در حال بارگذاری ...
 • لزوم حمایت و پشتیبانی همه جانبه قوای سه گانه از حوزه بندری و دریایی

  هرچند تحریم ها باعث شده است که تا حدی از صحنه اقتصاد جهانی دور شویم ، اما باید با حمایت و پشتیبانی کلان حاکمیت از حوزه بندری و دریایی خود را برای دوران پساتحریم آماده کنیم و در راستای توسعه و گسترش بنادر کشور گام برداریم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با تأکید بر اینکه حمایت و پشتیبانی همه جانبه حاکمیت از حوزه بندری و دریایی ضروری است ، گفت : بنادر کشور هم اکنون از ظرفیت و شرایط مطلوبی برخوردار هستند اما باید خود را برای دوران پساتحریم آماده کنیم .

  مهرداد بازرگان با اشاره با جایگاه و اهمیت بسیار بالای بنادر در اقتصاد جهانی ، اظهار داشت : همه کشورهای دنیا آرزو دارند که مسیر دریایی مناسبی داشته باشند چرا که حمل و نقل دریایی امروز به عنوان کم خطرترین ، به صرفه ترین و سریع ترین شقوق حمل و نقل به شمار می رود .

  ایران ؛ شاهراه حمل و نقل دریایی منطقه است

  وی ادامه داد : ایران از موقعیت جغرافیایی بسیار مناسبی در منطقه برخوردار است و به عنوان شاهراه حمل و نقل دریایی منطقه به شمار می رود و از ظرفیت بسیار مناسبی برای ترانزیت به افغانستان و آسیای میانه برخوردار است .

  عضو اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با تاکید بر اینکه کشورهای توسعه به سمت حمل و نقل دریایی سوق پیدا کرده اند ، گفت : باید برای دوران پساتحریم آماده شویم و ظرفیت بنادر را به گونه ای افزایش دهیم که بتوانیم از تمامی مزیت های بندری و دریایی خود استفاده کنیم ، باید بدانیم که توسعه بنادر یکساله رخ نمی دهد و باید به صورت تدریجی نقش خود را در اقتصاد جهانی پررنگ کنیم .

  وی افزود : هرچند تحریم ها باعث شده است که تا حدی از صحنه اقتصاد جهانی دور شویم ، اما باید با حمایت و پشتیبانی کلان حاکمیت از حوزه بندری و دریایی خود را برای دوران پساتحریم آماده کنیم و در راستای توسعه و گسترش بنادر کشور گام برداریم .

  لزوم تقویت بنادر کوچک در ایران

  عضو اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران همچنین با تاکید بر اهمیت بسیار بالای بنادر کوچک ، اظهار داشت : بنادر کوچک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و باید به مسیرهای موجود در این زمینه توجه داشته باشیم و تقویت بنادر کوچک کشور را رقم بزنیم .

  بازرگان همچنین به لزوم رفع نقاط ضعف در فعالیت های مربوط به حوزه بندری و دریایی اشاره و بیان کرد : باید بروکراسی اداری در بنادر کشور کاهش پیدا کند ، کالا به سرعت از بنادر ترخیص شود و در عین حال به ظرفیت های حوزه دریایی توجه بیشتری داشته باشیم . شرایط بنادر کشور هم اکنون مطلوب است و از ظرفیت های بسیار مناسبی برخوردار هستیم ، اما به منظور فعالیت اثرگذار طی سال های آتی باید بتوانیم ظرفیت بنادر را توسعه بخشیم ، سرعت تخلیه بارگیری را بیشتر کنیم ، میزان معطلی کالا در بنادر را کاهش و فضاهای تخلیه و نگهداری کالا را توسعه دهیم .
  مطالب مرتبط

  اقدامات موثر سازمان بنادر و دریانوردی در راستای مدیریت ورود و توزیع کالاهای اساسی

  اقدامات موثر سازمان بنادر و دریانوردی در راستای مدیریت ورود و توزیع کالاهای اساسی

  سازمان بنادر و دریانوردی به منظور مدیریت ورود و توزیع کالاهای اساسی اقدامات موثری انجام داده است که در نتیجه این اقدامات فرایند واردات کالای اساسی بدون هیچگونه مشکلی از طریق بنادر کشور ادامه دارد .

  |

  فعالیت‌ها در بنادر تجاری کشور ؛ شبانه‌روزی و بدون وقفه در حال انجام است

  فعالیت‌ها در بنادر تجاری کشور ؛ شبانه‌روزی و بدون وقفه در حال انجام است

  به ‌رغم تحریم ها و تهدیداتی که به صورت ناعادلانه و غیر قانونی بر کشور تحمیل شده و همچنین تلاش هایی که برای ایجاد مشکل در زمینه فعالیت های بندری صورت می گیرد ، روند حمل و نقل و تجارت دریایی کشورمان مناسب است .

  |

  نظرات کاربران