در حال بارگذاری ...
 • فعالیت ۹ طرح ملی و ۵۰ طرح استانی در همدان

  مطالعات تکمیلی محور غارعلیصدر انجام شده است و به دنبال این هستیم تا برای تامین منابع آن از ظرفیت قانون ماده ۵۶ استفاده کنیم ؛ بر اساس این ماده، بانک سرمایه‌گذار است و اعتبار آن را به پیمانکار پرداخت و پس از پایان کار ، دولت با بانک تسویه حساب می‌کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان از فعالیت ۹ طرح ملی و ۵۰ طرح استانی در همدان خبر داد و گفت : برای تکمیل طرح‌‌های ملی نیازمند یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم .

  داریوش حسینی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه طرح‌های عمرانی راه و شهرسازی در ۲ بخش ملی و استانی اجرا می‌شوند ، عنوان کرد : عملیات عمرانی طرح‌های ملی با اعتبار مشخص و بر اساس قانون و تامین بودجه و طرح‌های استانی متناسب با شاخص‌ها و اعتبارات پیش می‌رود .

  وی ساخت و تکمیل راه‌های ارتباطی را بستر نخست توسعه خواند که زمینه‌ توسعه همه‌جانبه را به دنبال دارد و افزود : پروژه‌های کریدور اصله - کاج - رزن ، مرادبلاغی - قهاوند - اراک ، باند برگشت گنجنامه ، محور غار علیصدر ، محور ملایر - بروجرد ، چهارخطه نهاوند - آورزمان و چهارخطه تویسرکان - کنگاور از پروژه‌‌های مهم و شاخص راهسازی در استان همدان هستند .

  حسینی با بیان اینکه کار مطالعاتی فازهای صفر و یک و دو باند برگشت جاده گنجنامه انجام شده است ، ابراز امیدواری کرد این پروژه هرچه زودتر به پیمانکار واگذار شود . برای پروژه "مرادبلاغی" نیز سال گذشته ، اعتبار در نظر گرفته شده بود اما تخصیص آن بسیار کم بود ؛ امسال با پیگیری‌‌‌های خوبی که انجام شد ، اعتبار مناسبی برای این پروژه در نظر گرفته شده است .

  مدیرکل راه و شهرسازی همدان همچنین یادآور شد : مطالعات تکمیلی محور غارعلیصدر انجام شده است و به دنبال این هستیم تا برای تامین منابع آن از ظرفیت قانون ماده ۵۶ استفاده کنیم ؛ بر اساس این ماده ، بانک سرمایه‌گذار است و اعتبار آن را به پیمانکار پرداخت و پس از پایان کار ، دولت با بانک تسویه حساب می‌کند .

  حسینی با تأکید بر پیشرفت ۷۰ درصدی سایت اداری فرمانداری فامنین ، مطرح کرد : برای تکمیل این پروژه حداقل ۱۵ میلیارد بودجه نیاز است که امسال فقط پنج میلیارد برای این پروژه در نظر گرفته شده است .

  ساخت ایستگاه راه آهن همدان به طول ۱۳ کیلومتر

  مدیرکل راه‌ و شهرسازی همدان با تاکید بر سرعت اجرای طرح انتقال ایستگاه راه‌آهن همدان به داخل شهر ، افزود : طرح انتقال این ایستگاه به داخل شهر همدان در ۳ قطعه و به طول ۱۳ کیلومتر در دست اجرا است .

  وی گفت : این طرح در سه قطعه تقسیم بندی شده است که ۲ قطعه به پیمانکار واگذار شده و قطعه سوم آن به طول ۳ هزار و ۸۰۰ متر که ۲ هزار و ۸۰۰ متر آن تقاطع غیر همسطح و یک هزار متر به صورت همسطح ، در دستور ساخت است . برای اجرای قطعه سوم این طرح ، با قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) صحبت‌هایی شده است تا از ظرفیت آن برای اجرای این طرح استفاده شود .

  حسینی با بیان اینکه راه‌آهن همدان - سنندج نیز تا پایان امسال بهره ‌برداری می‌شود ، افزود : قطعه یک راه آهن همدان - ملایر در دست ساخت و قطعه دوم آن نیز در دست واگذاری به پیمانکار است .
  مطالب مرتبط

  تکمیل و زیر بار ترافیک رفتن آزادراه اراک - خرم آباد تا سال ۱۴۰۰

  تکمیل و زیر بار ترافیک رفتن آزادراه اراک - خرم آباد تا سال ۱۴۰۰

  به دلیل تداخل حدود ۲۷۰۰ متر از این پروژه با حرایم شرکت های پتروشیمی و پالایشگاه شازند ، خطوط راه آهن و خط انتقال نفت و گاز ، بایست با رعایت موارد ایمنی و صرفه و صلاح دولت ، مشکل موجود با همکاری همه جانبه دستگاه های ذیربط مرتفع شود .

  |

  انجام عملیات آسفالت ۱۰ کیلومتر دیگر از باند دوم بزرگراه مشگین شهر - اردبیل

  انجام عملیات آسفالت ۱۰ کیلومتر دیگر از باند دوم بزرگراه مشگین شهر - اردبیل

  پروژه احداث باند دوم اردبیل به مشگین شهر با وجود اینکه مشکلات اعتباری داشت و پیمانکار بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال مطالبات دارد خوشبختانه از منابع مختلف اعتباراتی از محل سفر ریاست محترم جمهور به استان ، توازن و پیوست یک بودجه برای این پروژه پیش بینی شده است . 

  |

  حل گلوگاه ترافیکی شرقی و غربی با اتمام پروژه آزادراهی گذرگاه جنوبی تهران

  حل گلوگاه ترافیکی شرقی و غربی با اتمام پروژه آزادراهی گذرگاه جنوبی تهران

  حدود ۱۴ تقاطع غیرهمسطح بسیار بزرگ برای عبور این آزادراه از روی آزادراه‌هایی همچون تهران – قم ، تهران – ساوه ، کرج - قزوین و راه‌آهن‌هایی که به این سمت عبور می کنند ، در این مسیر ساخته شده است . در این ابر پروژه با احداث این تقاطع‌های غیرهمسطح طول ساخت حدود ۲۱۰ کیلومتر خواهد ...

  |

  تخصیص اعتبار ۳۲۰ میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه احداث راه‌آهن همدان - سنندج

  تخصیص اعتبار ۳۲۰ میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه احداث راه‌آهن همدان - سنندج

  این محدوده در سه قطعه اجرایی تعریف شده است که قطعه اول به طول ۶۴ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد در بخش زیرسازی ، قطعه دو به طول ۵۶ کیلومتر با ۳۳ درصد پیشرفت فیزیکی در زیرسازی و قطعه سوم به طول ۳۰ کیلومتر که زیرسازی آن ۱۰۰ درصد تکمیل شده است .

  |

  نظرات کاربران