در حال بارگذاری ...
 • حمل و نقل دریایی مزیت فوق العاده ای برای فعالان بخش خصوصی دارد

  باید شرایط را برای صادرکنندگان و سایر فعالان بخش خصوصی تسهیل و حمایت های دولت را دو چندان کرد تا بتوانیم این این گردنه سخت اقتصادی را کمترین خسارت پشت سر بگذاریم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نایب رییس اول کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در کنار صادرکنندگان قرار دارد ، از خدمت رسانی و عملکرد حوزه بندری و دریایی ابراز رضایت کرد .

  محمدعلی محمد میرزاییان با اشاره به اینکه نقش بنادر در پویایی اقتصاد کشور غیرقابل انکار است ، اظهار داشت : در دوران اعمال تحریم که بندر شهیدبهشتی چابهار به عنوان استثنا ، دارای معافیت است باید به عنوان کانون صادرات و واردات کشور تبدیل شود و از فرصت ها و مزیت های این بندر به نحو مطلوب استفاده کرد . کشور ما مزیت های بی نظیری در حوزه بندری شمال و جنوب دارد و خوشبختانه از شمال کشور به کشورهای آسیای میانه و از جنوب به آب های آزاد دنیا متصل هستیم .

   نایب رییس اول کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه شرایط تحریمی کار را برای فعالیت هرچه بهتر بنادر ایران سخت کرده است ، عنوان کرد : باید در چنین شرایطی از وجود شرکای تجاری خود و کشورهای همسایه به بهترین شکل بهره مند شویم چرا که کشور ما در همسایگی ۱۵ کشور دیگر قرار دارد و این یک مزیت فوق العاده است .

  میرزاییان با اشاره به مشکلات به وجود آمده ناشی از تحریم ها برای حوزه بندری و دریایی ، اظهار داشت : مقوله صادرات و واردات ، شرایط پیش آمده برای خطوط کشتیرانی خارجی و بیمه ها شرایط حوزه بندری و دریایی را نسبت به قبل سخت کرده است و در این راستا باید چاره اندیشی کرد .

  وی با اشاره به اینکه حمل و نقل دریایی ، مزیت های فوق العاده ای برای فعالان بخش خصوصی دارد ، گفت : کوتاه شدن مسیر ، کاهش هزینه ها و کاهش مدت زمان جابجایی بار از مهم ترین مزیت های حمل و نقل دریایی نسبت به سایر شقوق حمل و نقل است که باید مورد توجه فعالان اقتصادی قرار گیرد و با توجه به موقعیت لجستیکی ایران و مزیت های بندری و دریایی کشور ، بخش خصوصی می تواند با درایت از این شرایط بهره مند شود .

  نایب رییس اول کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با تاکید بر اینکه در دوران تحریم نباید مشتریان خارجی اقتصاد ایران از دست برود ، عنوان کرد : باید شرایط را برای صادرکنندگان و سایر فعالان بخش خصوصی تسهیل و حمایت های دولت را دو چندان کرد تا بتوانیم این این گردنه سخت اقتصادی را کمترین خسارت پشت سر بگذاریم .

  میرزاییان همچنین با تاکید بر اینکه ایجاد زیرساخت های مناسب برای بنادر کشور در راستای افزایش سرعت صادرات و واردات ، گفت : هر لحظه و ساعت برای صادرکنندگان و واردکنندگان ارزشمند است و بزرگترین خدمتی که می توان به فعالان این دو حوزه انجام داد این است که به روند صادرات و واردات سرعت بخشیده شود و شاهد افزایش هرچه بیشتر سرعت تخلیه و بارگیری کالا باشیم . خدمت رسانی بنادر رضایت بخش است و از سیستم و شرایط خوبی برخوردار هستند که باید به عملکرد آن ها نمره قبولی دارد و معتقد هستیم که سازمان بنادر و دریانوردی در کنار صادرکنندگان قرار دارد .
  مطالب مرتبط

  اقدامات موثر سازمان بنادر و دریانوردی در راستای مدیریت ورود و توزیع کالاهای اساسی

  اقدامات موثر سازمان بنادر و دریانوردی در راستای مدیریت ورود و توزیع کالاهای اساسی

  سازمان بنادر و دریانوردی به منظور مدیریت ورود و توزیع کالاهای اساسی اقدامات موثری انجام داده است که در نتیجه این اقدامات فرایند واردات کالای اساسی بدون هیچگونه مشکلی از طریق بنادر کشور ادامه دارد .

  |

  فعالیت‌ها در بنادر تجاری کشور ؛ شبانه‌روزی و بدون وقفه در حال انجام است

  فعالیت‌ها در بنادر تجاری کشور ؛ شبانه‌روزی و بدون وقفه در حال انجام است

  به ‌رغم تحریم ها و تهدیداتی که به صورت ناعادلانه و غیر قانونی بر کشور تحمیل شده و همچنین تلاش هایی که برای ایجاد مشکل در زمینه فعالیت های بندری صورت می گیرد ، روند حمل و نقل و تجارت دریایی کشورمان مناسب است .

  |

  نظرات کاربران