در حال بارگذاری ...
 • افتتاح ۶۳ پروژه در حوزه ریلی با ۵۵۵ میلیارد تومان اعتبار طی هفته دولت

  با برنامه ریزی شرکت راه آهن خوشبختانه در ۴ ماه نخست امسال ۲۵۹ دستگاه انواع ناوگان به ارزش۴۹۴ میلیارد تومان به شبکه ریلی اضافه شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۸ درصد رشد داشت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت : در سال جهش تولید و همزمان با هفته دولت ۶۳ پروژه ریلی با اعتبار ۵۵۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه ریلی به بهره برداری می رسد .

  ایران سعید رسولی در گفتگو با خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناسبت هفته دولت افزود : هم اکنون ساخت ۸۲۴ کیلومتر خطوط آنتنی برای اتصال مراکز عمده بار به شبکه ریلی در دستور کار راه آهن قرار گرفته که با تکمیل آن ۱۱۸ میلیون تن بار اضافی برای جا به جایی در شبکه ریلی فراهم می کند .

  معاون وزیر راه و شهرسازی هفته دولت را به همه کارکنان دولت به خصوص کارمندان و کارگران شرکت راه آهن تبریک گفت و اظهار داشت : ۱۱۶۰۰ کیلومتر خط اصلی ریلی داریم و ۲۵۰۰ کیلومتر خطوط فرعی و ایستگاهی داریم ؛ در سال ۹۸ میزان ۴۸ میلیون تن بار در ۱۱۶۰۰۰ کیلومتر خطوط ریلی جا به جا شد .

  مدیرعامل شرکت راه آهن بیان کرد : هم اکنون بیش از ۵۷ تقاضا از مراکز بار داریم که نشان‌دهنده این است صاحبان صنایع بزرگ به استفاده از حمل ریلی توجه دارند ، چون حوزه ریلی یک هفتم حمل و نقل جاده ای مصرف سوخت دارد . با برنامه ریزی شرکت راه آهن خوشبختانه در ۴ ماه نخست امسال ۲۵۹ دستگاه انواع ناوگان به ارزش۴۹۴ میلیارد تومان به شبکه ریلی اضافه شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۸ درصد رشد داشت .

  مدیرعامل شرکت راه آهن خاطرنشان کرد : در سال جهش تولید و با حضور وزیر راه و شهرسازی در مرحله نخست امسال ( دهم اردیبهشت ماه ) ۵۶ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۱۲۵ میلیارد تومان ، در مرحله دوم ( ۳۰ اردیبهشت ماه) ۸۸ دستگاه به ارزش ۶۴۲ میلیارد تومان و در مرحله سوم (۱۰ تیرماه) ۶۵ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۱۵۶ میلیارد تومان در حوزه ریلی کشور به بهره برداری رسیده که همه آنها در شرکت های داخلی تولید شده است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی افزود : هم چنین در مرحله چهارم ( ۵ مرداد ماه) ۵۰ دستگاه ناوگان به ارزش ۶۹ میلیارد تومان به بهره برداری رسید و در مرحله پنجم امسال قرار است ۷۰ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۷۳ میلیارد تومان که در مرداد ماه سال جاری در کارخانجات داخلی تولید شده به بهره برداری می رسد . در سال جهش تولید و در ۵ مرحله امسال در مجموع ۳۲۹ دستگاه انواع ناوگان ریلی به ارزش ۵۶۷ میلیارد تومان سرمایه گذاری به بهره برداری می رسد .
  مطالب مرتبط

  افزایش ۶۰ درصدی ظرفیت خطوط ریلی تا پایان سال ۱۴۰۰

  افزایش ۶۰ درصدی ظرفیت خطوط ریلی تا پایان سال ۱۴۰۰

  سهم حمل و نقل ریلی در جابجایی بار بنادر امام خمینی(ره) و شهید رجایی در سال ۹۹ دو برابر شده است . تا سال آینده در مسیرهایی که مراکز تولید بار است و ریل داریم ، از سهم ۱۵ درصدی برای ریل در کل کشور استفاده می‌کنیم .

  |

  نظرات کاربران