به منظور بالا بردن سطح فرهنگ ترافیک دانش آموزان مدارس ، آگاهی از نحوه تردد ایمن در جاده ها و جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی ، این تعداد مدارس در ۲ بخش فیزیکی و آموزشی همانند سال های گذشته ایمن سازی شدند .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام ، هدف از اجرای این طرح را بالا بردن ضریب ایمنی عبور و مرور دانش آموزان عنوان کرد و یادآور شد : اولویت ها برای اجرای طرح های ایمن سازی مدارس بر اساس مواردی همچون میزان تردد در جاده ، فاصله مدرسه از جاده ، تعداد دانش آموزان و میزان تردد های عرضی از جاده تعیین می شود .

  دلخواه به اثر بخشی اجرای این طرح نیز اشاره کرد و گفت : با اجرای موفقیت آمیز طرح یاد شده در مدارس حاشیه راه های استان طی سال های گذشته ، تعداد تصادفات در مناطق تحت پوشش طرح در رده های مختلف سنی دانش آموزان به صفر رسیده است .

  وی با بیان اینکه توجه به نکات ایمنی و رعایت مقررات و قوانین رانندگی می تواند از تصادفات جاده ای جلوگیری کند ، افزود : امسال ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای طرح ایمن سازی و آموزشی مدارس حاشیه راه ها از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای هزینه می شود .

  استان ۲۰ هزار کیلومتر مربعی ایلام در غرب کشور و همسایگی عراق دارای ۱۳۰ کیلومتر بزرگراه ، ۶۷۰ کیلومتر راه اصلی ، ۸۹۱ کیلومتر راه فرعی و یک هزار و ۶۴۸ کیلومتر راه روستایی است .
  مطالب مرتبط

  درگذشت سرپرست اداره راهداری عنبرآباد در جنوب کرمان حین انجام ماموریت راهداری

  درگذشت سرپرست اداره راهداری عنبرآباد در جنوب کرمان حین انجام ماموریت راهداری

  سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان عنبرآباد پس از حادثه به بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت منتقل شد و تحت مراقبت های ویژه قرار گرفت که متاسفانه شدت جراحات و آسیب های وارد شده ، منجر به درگذشت این همکار ارجمند و تلاشگر شد .

  |

  حمل و نقل جاده ای مسافر نیازمند بهره برداری از رویکردهای نوین

  حمل و نقل جاده ای مسافر نیازمند بهره برداری از رویکردهای نوین

  یکی از تاثیرات مهم در ارائه خدمات نوین به مسافران حذف واسطه های بدون آورده سرمایه و ایجاد ارزش افزوده در این حوزه و توانمند سازی سرمایه گذاران این بخش است . از طرفی هر اتوبوس می تواند ۱۶۰۰ کیلوگرم توشه همراه و غیر همراه را در چهارچوب قانون و بدون مغایرت با ایمنی مسافران در جعبه ...

  |

  نظرات کاربران