در حال بارگذاری ...
 • ۲۷ مهرماه نشست بعدی ایران و اوکراین در رابطه با حادثه بوئینگ اوکراینی

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس سازمان هواپیمایی گفت : ۲۷ مهرماه نشست بعدی ایران و اوکراین بابت حادثه بوئینگ اوکراینی با حضور دیگر کشورهای ذی‌ربط برگزار می‌شود .

  تورج دهقانی‌زنگنه امروز در حاشیه بازدید از ترمینال‌های فرودگاه مهرآباد اظهار داشت : نشست بعدی ایران و اوکراین درباره حادثه بوئینگ اوکراینی ۲۷ مهر ماه در ایران برگزار می‌شود .

  وی درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت : ‌اگر شرکتی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکند مجوز پرواز نمی‌گیرد ما اخطار را شروع کردیم و در دو مورد هم به شرکت‌ها مجوز نداده‌ایم و اگر تکرار کنند اسامی شرکت‌ها را اعلام می‌کنیم .

  رئیس سازمان هواپیمایی درباره دستورالعمل‌هایی که باید در این حوزه رعایت شود گفت : دستورالعملی به نام دستورالعمل ۱۹۰۰ را اجرا کردیم و شرکت‌ها باید آن را رعایت کنند ؛ درون هواپیما هم فرم نظرسنجی توزیع می‌کنیم که مردم می‌توانند با اسکن بارکد فرم آنلاین روی سایت سازمان هواپیمایی مشکلات خود را مطرح کنند . سایت سازمان هواپیمایی و تلفن‌های آن ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به مردم است .

  وی در پاسخ به سوالی درباره تهویه هواپیما بیان کرد : موضوع تهویه هر سه دقیقه مطرح نیست بلکه در هواپیما مدام تهویه انجام می‌شود ؛ در پروازها دمای هوای بیرون و داخل متفاوت است و یکسان نیست .

  رئیس سازمان هواپیمایی گفت :‌ دستور داده شده است که زمانی که هواپیما روی زمین است از موتور کمکی APU استفاده شود که این تهویه را روی زمین هم انجام می‌دهد و قبل از اینکه موتورها خاموش شوند باید این موتور کمکی روشن شود و در هنگام تاکسی کردن هواپیما و پیاده شدن مسافر نیز این تهویه باید روشن باشد .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  بازدید معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از روند غربالگری مسافران کرونایی در فرودگاه مهرآباد

  بازدید معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از روند غربالگری مسافران کرونایی در فرودگاه مهرآباد

  ابتدا در زمان فروش بلیت ، وضعیت مسافر از طریق اتصال به بانک اطلاعاتی بیماران مبتلا به کرونا در وب سرویس ماسک وزارت بهداشت استعلام گرفته شده و در صورت ابتلا مسافر به کرونا ، بلیت صادر نمی شود .

  |

  نظرات کاربران