در حال بارگذاری ...
 • کاهش ۴۲ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه های کشور طی مرداد ماه سال جاری

  در مرداد ماه ۹۹ حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست کل پروازها به ترتیب در ده فرودگاه مهرآباد ، مشهد ، شیراز ، اهواز ، کیش ، اصفهان ، بندرعباس ، تبریز ، خلیج فارس و یزد انجام شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت : پروازهای فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در مرداد ۹۹ نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۲۷ درصد و اعزام و پذیرش مسافر نیز ۴۲ درصد کاهش یافته است .

  سیاوش امیرمکری به مقایسه شاخص های فرودگاهی مرداد ۹۹ نسبت به ماه مشابه سال گذشته پرداخت و گفت : مرداد امسال در مجموع ۲۲ هزار و ۸۲۵ نشست و برخاست با جابه جایی حدود دو میلیون و ۱۹۷ مسافر و حدود ۱۶.۵ میلیون کیلوگرم بار در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت انجام شد .

  مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه مرداد سال گذشته ۳۱ هزار و ۳۳۵ نشست و برخاست با جابه جایی حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از ۳۳ میلیون کیلوگرم بار در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت انجام شد ، افزود : بر اساس این آمار به دلیل شیوع بیماری کرونا و تاثیر منفی آن بر صنعت هوایی و فرودگاهی ، کل پروازهای فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در مرداد ماه ۹۹ نسبت به ماه مشابه سال گذشته در نشست و برخاست ۲۷ درصد ، در اعزام و پذیرش مسافر ۴۲ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۵۰ درصد کاهش یافته است .

  امیرمکری افزود : مرداد امسال نسبت به مرداد سال گذشته پروازهای داخلی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در نشست و برخاست ۲۲ درصد ، در اعزام و پذیرش مسافر ۳۶ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۴۲ درصد کاهش یافته است . همچنین پروازهای بین المللی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در نشست و برخاست ۸۴ درصد ، در اعزام و پذیرش مسافر ۹۶ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۸۰  درصد کاهش یافته است .

  مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت : در مرداد ماه ۹۹ حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست کل پروازها به ترتیب در ده فرودگاه مهرآباد ، مشهد ، شیراز ، اهواز ، کیش ، اصفهان ، بندرعباس ، تبریز ، خلیج فارس و یزد انجام شده است . همچنین حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست پروازهای بین المللی در پنج فرودگاه شیراز ، لارستان ، مشهد ، اصفهان ، بندرعباس انجام شده است . نحوه توزیع پروازها در ساعات شبانه روز و روزهای هفته طی مرداد ۹۹ نشان می دهد که اوج پروازها در ۲۴ ساعت شبانه روز ، ساعت ۱۸ و در روزهای چهارشنبه بوده است.

  امیرمکری ، همچنین عنوان کرد : شاخص های فرودگاهی مرداد نسبت به تیر ماه در نشست و برخاست ۵ درصد ، در اعزام و پذیرش مسافر ۱۳ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۱۶ درصد افزایش داشته است .

  امیرمکری با بیان اینکه پروازهای داخلی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در مرداد نسبت به تیر ماه در نشست و برخاست چهار درصد ، در اعزام و پذیرش مسافر ۱۳ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۱۷ درصد افزایش داشته است ، افزود : پروازهای بین المللی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در مرداد ۹۹ نسبت به تیر ماه در نشست و برخاست ۸۷ درصد ، در اعزام و پذیرش مسافر ۷۵ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست دو درصد افزایش داشته است .
  مطالب مرتبط

  روند رو به افزایش پروازهای عبوری از آسمان کشور در ماه های اخیر

  روند رو به افزایش پروازهای عبوری از آسمان کشور در ماه های اخیر

  در مهر ماه به دلیل شیوع مجدد کرونا ویروس و آغاز موج دوم گسترش این بیماری ، پروازهای داخلی و عبوری کاهش یافت و روند افزایشی پروازها شیب ملایمی پیدا کرد . مهر ماه امسال ، ۲۶ هزار و ۸۳۲ پرواز در آسمان کشور انجام شد که از این تعداد ، ۱۱ هزار و ۷۰ پرواز ، عبوری و ۱۳ هزار و ۶۵۰ پرواز نیز ...

  |

  نظرات کاربران