در حال بارگذاری ...
 • کاهش ۴۲ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه های کشور طی مرداد ماه سال جاری

  در مرداد ماه ۹۹ حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست کل پروازها به ترتیب در ده فرودگاه مهرآباد ، مشهد ، شیراز ، اهواز ، کیش ، اصفهان ، بندرعباس ، تبریز ، خلیج فارس و یزد انجام شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت : پروازهای فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در مرداد ۹۹ نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۲۷ درصد و اعزام و پذیرش مسافر نیز ۴۲ درصد کاهش یافته است .

  سیاوش امیرمکری به مقایسه شاخص های فرودگاهی مرداد ۹۹ نسبت به ماه مشابه سال گذشته پرداخت و گفت : مرداد امسال در مجموع ۲۲ هزار و ۸۲۵ نشست و برخاست با جابه جایی حدود دو میلیون و ۱۹۷ مسافر و حدود ۱۶.۵ میلیون کیلوگرم بار در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت انجام شد .

  مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه مرداد سال گذشته ۳۱ هزار و ۳۳۵ نشست و برخاست با جابه جایی حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از ۳۳ میلیون کیلوگرم بار در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت انجام شد ، افزود : بر اساس این آمار به دلیل شیوع بیماری کرونا و تاثیر منفی آن بر صنعت هوایی و فرودگاهی ، کل پروازهای فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در مرداد ماه ۹۹ نسبت به ماه مشابه سال گذشته در نشست و برخاست ۲۷ درصد ، در اعزام و پذیرش مسافر ۴۲ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۵۰ درصد کاهش یافته است .

  امیرمکری افزود : مرداد امسال نسبت به مرداد سال گذشته پروازهای داخلی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در نشست و برخاست ۲۲ درصد ، در اعزام و پذیرش مسافر ۳۶ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۴۲ درصد کاهش یافته است . همچنین پروازهای بین المللی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در نشست و برخاست ۸۴ درصد ، در اعزام و پذیرش مسافر ۹۶ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۸۰  درصد کاهش یافته است .

  مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت : در مرداد ماه ۹۹ حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست کل پروازها به ترتیب در ده فرودگاه مهرآباد ، مشهد ، شیراز ، اهواز ، کیش ، اصفهان ، بندرعباس ، تبریز ، خلیج فارس و یزد انجام شده است . همچنین حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست پروازهای بین المللی در پنج فرودگاه شیراز ، لارستان ، مشهد ، اصفهان ، بندرعباس انجام شده است . نحوه توزیع پروازها در ساعات شبانه روز و روزهای هفته طی مرداد ۹۹ نشان می دهد که اوج پروازها در ۲۴ ساعت شبانه روز ، ساعت ۱۸ و در روزهای چهارشنبه بوده است.

  امیرمکری ، همچنین عنوان کرد : شاخص های فرودگاهی مرداد نسبت به تیر ماه در نشست و برخاست ۵ درصد ، در اعزام و پذیرش مسافر ۱۳ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۱۶ درصد افزایش داشته است .

  امیرمکری با بیان اینکه پروازهای داخلی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در مرداد نسبت به تیر ماه در نشست و برخاست چهار درصد ، در اعزام و پذیرش مسافر ۱۳ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۱۷ درصد افزایش داشته است ، افزود : پروازهای بین المللی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در مرداد ۹۹ نسبت به تیر ماه در نشست و برخاست ۸۷ درصد ، در اعزام و پذیرش مسافر ۷۵ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست دو درصد افزایش داشته است .
  مطالب مرتبط

  فراهم شدن امکان استعلام‌گیری تست کرونای مسافران بین‌راهی حمل و نقل عمومی جاده ای

  فراهم شدن امکان استعلام‌گیری تست کرونای مسافران بین‌راهی حمل و نقل عمومی جاده ای

  اگر در طول مسیر مردم به این تخلف‌ها برخوردند و اگر مسافری شاهد آن بود که راننده فردی را بدون استعلام گیری سوار کرده است می‌تواند در اولین مرکز پلیس راه و یا با سامانه ۱۴۱ این تخلف را گزارش دهد . البته اطمینان داریم هیچ راننده‌ای سلامت خود و جامعه را به خطر نمی‌اندازد و برای یک ...

  |

  غربالگری مسافران هوایی مبتلا به کرونا طی دو مرحله ؛ از صدور بلیت تا کارت پرواز

  غربالگری مسافران هوایی مبتلا به کرونا طی دو مرحله ؛ از صدور بلیت تا کارت پرواز

  با توجه به تست و استعلام‌های دو مرحله‌ای که از بیماران مبتلا به کرونا انجام می‌شود ، الزام شرکت‌ها به رعایت محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافر ، فشار مضاعف اقتصادی را به این شرکت‌ها وارد می‌سازد .

  |

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران