در حال بارگذاری ...
 • امضا قرارداد نوسازی ۱۰۰۰ دستگاه کامیون و کشنده در بخش حمل و نقل جاده ای

  ایران خودرو دیزل ظرفیت و توانایی انجام این قرارداد و اقدامات بزرگ تر را دارد و با توجه به نیاز کشور برای نوسازی ۵۲ هزار دستگاه ناوگان فرسوده علاوه بر انجام تعهدات این قرارداد به تامین ۱۵ هزار دستگاه دیگر برای نوسازی ناوگان فرسوده بار برون شهری فکر می کنیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، قرارداد نوسازی یک هزار دستگاه کامیون و کشنده میان سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی ، بانک توسعه تعاون و شرکت ایران‌خودرو دیزل در حضور  وزیر راه و شهرسازی و سرپرست وزارت صمت امضاء شد .

  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در این مراسم اظهار داشت : در راستای سیاست‌های کلی نظام در سال جهش تولید ، قرارداد نوسازی یک هزار دستگاه کامیون و کشنده با اولویت ناوگان فرسوده بالای ۵۵ سال در دست اقدام قرار می‌گیرد . ما با ساز و کار کارآمد و با درک واقعیت به حل مساله نگاه می کنیم به طوری که در قرارداد قبلی با بخش خصوصی که برای نوسازی ۵۰۰۰ دستگاه منعقد شد ، امسال بیش از ۲۰۰۰ دستگاه از محل این قرارداد نوسازی می شود . در قرارداد امروز بالغ بر ۱۰۰۰ دستگاه ناوگان فرسوده نوسازی می شود، اگرچه استعداد نوسازی ۵۰۰۰ دستگاه ناوگان دیگر نیز در ادامه این قرارداد در مجموعه ایران خودرو دیزل وجود دارد .

  اسلامی با بیان این که در وزارت راه و شهرسازی برنامه سه ساله ای برای نوسازی ناوگان با عمر ۴۰ تا ۶۰ سال را تعریف شده است، گفت: این برنامه با استفاده از منابع داخلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و سایر منابع مرتبط با صرفه جویی سوخت ، همچنین پیش پرداخت حداقلی از سوی متقاضیان برای نوسازی ۶۵ هزار دستگاه ناوگان فرسوده عملیاتی می شود.

  وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت : امیدواریم روند پرداخت تسهیلات نوسازی ناوگان حمل و نقل برون شهری از سوی بانک های عامل روان سازی شود تا بتوانیم تکالیف قانونی خود را انجام دهیم و ایمنی و سلامت روز افزون را به مردم نوید دهیم.

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سهم نوسازی ناوگان بار برون شهری کشور در ایجاد اشتغال و ارتقای بهره وری بیان داشت: مجلس و دولت به نتایج نوسازی ناوگان در کاهش مصرف سوخت از ۶۰ لیتر به ۳۵ لیتر اهتمام ویژه دارند و تمهیدات لازم را اندیشه می کنند .

  بر اساس این گزارش جعفر سرقینی سرپرست وزارت صمت در این جلسه اظهار داشت : ایران خودرو دیزل ظرفیت و توانایی انجام این قرارداد و اقدامات بزرگ تر را دارد و با توجه به نیاز کشور برای نوسازی ۵۲ هزار دستگاه ناوگان فرسوده علاوه بر انجام تعهدات این قرارداد به تامین ۱۵ هزار دستگاه دیگر برای نوسازی ناوگان فرسوده بار برون شهری فکر می کنیم . بر اساس برآورد انجام شده، این امکان وجود دارد که ناوگان فرسوده با عمر بیش از ۴۰ سال را از محل صرفه جویی مصرف سوخت ظرف مدت دو سال نوسازی کنیم .

  عزت الله اکبری رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز تصریح کرد: باید از  ظرفیت تولید داخلی خودرو در کشور استفاده حداکثری کرد و علاوه بر رفع نیازهای داخل ، ظرفیت صادرات محصولات تولیدی به کشورهای همسایه را فراهم کنیم .

  وی بر اهمیت وجود تضامین خرید تولیدات داخل تاکید کرد و گفت : این هفته جلسه ای در کمیسیون صنایع و معادن با حضور وزرا و حتی شهردار تهران برگزار می شود که امید است به طور جدی موضوع نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی را سازماندهی کرده و طرح و برنامه ها را عملیاتی و روز به روز ظرفیت ماشین های سنگین را بالا ببریم .

  عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان این که از مجموع ۳۸۷ هزار دستگاه ناوگان حمل و نقل بار برون شهری، ۵۲ هزار دستگاه کامیون بالای ۴۰ سال و ۵هزار دستگاه کامیون بالای ۵۰ سال تشکیل می دهند،خاطرنشان کرد: قرارداد نوسازی ۱۰۰۰ دستگاه از این ناوگان امروز با تسهیلات ۱۸ درصد و بازپرداخت ۵ ساله طی قراردادی با ایران خودرو تامین می شود . میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این قرارداد حدود ۱۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال است و ۱۰ هزار میلیارد ریال نیز به عنوان تسهیلات این قرارداد در نظر گرفته‌ شده که شامل ۶۰ درصد قیمت ناوگان نو با بازپرداخت پنج ساله است .

  حسن نیا گفت : آورده متقاضیان در این طرح ۴۰ درصد مبلغ ناوگان نو در نظر گرفته‌شده و الزامات آن اسقاط حداقل یک کامیون فرسوده به ازای هر دستگاه کامیون نو است . مدت این قرارداد ۱۲ ماه ، سود تسهیلات سهم متقاضی ۹ درصد و سود تسهیلات سهم دولت نیز ۹ درصد در نظر گرفته‌شده است . قرارداد دیگری طی سال جاری برای نوسازی ۱۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دستگاه دیگر با ایران خودرو دیزل منعقد خواهد شد که بازگشت سرمایه دولت را به همراه دارد .

  حجت الله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون نیز در این مراسم اظهار داشت : بانک توسعه تعاون تا پیش از این قرارداد ، بالغ بر ۶۰۰۰ دستگاه ناوگان حمل و نقل برون شهری کشور را تامین مالی کرده است و امروز این عدد به ۷۰۰۰ دستگاه افزایش می یابد که امید است رضایت متقاضیان را به همراه داشته باشد .

  فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو از رشد ۲۱ درصدی در صنعت دیزل خبر داد و گفت : در این قرارداد سفارش‌گذاری از قبل انجام شده است و بخشی از قرارداد فی مابین از قبل فراهم شده است . تداوم این اقدام اشتغال زایی و رونق تولید را به همراه دارد ، همچنین زمینه بازسازی ناوگان فرسوده فراهم و انگیزه بالایی در این زمینه ایجاد شده است .

  محمد زالی مدیرعامل ایران خودرو دیزل نیز ظرفیت این مجموعه صنعتی را ۱۲ هزار کامیون و کشنده ذکر کرد و گفت : با شروع قراردادهای نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل بار برون شهری این امکان وجود دارد تا ناوگان با عمر ۱۵ تا ۲۰ سال را در صف نوسازی قرار دهیم .

  وی از وزیر راه و شهرسازی به خاطر  تدبیر در نوسازی ناوگان حمل و نقل بار برون شهری فرسوده با استفاده از توان داخل قدردانی کرد و گفت: ما در شرایط تحریم قصد داریم تولید خود برای نوسازی ناوگان را به ۵۰۰۰ دستگاه و سپس به ۱۲ هزار دستگاه افزایش دهیم .

  بر اساس این گزارش متقاضیان نوسازی ناوگان فرسوده پس از دریافت پیامک برای ثبت نام باید مدارک هویتی خود و خودرو ملکی را به همراه داشته باشند .
  مطالب مرتبط

  تاکید بر تکمیل پروژه راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان توسط سرمایه‌گذار چینی

  تاکید بر تکمیل پروژه راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان توسط سرمایه‌گذار چینی

  در خصوص موضوع مالی پروژه مقرر شد تا تمهیدات لازم برای تسهیل در مراودات مالی و همچنین فعال‌سازی مابقی LC نیز انجام شود . سرمایه‌گذار چینی این پروژه نیز اعلام کرد با تمام قدرت روند اجرای پروژه را سرعت می‌دهد و مشکلات موجود را برطرف خواهد کرد .

  |

  برگزاری نشست مجازی حمل و نقل جاده ای دوجانبه میان ایران و جمهوری آذربایجان

  برگزاری نشست مجازی حمل و نقل جاده ای دوجانبه میان ایران و جمهوری آذربایجان

  توسعه مناسبات حمل و نقل جاده ای با جمهوری آذربایجان از اولویت کاری وزارت راه و شهرسازی و این سازمان می باشد و ما آماده توسعه همکاری ها در حوزه انتقال دانش و تجربیات در زمینه های مختلف حمل ونقلی ، نگهداری راه وتاسیسات بین راهی و حمل و نقل هوشمند هستیم .

  |

  توزیع لاستیک های سنگین وارد شده به کشور با مبنای دلار ۴۲۰۰ تومانی

  توزیع لاستیک های سنگین وارد شده به کشور با مبنای دلار ۴۲۰۰ تومانی

  اگر قبلاً رانندگان از فعالیت سامانه توزیع لاستیک استقبال می‌کردند ، به دلیل تفاوت فاحش قیمت لاستیک‌ها موجود در آن با نرخ لاستیک‌های موجود در بازار بوده است ؛ اما در حال حاضر تفاوت چندانی میان قیمت لاستیک‌های حواله‌ای با بازار آزاد وجود ندارد .

  |

  بازدید رییس سازمان راهداری از محور سنندج - مریوان و دیدار صمیمانه با رانندگان در پایانه مرزی باشماق

  بازدید رییس سازمان راهداری از محور سنندج - مریوان و دیدار صمیمانه با رانندگان در پایانه مرزی باشماق

  ۱۰ درصد تـرانــزیـت ورودی و هشت درصد صــادرات کشــورمان از طــریق مــرز باشماق انجام می شود و مــســیـر ترانــزیـت بــنــدر شــهیــد رجــایــی (بــنــدرعــبــاس) به مــرز باشماق دومــیــن مسیر پــر تــردد کشور است .

  |

  نظرات کاربران