در حال بارگذاری ...
 • برگزاری اولین جلسه کمیته اطلاع‌رسانی افتتاح خط راه‌آهن خواف – هرات

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، اولین جلسه کمیته اطلاع‌رسانی و امور بین‌المللی مربوط به افتتاح خط راه‌آهن خواف – هرات در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد .

  اولین جلسه کمیته اطلاع رسانی و امور بین المللی مربوط به افتتاح خط راه‌آهن خواف – هرات به مدیریت سیدقاسم بی‌نیاز ، رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی برگزار شد .

  در این جلسه که با حضور معاونت‌های مختلف ستادی وزارت راه و شهرسازی ، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ، شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ، نماینده وزارت امورخارجه در امور افغانستان ، سرکنسول ایران در هرات به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد ، آخرین برنامه‌ریزی در خصوص انجام مقدمات لازم جهت افتتاخ این پروژه مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

  در این جلسه سیدقاسم بی‌نیاز ، رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی و مدیر کارگروه فرهنگی – تبلیغی این پروژه ضمن تاکید بر برگزاری هرچه مطلوب‌تر این مراسم بر یک افتتاح خوب با برنامه ریزی مناسب در حوزه کارهای زیربنایی و نرم‌افزاری با هماهنگی طرف افغانستانی تاکید داشت .

  همچنین مقرر شد کلیه هماهنگی های لازم بین شرکت راه‌آهن و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در بحث اتمام پروژه و همچنین آموزش اپراتور هماهنگی‌های لازم انجام و موانع موجود برطرف شود .
  مطالب مرتبط

  مشارکت دولت و سه بانک کشور در تامین منابع مورد نیاز ساخت جاده اهواز - ایذه - لردگان

  مشارکت دولت و سه بانک کشور در تامین منابع مورد نیاز ساخت جاده اهواز - ایذه - لردگان

  اداره کل راه و شهرسازی و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در توسعه راه های استان نقش ویژه ای ایفا کردند و تا سال آینده با چهار خطه شدن محور رامهرمز تا خیرآباد و همچنین مسیر غیزانیه تا ایذه میزان بزرگراه های استان افزایش چشمگیر پیدا میکند .

  |

  تحکیم روابط ایران و افغانستان با بهره‌برداری از مسیر ریلی خواف – هرات

  تحکیم روابط ایران و افغانستان با بهره‌برداری از مسیر ریلی خواف – هرات

  تعداد قطاری که در این مسیر ریلی به کار گرفته می‌شود ، بستگی به تقاضای بار و مسافر دارد . قطعاً از روز اولیه افتتاح ، امکان تخمین تقاضا وجود ندارد . اکنون با محوریت راه آهن ، صاحبان کالا ، بازرگانان و بازاریابان که مسئولیت جذب بار را دارند ، در حال گفت‌وگو هستند تا برای ...

  |

  افتتاح قطعه سوم راه‌آهن خواف – هرات فرصتی ارزشمند برای اقتصاد ایران و افغانستان

  افتتاح قطعه سوم راه‌آهن خواف – هرات فرصتی ارزشمند برای اقتصاد ایران و افغانستان

  کشور افغانستان طرح‌ مشخصی برای توسعه شبکه ملی و بین‌المللی راه‌آهن را دنبال می‌کند که این طرح ، فرصتی ارزشمند اقتصادی و تاریخی برای دو کشور محسوب می‌شود تا از طریق یکی از کلیدی‌ترین نقاط شبکه ملی راه‌آهن افغانستان یعنی هرات و امتداد آن به سمت ایران ، کشورهای آسیای میانه و ...

  |

  نظرات کاربران