در حال بارگذاری ...
 • ابلاغ مجوز افزایش ظرفیت مسافر داخل کابین هواپیماها با شروط جدید

  مقرر شد ابلاغیه پیشین مبنی بر لزوم پذیرش مسافر داخل هواپیما با ظرفیت حداکثر ۶۰ درصد ملغی شده و افزایش ظرفیت مسافر داخل کابین با شروط جدید اعلام شده بلامانع باشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مجوز افزایش ظرفیت مسافر داخل کابین هواپیماها توسط شرکت های هواپیمایی از سوی کمیته پیشگیری از آلودگی ناوگان حمل و نقل ابلاغ شد .

  در نشست کمیته پیشگیری از آلودگی ناوگان حمل و نقل و مراکز تجمع مسافران ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که با حضور شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل و جانشین وزیر در ستاد مدیریت بحران و معاون بهداشت وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی انجام گرفت ، تصمیات جدید در خصوص پذیرش مسافر در ناوگان هوایی کشور ابلاغ شد .

  بر این اساس و با توجه به توضیحات ارائه شده به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی درخصوص قابلیت های سیستم تهویه هواپیما و همچنین عدم توصیه مراجع بین المللی هوانوردی به فاصله گذاری اجتماعی در هواپیما ، به منظور انجام سفرهای هوایی بهداشتی با رویکرد هماهنگی با رفتارهای جامعه هوانوردی بین الملل و جلوگیری از تحمیل هزینه های اضافی به بخش بهداشت تصمیمات جدید گرفته شد .

  به این ترتیب مقرر شد ابلاغیه پیشین مبنی بر لزوم پذیرش مسافر داخل هواپیما با ظرفیت حداکثر ۶۰ درصد ملغی شده و افزایش ظرفیت مسافر داخل کابین با شروط جدید اعلام شده بلامانع باشد .

  این شروط شامل روشن بودن مداوم APU هواپیما روی زمین برای تهویه هوا ، خالی ماندن دو ردیف آخر صندلی هواپیما در صورت نیاز مسافر به قرنطینه ، نمونه برداری دوره ای از هوای داخل کابین توسط نمایندگان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در فرآیند اعزام و پذیرش مسافر از مبدا تا مقصد می شود .

  در این ابلاغ به سازمان هواپیمایی کشوری ، شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ، بر همکاری های همه جانبه با وزارت بهداشت و همچنین نظارت کامل بر حسن اجرای پروتکل های جدید توسط شرکت های هواپیمایی و دیگر فعالان این بخش تاکید و مقرر شد برخوردهای مقتضی با متخلفین انجام پذیرد .
  مطالب مرتبط

  شرکت فرودگاه ها بیشترین زیرساخت های حیاتی ، مهم و حساس را دارا است

  شرکت فرودگاه ها بیشترین زیرساخت های حیاتی ، مهم و حساس را دارا است

  با توجه به معرفی دستگاه های اجرایی برتر از لحاظ اجرای برنامه های پدافند غیرعامل ، در سال گذشته سازمان پدافند غیرعامل براساس شاخص سختگیرانه خود ، شرکت فرودگاه ها را به عنوان یکی از دستگاه اجرایی برتر در جهت مقابله و پیشگیری از تهدیدات انتخاب کرد .

  |

  نظرات کاربران