در حال بارگذاری ...
 • موافقت شرکت فرودگاه‌ها با تحویل گیری فرودگاه‌های عسلویه و ماهشهر

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس سازمان هواپیمایی کشور از موافقت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران با تحویل گیری فرودگاه‌های عسلویه و ماهشهر خبر داد و اظهار کرد که مالکیت فرودگاه‌ها با این شرکت است و سازمان هواپیمایی کشور به موضوع مالکیت ورود نمی‌کند .

  تورج دهقانی زنگنه در پاسخ به این سوال که «برخی رسانه‌ها اظهار داشتند که سازمان هواپیمایی کشوری از تحویل گیری فرودگاه ماهشهر خودداری ورزیده اند ، آیا این خبر صحت دارد ؟» ، عنوان کرد : مالکیت فرودگاه‌ها با شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران است و قرار شده این شرکت در گام نخست ، فرودگاه‌های عسلویه و ماهشهر را تحویل بگیرد .

  رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت : تحویل‌گیری فرودگاه ماهشهر به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران مربوط می‌شود که به دلیل موضوع مالکیت ، این سازمان به موضوع مالکیت فرودگاه‌ها ورود نمی‌کند .

  گفتنی است ، پیش از این کاپیتان دهقانی زنگنه درباره گزارش نهایی علت سانحه فرودگاه ماهشهر که در تاریخ هفتم اسفندماه سال گذشته رخ داد و در جریان این سانحه هواپیمای بویینگ ام دی کاسپین از مسیر باند منحرف شد ، گفته بود : هدف از بررسی سوانح ، شناختن ریشه‌های رویداد و جلوگیری از رخداد مجدد آن با شناسایی و پیاده سازی اصلاحات لازم جهت حذف زمینه‌های تکرار آن بوده است .

  وی اذعان کرده بود : پس از انتشار گزارش نهایی سازمان در خصوص سانحه هواپیمای مسافری MD83 شرکت کاسپین در فرودگاه ماهشهر و در ادامه گفتگوی مدیر کل فرودگاه‌های استان خوزستان با توجه به اینکه محتوای خبر منتشر شده وجود ناهماهنگی و عدم مسولیت پذیری را القا می‌کرد در قالب یک اقدام پیشگیرانه ، به منظور حفظ ایمنی و تا مشخص شدن نتیجه بررسی‌ها دستور توقف فعالیت فرودگاه صادر شد .

  رییس سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرده بود : پس از آن با دستور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی و رایزنی سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها ، شرکت فرودگاه‌ها در گام نخست مسئولیت ناوبری فرودگاه‌های ماهشهر و عسلویه را بصورت مکتوب پذیرفت . با این تمهید ، ادامه فعالیت فرودگاه ماهشهر و برقراری پروازها ، از سوی سازمان هواپیمایی کشوری با رعایت کامل ایمنی مورد موافقت قرار گرفته است
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  بازدید معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از روند غربالگری مسافران کرونایی در فرودگاه مهرآباد

  بازدید معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از روند غربالگری مسافران کرونایی در فرودگاه مهرآباد

  ابتدا در زمان فروش بلیت ، وضعیت مسافر از طریق اتصال به بانک اطلاعاتی بیماران مبتلا به کرونا در وب سرویس ماسک وزارت بهداشت استعلام گرفته شده و در صورت ابتلا مسافر به کرونا ، بلیت صادر نمی شود .

  |

  نظرات کاربران