در حال بارگذاری ...
 • اخطار سازمان هواپیمایی کشوری به تعدادی از ایرلاین ها در خصوص عدم رعایت مقررات بهداشتی

  رعایت مقررات بهداشتی مقابله با شیوع ویروس کرونا به صورت سختگیرانه در حوزه حمل و نقل هوایی تدوین و ابلاغ گردیده و به صورت مستمر توسط بازرسان سازمان هواپیمایی کشوری در حال پایش می باشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در راستای ضرورت رعایت کامل مقررات ابلاغی سازمان در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا و عدم رعایت برخی از شرکت های هواپیمایی مبنی بر خالی نگه داشتن صندلی های دو ردیف آخر هواپیما ، مجوز جدید پروازی برای این شرکت ها صادر نخواهد شد .

  لازم به ذکر است شرکت های هواپیمایی بر اساس مقررات مندرج در بندهای شماره ۲-۴-۱۷ و ۲-۴-۱۸ شیوه نامه ۱۹۰۰ سازمان هواپیمایی کشوری و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله : ارائه ماسک در پرواز به مسافرین ، ضدعفونی مستمر هواپیماها و تجهیزات کمکی ، بکارگیری مستمر سیستم تهویه هوا ، غربالگری مسافران و خالی نگه داشتن صندلی های دو ردیف آخر هواپیما هستند که اقدامات و هزینه های زیادی را در راستای اجرای پروتکل های بهداشتی انجام داده اند .

  گفتنی است که رعایت مقررات بهداشتی مقابله با شیوع ویروس کرونا به صورت سختگیرانه در حوزه حمل و نقل هوایی تدوین و ابلاغ گردیده و به صورت مستمر توسط بازرسان سازمان هواپیمایی کشوری در حال پایش می باشد .
  مطالب مرتبط

  تپش تند نبض صادرات در پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان

  تپش تند نبض صادرات در پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان

  به منظور استفاده هر چه بهتر از ظرفیت پایانه های مرزی استان این اداره کل اقدامات عمرانی مختلف نظیر عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک و توسعه سالن مسافری پایانه مرزی میرجاوه را مورد توجه قرار داده است .

  |

  رشد ۷۵ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور با وجود تحریم ها

  رشد ۷/۵ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور با وجود تحریم ها

  تلاش های استکبار بر این بوده تا حمل و نقل دریایی را زمین‌گیر کند ، اما در این مقطع حساس نه تنها فعالیت بنادر دچار اختلال و توقف نشده، بلکه بنادر تجاری و بازرگانی کشور از حیث پذیرش کشتی‌ها ، تخلیه و بارگیری و نگهداری کالاها توانسته است به وظایف حاکمیتی و اصلی اش عمل کند .

  |

  ارزیابی مستمر رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا در بخش حمل و نقل آذربایجان غربی

  ارزیابی مستمر رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا در بخش حمل و نقل آذربایجان غربی

  در راستای اجرای بخشنامه های صادره از سوی سازمان جهت برخورد های لازم با شرکت ها ، موسسات و رانندگانی که پروتکل های بهداشتی لازم را رعایت ننموده اند ، اقدامات بسزایی انجام یافته است .

  |

  لزوم اعمال تخفیفاتی در هزینه انبارداری حمل و نقل بین‌المللی توسط دولت

  لزوم اعمال تخفیفاتی در هزینه انبارداری حمل و نقل بین‌المللی توسط دولت

  هرچه میزان بیش‌تری تخفیف داده‌ شود ، به نفع خواهد بود . در حال حاضر در رکود و کسادی کار به‌ سر می‌بریم ، هزینه‌ها مضاعف شده‌ و شرکت‌های خارجی نیز اعلام می‌کنند که افزایش هزینه‌ها مرتبط با آن‌ها نیست و در این میان تنها شرکت‌های ایرانی متضرر خواهند شد .

  |

  قدردانی رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از اجرای طرح استقرار ناظران سلامت در فرودگاه ها

  قدردانی رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از اجرای طرح استقرار ناظران سلامت در فرودگاه ها

  سازمان ایکائو در اطلاعیه ای در همان زمان شیوع ویروس کرونا اعلام کرد که در حوزه هوایی نیازی به فاصله گذاری اجتماعی نیست چرا که از هر ۲۷ میلیون مسافر ممکن است ، تنها یک نفر به کرونا مبتلا شود و از سوی دیگر طبق بررسی هایی که انجام داده ایم میزان مبتلایان در حوزه هوایی در مقایسه با ...

  |

  نظرات کاربران