در حال بارگذاری ...
 • تاکید بر توسعه روابط حمل‌ و نقل ریلی میان ایران و ترکمنستان

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی با رئیس آژانس حمل‌ونقل جاده‌ای ترکمنستان در راستای توسعه روابط حمل‌ونقل ریلی دو کشور از طریق ویدئو کنفرانس به گفت‌وگو پرداختند .

  شهرام آدم نژاد معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی کشور و ارازدردی سوخانف رئیس آژانس حمل‌ونقل جاده‌ای ترکمنستان طی یک گفت‌وگوی ویدئوکنفرانسی ، بر لزوم تشریک مساعی برای توسعه همکاری‌های حمل‌ونقلی در زمینه‌های مختلف تأکید کردند .

  شایان ذکر است ، پیش از این رؤسای جمهور ایران و ترکمنستان در گفت‌وگوی تلفنی مردادماه سال جاری ، با اشاره به روابط دوستانه و برادرانه دو کشور، تلاش مسئولان دو کشور برای توسعه و تحکیم بیش از پیش و همه جانبه مناسبات را خواستار شدند .

  ‎گفتنی است در خرداد سال‌جاری نیز ، آیین بهره‌برداری از پل جدید مرزی سرخس ، با حضور وزیر راه و شهرسازی و وزیر ساختمان و معماری ترکمنستان انجام شده است .
  مطالب مرتبط

  گسترش همکاری‌های ترانزیتی میان سه کشور ایران ، افغانستان و ازبکستان

  گسترش همکاری‌های ترانزیتی میان سه کشور ایران ، افغانستان و ازبکستان

  معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی ایران در این کارگروه سه جانبه ، ۵ موضوع شامل حمل بار آزمایشی ، وضعیت ریلی خواف - هرات و هرات – مزار شریف ، شیوه تمدید تعهد ترانزیت سال ۲۰۰۳ ، معاهده چابهار و اخذ توافق جدید و نهایی در حوزه حمل‌ونقل را به حضار پیشنهاد داد که پس از بحث و بررسی ، ...

  |

  بازگرداندن ۱۴ هزار شهروند ایرانی به کشور با پروازهای یکطرفه در ایام شیوع کرونا

  بازگرداندن ۱۴ هزار شهروند ایرانی به کشور با پروازهای یکطرفه در ایام شیوع کرونا

  بیش از ۱۴ هزار ایرانی در کشورهای دیگر بودند و این مسئولیت اجتماعی زیادی را بر عهده وزارت راه و شهرسازی گذاشته بود . سعی کردیم با هماهنگی تمام دستگاه‌ها از جمله وزارتخانه‌های امور خارجه و بهداشت ، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی این عزیزان را به کشور بازگردانیم . بازگشت این ...

  |

  نظرات کاربران