در حال بارگذاری ...
 • ضدعفونی سالن‌های مسافری فرودگاه مهرآباد هر ۱۲ ساعت یک بار

  دستورالعمل تهیه مواد ضد عفونی را از وزارت بهداشت گرفته‌ایم و حتی آزمایشگاه غرب تهران غلظت مواد ضد عفونی را تائید کرده است . البته پاشیدن مواد ضد عفونی در ساعات کم مسافر انجام می‌شود چون وایتکس و آب ژاول است و نباید به لباس مسافر آسیبی وارد کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با بیان اینکه ۳ دوربین حرارتی در سالن‌های فرودگاه مهرآباد نصب است گفت : این سالن‌ها هر ۱۲ ساعت یک بار ضد عفونی می‌شوند .

  ابراهیم مرادی امروز در حاشیه بازدید رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از ترمینال‌های فرودگاه مهرآباد مبنی بر میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت :‌ در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و معاینه مسافران شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ۳۰ دوربین حرارتی از تولید کننده داخل خریداری کرد که ۳ دوربین در فرودگاه مهرآباد نصب شده و فعال است . حوزه مربوط به کار ما از درب ورود مسافر تب‌سنجی انجام می‌شود و سپس مسافر می‌تواند وارد سالن ترانزیت شود .

  مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد افزود : ‌سالن‌های ترانزیت هر ۱۲ ساعت ضد عفونی می‌شود . همچنین مراکز اداری ما هر ۷۲ ساعت ضد عفونی می‌شوند اما مراکز اساسی و آتش‌نشانی هر ۱۲ ساعت ضد عفونی می‌شوند . دستورالعمل تهیه مواد ضد عفونی را از وزارت بهداشت گرفته‌ایم و حتی آزمایشگاه غرب تهران غلظت مواد ضد عفونی را تائید کرده است . البته پاشیدن مواد ضد عفونی در ساعات کم مسافر انجام می‌شود چون وایتکس و آب ژاول است و نباید به لباس مسافر آسیبی وارد کند .

  مرادی بیان کرد : طی قرارداد شرکت فرودگاه‌ها ۱۱ پزشک در ستاد ، برج و سالن مهرآباد حضور دارند و کارکنان ما هر روز تب سنجی و غربالگری می‌شوند و پزشک معالج معاینه را انجام می‌دهد . ۹۵ درصد از مسافرانی که وارد سالن می‌شوند ماسک دارند و به ۵ درصدی که ماسک ندارند متذکر می‌شویم .

  وی با بیان اینکه غرفه‌های مواد غذایی در فرودگاه هر روز از نظر رعایت پروتکل‌ها بازبینی می‌شوند .

  مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با بیان اینکه در فرودگاه مهرآباد از سال ۵۲ اورژانس مستقر است ، گفت : در صورت مشاهده مسافر مشکوک به اورژانس معرفی می‌شود.

  مرادی اظهار کرد : فرودگاه مهرآباد از صبح تا شب بازرسی و بررسی می‌شود و ۷۰ درصد کار ما پاسخگویی به آدیت‌ها است . ما تلاش کردیم که اجتماعی در سالن ترانزیت رخ ندهد و حتی به مسافران گروهی هم تذکر داده‌ایم که از هم فاصله بگیرند .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  بازدید معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از روند غربالگری مسافران کرونایی در فرودگاه مهرآباد

  بازدید معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از روند غربالگری مسافران کرونایی در فرودگاه مهرآباد

  ابتدا در زمان فروش بلیت ، وضعیت مسافر از طریق اتصال به بانک اطلاعاتی بیماران مبتلا به کرونا در وب سرویس ماسک وزارت بهداشت استعلام گرفته شده و در صورت ابتلا مسافر به کرونا ، بلیت صادر نمی شود .

  |

  نظرات کاربران