در حال بارگذاری ...
 • حل مشکل فرودگاه ها و اشتغال زایی در صنعت هوایی با توجه ویژه به حوزه هوانوردی عمومی

  در شرایطی که بسیاری از فرودگاه های کشورمان ، زیان ده شده اند وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری می توانند با توجه ویژه به حوزه هوانوردی عمومی علاوه بر حل مشکل فرودگاه ها و اشتغال زایی قابل توجه این صنعت ، بر سایر حوزه های اقتصادی هم تاثیرات انعکاسی داشته باشند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرده که توجه ویژه به حوزه هوانوردی عمومی علاوه بر حل مشکل فرودگاه ها و اشتغال زایی قابل توجه صنعت هوایی بر سایر حوزه های اقتصادی نیز تاثیرهای انعکاسی دارد .

  اخیرا سید محسن دهنوی نماینده مردم تهران ، ری ، شمیرانات ، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی آورده است : وقت آن رسیده که در کشور ما نیز مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا به صنعت هوانوردی عمومی توجه شود و نگاه ها از ایرلاین ها و تعداد مسافران بالا به هواپیماهای کوچک تر با ظرفیت حداکثر ۱۹ نفر معطوف شود .

  عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هوانوردی عمومی ، کاربردهای متعددی مانند ایرتاکسی ها ، آمبولانس های هوایی ، اطفای حریق ، حمل بار سریع و پروازهای آموزشی دارد ، افزوده است : بیش از ۴۵۰ هزار فروند در حوزه هوانوردی عمومی در دنیا فعالیت می کنند ، در حالی که هواپیماهای فعال در خطوط هوایی سراسر دنیا نهایتا ۲۸ هزار فروند هستند .

  وی تاکید کرده است : در شرایطی که بسیاری از فرودگاه های کشورمان ، زیان ده شده اند وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری می توانند با توجه ویژه به حوزه هوانوردی عمومی علاوه بر حل مشکل فرودگاه ها و اشتغال زایی قابل توجه این صنعت ، بر سایر حوزه های اقتصادی هم تاثیرات انعکاسی داشته باشند .

  گفتنی است ؛ توسعه هوانوردی عمومی یکی از راهبردهای استفاده بهینه از ظرفیت فرودگاه های کشور است و با توجه به رویکرد دولت مبنی بر توسعه صنعت گردشگری و از طرفی نگاه ویژه وزیر راه و شهرسازی به مقوله هوانوردی عمومی و تاکید مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بر این موضوع، کمیته هوانوردی عمومی شرکت به طور جدی توسعه هوانوردی عمومی را پیگیری و ساز و کار اجرایی آن را تدوین کرده است .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  بازدید معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از روند غربالگری مسافران کرونایی در فرودگاه مهرآباد

  بازدید معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از روند غربالگری مسافران کرونایی در فرودگاه مهرآباد

  ابتدا در زمان فروش بلیت ، وضعیت مسافر از طریق اتصال به بانک اطلاعاتی بیماران مبتلا به کرونا در وب سرویس ماسک وزارت بهداشت استعلام گرفته شده و در صورت ابتلا مسافر به کرونا ، بلیت صادر نمی شود .

  |

  نظرات کاربران