در حال بارگذاری ...
 • اختصاص سهمیه خاص ورق فولادی به سازندگان داخلی واگن

  سهمیه ورق فولادی برای تولید ناوگان محدود بود که از طریق بورس باید تعیین می‌شد که وزیر راه و شهرسازی در این باره مکاتبه‌ای با وزیر صمت داشت و مقرر شد سهمیه خاص ورق فولادی در اختیار تولیدکنندگان واگن قرار گیرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه «سهمیه خاص» ورق فولادی در اختیار سازندگان داخلی واگن قرار می‌گیرد ، گفت : ۲ هزار دستگاه انواع ناوگان ریلی تا پایان سال بهره‌برداری می‌شود .

  سعید رسولی درباره تولید ناوگان ریلی توسط کارخانجات داخلی اظهار داشت :‌ طبق برنامه‌ریزی انجام شده و در سال جهش تولید ۲ هزار دستگاه انواع ناوگان ریلی تا پایان سال بهره‌برداری می‌شود . در نیمه دوم سال ۹۹ تولید ناوگان ریلی داخلی افزایش می‌یابد .

  مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ادامه داد : برای حمایت از تولید داخل در ناوگان ریلی در اسفند ماه سال ۹۷ تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه به امضاء رسید و مقرر شد از محل ظرفیت تبصره بودجه قانون بودجه سال‌های ۹۸ و ۹۹ از محل منابع تعیین شده سازمان برنامه و بودجه و نظام بانکی ۸۰ درصد اعتبار مورد نیاز اختصاص یابد و ۲۰ درصد دیگر هم آورده شرکت‌های متقاضی ریلی باشد تا بدین ترتیب ناوگان ریلی در داخل ساخته شود .

  رسولی افزود : بانک‌ها پس از این موضوع ، شروع به پرداخت کردند ، تخصیص مرحله اول هم انجام شد همچنین درباره تخصیص مرحله دوم پیگیری‌ها انجام شده که با موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه در دست اقدام است .

  سهمیه خاص ورق فولادی در اختیار سازندگان داخلی واگن قرار می‌گیرد

  مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ادامه داد : سهمیه ورق فولادی برای تولید ناوگان محدود بود که از طریق بورس باید تعیین می‌شد که وزیر راه و شهرسازی در این باره مکاتبه‌ای با وزیر صمت داشت و مقرر شد سهمیه خاص ورق فولادی در اختیار تولیدکنندگان واگن قرار گیرد .

  وی ادامه داد : امسال سامانه جامع حمایت از تولید داخل را بارگذاری کرده‌ایم که در سایت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران قابل دسترسی است ؛ این سامانه دو قسمت دارد که یک قسمت مربوط به قطعات ناوگان تولید شده در داخل است ، تعداد ۴ هزار قطعه با مشخصات کامل ، شماره فنی و نام تولیدکننده و آدرس تولیدکننده در سایت موجود است که شرکت‌های ریلی متقاضی برای تأمین قطعه می‌توانند از این طریق کسب اطلاع کرده و قطعات تولید داخل را تأمین کنند .

  وی اضافه کرد : همچنین بخش دوم مربوط به قطعاتی از ناوگان است که در داخل تولید نمی‌شود .
  مطالب مرتبط

  واگذاری احداث و بهره‌برداری از ۵ طرح بزرگراهی به بخش خصوصی

  واگذاری احداث و بهره‌برداری از ۵ طرح بزرگراهی به بخش خصوصی

  تامین مالی این طرح‌ها با توجه به ایجاد ظرفیت قانونی مناسب در سال جاری و بر اساس بند (۶) تبصره (۱۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور صورت می گیرد که بر اساس این ظرفیت قانونی که به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در قانون سال جاری تصویب شد ، امکان ارتقاء شبکه جاده‌ای کشور و متعاقب آن تسهیل ...

  |

  اختصاص ۵۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به پروژه محور ترانزیتی شهرکرد - بازفت

  اختصاص ۵۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به پروژه محور ترانزیتی شهرکرد - بازفت

  در صورت اتمام حفاری و تکمیل این تونل و مسیر واریانت ، محور تا بخش چمن گلی اصلاح خواهد شد و استفاده بهتر از زمان و بهره وری بیشتراز منابع به ویژه سوخت را برای تردد کنندگان از این محور به همراه خواهد داشت .

  |

  نظرات کاربران