در حال بارگذاری ...
 • ۲۷ مهرماه نشست بعدی ایران و اوکراین در رابطه با حادثه بوئینگ اوکراینی

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس سازمان هواپیمایی گفت : ۲۷ مهرماه نشست بعدی ایران و اوکراین بابت حادثه بوئینگ اوکراینی با حضور دیگر کشورهای ذی‌ربط برگزار می‌شود .

  تورج دهقانی‌زنگنه امروز در حاشیه بازدید از ترمینال‌های فرودگاه مهرآباد اظهار داشت : نشست بعدی ایران و اوکراین درباره حادثه بوئینگ اوکراینی ۲۷ مهر ماه در ایران برگزار می‌شود .

  وی درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت : ‌اگر شرکتی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکند مجوز پرواز نمی‌گیرد ما اخطار را شروع کردیم و در دو مورد هم به شرکت‌ها مجوز نداده‌ایم و اگر تکرار کنند اسامی شرکت‌ها را اعلام می‌کنیم .

  رئیس سازمان هواپیمایی درباره دستورالعمل‌هایی که باید در این حوزه رعایت شود گفت : دستورالعملی به نام دستورالعمل ۱۹۰۰ را اجرا کردیم و شرکت‌ها باید آن را رعایت کنند ؛ درون هواپیما هم فرم نظرسنجی توزیع می‌کنیم که مردم می‌توانند با اسکن بارکد فرم آنلاین روی سایت سازمان هواپیمایی مشکلات خود را مطرح کنند . سایت سازمان هواپیمایی و تلفن‌های آن ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به مردم است .

  وی در پاسخ به سوالی درباره تهویه هواپیما بیان کرد : موضوع تهویه هر سه دقیقه مطرح نیست بلکه در هواپیما مدام تهویه انجام می‌شود ؛ در پروازها دمای هوای بیرون و داخل متفاوت است و یکسان نیست .

  رئیس سازمان هواپیمایی گفت :‌ دستور داده شده است که زمانی که هواپیما روی زمین است از موتور کمکی APU استفاده شود که این تهویه را روی زمین هم انجام می‌دهد و قبل از اینکه موتورها خاموش شوند باید این موتور کمکی روشن شود و در هنگام تاکسی کردن هواپیما و پیاده شدن مسافر نیز این تهویه باید روشن باشد .
  مطالب مرتبط

  قدردانی رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از اجرای طرح استقرار ناظران سلامت در فرودگاه ها

  قدردانی رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از اجرای طرح استقرار ناظران سلامت در فرودگاه ها

  سازمان ایکائو در اطلاعیه ای در همان زمان شیوع ویروس کرونا اعلام کرد که در حوزه هوایی نیازی به فاصله گذاری اجتماعی نیست چرا که از هر ۲۷ میلیون مسافر ممکن است ، تنها یک نفر به کرونا مبتلا شود و از سوی دیگر طبق بررسی هایی که انجام داده ایم میزان مبتلایان در حوزه هوایی در مقایسه با ...

  |

  تشکیل کمیته زیرفصل کمیته حمل و نقل هوایی در ستاد کرونا برای حمایت از ایرلاین‌ها

  تشکیل کمیته زیرفصل کمیته حمل و نقل هوایی در ستاد کرونا برای حمایت از ایرلاین‌ها

  به وسیله ارز حاصل از صادرات و پول‌هایی که در خارج از کشور داریم ، از شرکت‌های هواپیمایی حمایت خواهد شد و این پیشنهاد ارائه شده است . شرکت‌های هواپیمایی باید ارز نیمایی و تسهیلات ارزان‌قیمت دریافت کنند تا بتوانند به حیات خود ادامه دهند و تکلیف سازمان هواپیمایی این است که این ...

  |

  رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای سلامت مسافران در اولویت فرودگاه ها قرار دارد

  رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای سلامت مسافران در اولویت فرودگاه ها قرار دارد

  در همان روزهای ابتدای انتشار ویروس کرونا با مهیا کردن کلیه امکانات و تجهیزات لازم برای مقابله یا پیشگیری اقدام کرده و با صرف هزینه های سنگین تلاش کردیم تا کلیه دستورالعمل های بهداشتی را در فرودگاه های کشور برای ایمنی مسافران بکار گیریم .

  |

  نظرات کاربران