در حال بارگذاری ...
 • ضدعفونی سالن‌های مسافری فرودگاه مهرآباد هر ۱۲ ساعت یک بار

  دستورالعمل تهیه مواد ضد عفونی را از وزارت بهداشت گرفته‌ایم و حتی آزمایشگاه غرب تهران غلظت مواد ضد عفونی را تائید کرده است . البته پاشیدن مواد ضد عفونی در ساعات کم مسافر انجام می‌شود چون وایتکس و آب ژاول است و نباید به لباس مسافر آسیبی وارد کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با بیان اینکه ۳ دوربین حرارتی در سالن‌های فرودگاه مهرآباد نصب است گفت : این سالن‌ها هر ۱۲ ساعت یک بار ضد عفونی می‌شوند .

  ابراهیم مرادی امروز در حاشیه بازدید رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از ترمینال‌های فرودگاه مهرآباد مبنی بر میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت :‌ در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و معاینه مسافران شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ۳۰ دوربین حرارتی از تولید کننده داخل خریداری کرد که ۳ دوربین در فرودگاه مهرآباد نصب شده و فعال است . حوزه مربوط به کار ما از درب ورود مسافر تب‌سنجی انجام می‌شود و سپس مسافر می‌تواند وارد سالن ترانزیت شود .

  مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد افزود : ‌سالن‌های ترانزیت هر ۱۲ ساعت ضد عفونی می‌شود . همچنین مراکز اداری ما هر ۷۲ ساعت ضد عفونی می‌شوند اما مراکز اساسی و آتش‌نشانی هر ۱۲ ساعت ضد عفونی می‌شوند . دستورالعمل تهیه مواد ضد عفونی را از وزارت بهداشت گرفته‌ایم و حتی آزمایشگاه غرب تهران غلظت مواد ضد عفونی را تائید کرده است . البته پاشیدن مواد ضد عفونی در ساعات کم مسافر انجام می‌شود چون وایتکس و آب ژاول است و نباید به لباس مسافر آسیبی وارد کند .

  مرادی بیان کرد : طی قرارداد شرکت فرودگاه‌ها ۱۱ پزشک در ستاد ، برج و سالن مهرآباد حضور دارند و کارکنان ما هر روز تب سنجی و غربالگری می‌شوند و پزشک معالج معاینه را انجام می‌دهد . ۹۵ درصد از مسافرانی که وارد سالن می‌شوند ماسک دارند و به ۵ درصدی که ماسک ندارند متذکر می‌شویم .

  وی با بیان اینکه غرفه‌های مواد غذایی در فرودگاه هر روز از نظر رعایت پروتکل‌ها بازبینی می‌شوند .

  مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با بیان اینکه در فرودگاه مهرآباد از سال ۵۲ اورژانس مستقر است ، گفت : در صورت مشاهده مسافر مشکوک به اورژانس معرفی می‌شود.

  مرادی اظهار کرد : فرودگاه مهرآباد از صبح تا شب بازرسی و بررسی می‌شود و ۷۰ درصد کار ما پاسخگویی به آدیت‌ها است . ما تلاش کردیم که اجتماعی در سالن ترانزیت رخ ندهد و حتی به مسافران گروهی هم تذکر داده‌ایم که از هم فاصله بگیرند .
  مطالب مرتبط

  قدردانی رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از اجرای طرح استقرار ناظران سلامت در فرودگاه ها

  قدردانی رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از اجرای طرح استقرار ناظران سلامت در فرودگاه ها

  سازمان ایکائو در اطلاعیه ای در همان زمان شیوع ویروس کرونا اعلام کرد که در حوزه هوایی نیازی به فاصله گذاری اجتماعی نیست چرا که از هر ۲۷ میلیون مسافر ممکن است ، تنها یک نفر به کرونا مبتلا شود و از سوی دیگر طبق بررسی هایی که انجام داده ایم میزان مبتلایان در حوزه هوایی در مقایسه با ...

  |

  تشکیل کمیته زیرفصل کمیته حمل و نقل هوایی در ستاد کرونا برای حمایت از ایرلاین‌ها

  تشکیل کمیته زیرفصل کمیته حمل و نقل هوایی در ستاد کرونا برای حمایت از ایرلاین‌ها

  به وسیله ارز حاصل از صادرات و پول‌هایی که در خارج از کشور داریم ، از شرکت‌های هواپیمایی حمایت خواهد شد و این پیشنهاد ارائه شده است . شرکت‌های هواپیمایی باید ارز نیمایی و تسهیلات ارزان‌قیمت دریافت کنند تا بتوانند به حیات خود ادامه دهند و تکلیف سازمان هواپیمایی این است که این ...

  |

  رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای سلامت مسافران در اولویت فرودگاه ها قرار دارد

  رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای سلامت مسافران در اولویت فرودگاه ها قرار دارد

  در همان روزهای ابتدای انتشار ویروس کرونا با مهیا کردن کلیه امکانات و تجهیزات لازم برای مقابله یا پیشگیری اقدام کرده و با صرف هزینه های سنگین تلاش کردیم تا کلیه دستورالعمل های بهداشتی را در فرودگاه های کشور برای ایمنی مسافران بکار گیریم .

  |

  نظرات کاربران