در حال بارگذاری ...
 • دعوت از شرکت‌های دانش بنیان برای مشارکت در طرح‌های مرکز جهادی پیشرفت راه آهن

  از شرکت‌های دانش بنیان و قطعه سازان صنعت حمل و نقل ریلی کشور دعوت به عمل می آوریم تا به منظور خودکفایی در این صنعت ، با مرکز جهادی پیشرفت راه آهن ، مشارکت و همکاری کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل شرکت راه آهن از ساخت ۴ هزار قطعه ریلی از سوی تولیدکنندگان داخل خبر داد و از شرکت‌های دانش بنیان به منظور مشارکت در طرح‌های مرکز جهادی پیشرفت ، دعوت به عمل آورد .

  سعید رسولی از راه اندازی سامانه‌ای در این شرکت با هدف تامین قطعات شبکه حمل و نقل ریلی کشور خبر داد و گفت : این سامانه دو بخش دارد . یک بخش آن مربوط به قطعاتی است که در داخل ساخته شده و بخش دیگر مربوط به قطعاتی است که هنوز در کشور تولید نشده است .

  وی با تاکید بر اینکه این سامانه در دسترس عموم قرار دارد ، افزود : هم اکنون در بخش قطعات ساخت داخل این سامانه ، حدود ۴ هزار قطعه ریلی ارایه شده است که افراد و شرکت‌ها می‌توانند با مراجعه به این بخش قطعه مورد نیاز خود را دریافت کنند . بخش دوم این سامانه ، مربوط به قطعاتی است که نیاز آن وجود دارد ؛ اما هنوز در داخل کشور تولید نشده است .

  مدیر عامل شرکت راه آهن ، برخی از ویژگی‌های این سامانه جدید را برشمرد و اظهار کرد : این سامانه با این هدف طراحی شده است تا مصرف کنندگان شبکه‌های ریلی کشور که اغلب شامل کارخانجات سازنده و کارخانجات تعمیر و نگهداری ناوگان می‌شوند ، بتوانند به منظور تامین قطعات یدکی مورد نیاز مجموعه‌های‌شان ، با مراجعه به سامانه؛ چنانچه قطعه مورد نیازشان وجود داشت ، آن را تهیه نمایند و اگر هم ساخته نشده بود ، ثبت سفارش کنند تا از سوی تولیدکنندگان ساخته شود .

  رسولی تصزیح کرد : چنانچه امکان ساخت قطعه‌ای در داخل کشور وجود داشته باشد، شرکت راه آهن به هیچ عنوان اجازه واردات آن را نمی‌دهد . از شرکت‌های دانش بنیان و قطعه سازان صنعت حمل و نقل ریلی کشور دعوت به عمل می آوریم تا به منظور خودکفایی در این صنعت ، با مرکز جهادی پیشرفت راه آهن ، مشارکت و همکاری کنند .

   
  مطالب مرتبط

  اختصاص ۹۴۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به شرکت‌ های حمل و نقل مسافری ریلی

  اختصاص ۹۴۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به شرکت‌ های حمل و نقل مسافری ریلی

  در راستای تحقق شعار سال سامانه یکپارچه رونق تولید در سایت راه‌آهن در دسترس است ؛ سامانه در ۲ بخش طراحی شده که در یک بخش آن مجموعه قطعات ساخته شده شبکه ریلی با شماره فنی قطعات و کارخانجات تولیدکننده آنها معرفی شده است .

  |

  شهید ، بهترین الگوی خدمت در ایران اسلامی

  شهید ، بهترین الگوی خدمت در ایران اسلامی

  در دوران دفاع مقدس ، راه آهن جمهوری اسلامی ایران با تمام امکانات و باور کارکنان شریف و متعهد خود ، در خدمت به جبهه و دفاع مقدس قرار گرفت و در عرصه ها و صحنه های مختلف، خدمات ارزشمندی ارائه کرد .

  |

  نشست صمیمانه وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن با مدیران بانک‌های کشور

  نشست صمیمانه وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن با مدیران بانک‌های کشور

  در شرکت راه آهن ، یک زیست بوم سرمایه‌گذاری تدوین شده که در این زیست بوم ، دو نقش برای پیشرفت صنعت حمل و نقل ریلی تعریف شده است . نقش نخست برای شرکت راه آهن است تا به عنوان تسهیل‌گر از جانب دولت ، تسهیلات لازم به بخش خصوصی ارایه نماید و نقش دوم ، به عنوان سرمایه پذیر است تا به ...

  |

  رونمایی از نخستین موتور ملی دوگانه‌سوز لکوموتیو در شرکت دیزل سنگین ایران

  رونمایی از نخستین موتور ملی دوگانه‌سوز لکوموتیو در شرکت دیزل سنگین ایران

  موفق شدیم با بسته‌های حمایتی و استفاده از ظرفیت‌های قانونی فرصت‌هایی را برای سرمایه گذاری اقتصادی در شبکه و ناوگان ریلی فراهم کنیم . این اقدام باعث تقاضاهای متعدد بخش غیردولتی برای سرمایه گذاری شد که بخشی در حال انجام و بخشی در حال انعقاد تفاهم نامه و قرارداد است ضمن این که ...

  |

  نظرات کاربران