در حال بارگذاری ...
 • حل مشکل فرودگاه ها و اشتغال زایی در صنعت هوایی با توجه ویژه به حوزه هوانوردی عمومی

  در شرایطی که بسیاری از فرودگاه های کشورمان ، زیان ده شده اند وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری می توانند با توجه ویژه به حوزه هوانوردی عمومی علاوه بر حل مشکل فرودگاه ها و اشتغال زایی قابل توجه این صنعت ، بر سایر حوزه های اقتصادی هم تاثیرات انعکاسی داشته باشند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرده که توجه ویژه به حوزه هوانوردی عمومی علاوه بر حل مشکل فرودگاه ها و اشتغال زایی قابل توجه صنعت هوایی بر سایر حوزه های اقتصادی نیز تاثیرهای انعکاسی دارد .

  اخیرا سید محسن دهنوی نماینده مردم تهران ، ری ، شمیرانات ، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی آورده است : وقت آن رسیده که در کشور ما نیز مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا به صنعت هوانوردی عمومی توجه شود و نگاه ها از ایرلاین ها و تعداد مسافران بالا به هواپیماهای کوچک تر با ظرفیت حداکثر ۱۹ نفر معطوف شود .

  عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هوانوردی عمومی ، کاربردهای متعددی مانند ایرتاکسی ها ، آمبولانس های هوایی ، اطفای حریق ، حمل بار سریع و پروازهای آموزشی دارد ، افزوده است : بیش از ۴۵۰ هزار فروند در حوزه هوانوردی عمومی در دنیا فعالیت می کنند ، در حالی که هواپیماهای فعال در خطوط هوایی سراسر دنیا نهایتا ۲۸ هزار فروند هستند .

  وی تاکید کرده است : در شرایطی که بسیاری از فرودگاه های کشورمان ، زیان ده شده اند وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری می توانند با توجه ویژه به حوزه هوانوردی عمومی علاوه بر حل مشکل فرودگاه ها و اشتغال زایی قابل توجه این صنعت ، بر سایر حوزه های اقتصادی هم تاثیرات انعکاسی داشته باشند .

  گفتنی است ؛ توسعه هوانوردی عمومی یکی از راهبردهای استفاده بهینه از ظرفیت فرودگاه های کشور است و با توجه به رویکرد دولت مبنی بر توسعه صنعت گردشگری و از طرفی نگاه ویژه وزیر راه و شهرسازی به مقوله هوانوردی عمومی و تاکید مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بر این موضوع، کمیته هوانوردی عمومی شرکت به طور جدی توسعه هوانوردی عمومی را پیگیری و ساز و کار اجرایی آن را تدوین کرده است .
  مطالب مرتبط

  شرکت فرودگاه ها بیشترین زیرساخت های حیاتی ، مهم و حساس را دارا است

  شرکت فرودگاه ها بیشترین زیرساخت های حیاتی ، مهم و حساس را دارا است

  با توجه به معرفی دستگاه های اجرایی برتر از لحاظ اجرای برنامه های پدافند غیرعامل ، در سال گذشته سازمان پدافند غیرعامل براساس شاخص سختگیرانه خود ، شرکت فرودگاه ها را به عنوان یکی از دستگاه اجرایی برتر در جهت مقابله و پیشگیری از تهدیدات انتخاب کرد .

  |

  نظرات کاربران