در حال بارگذاری ...
 • تقدیر و تشکر رئیس و اعضای کمیسیون عمران مجلس از عملکردها و برنامه های شرکت راه آهن

  در سال جهش تولید و حمایت از تولید داخل ، رئیس و اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در این بازدید از عملکرد شرکت راه آهن در حوزه های مختلف مسافری ، باری ، زیربنایی ، آموزشی ، سرمایه گذاری و تامین ناوگان ریلی با استفاده از توانمندی های داخلی تقدیر و تشکر کردند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس و اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه با حضور در شرکت راه آهن با «سعید رسولی» معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کردند .

  اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی پس از حضور در راه آهن از مرکز جهادی پیشرفت راه آهن و مرکز کنترل شبکه ریلی کشور ، از عملکرد و برنامه های شرکت راه آهن در توسعه شبکه ریلی و زیر ساخت های آن تقدیر کردند .

  معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت : سال گذشته از ۱۸۰ میلیون تن بار ریل پسند در کشور ۴۷ میلیون تومان آن توسط خطوط ریلی کشور جابجا شد که ۳۳ درصد این رقم را تشکیل می دهد . در برنامه ششم توسعه مقرر شده سهم شبکه ریلی کشور در جابجایی بار در کشور به ۳۰ درصد افزایش یابد و تمام برنامه ریزی های شرکت راه آهن در راستای تحقق این هدف انجام شده است .

  رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز در بازدید اعضای این کمیسیون از شرکت راه‌آهن اظهار داشت : خوشبختانه مجلس و کمیسیون عمران رابطه بسیار نزدیکی با شرکت راه آهن دارد و تاکنون مجلس و نمایندگان مجلس با شرکت راه‌آهن تعاملات خوبی داشته است .

  «محمدرضا رضایی کوچی» با بیان اینکه شرکت راه آهن امسال به خوبی توانسته از ظرفیت‌های قانونی برای توسعه صنعت حمل ونقل ریلی استفاده کند ، افزود : امروز در بازدید از شرکت راه آهن گزارش خوبی در زمینه توسعه ترانزیت ریلی کالا بین هند و افغانستان از طریق کریدورهای ایران ارائه شد که بسیار امیدوار کننده است .

  وی برای جذابیت سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه ریلی تاکید کرد و افزود : افزایش متوسط سرعت قطارها با ویژگی صرفه جویی در مصرف سوخت و ایمنی برای مسافران باید جذابیت خوبی برای حوزه ریلی کشور است . سرمایه‌گذاری در راه‌آهن به نوعی صرفه‌جویی در مصرف سوخت است و این می تواند در افزایش اعتبارات و پروژ ه های عمرانی در کشور بسیار تاثیرگذار باشد.

  گفتنی است در سال جهش تولید و حمایت از تولید داخل ، رئیس و اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در این بازدید از عملکرد شرکت راه آهن در حوزه های مختلف مسافری ، باری ، زیربنایی ، آموزشی ، سرمایه گذاری و تامین ناوگان ریلی با استفاده از توانمندی های داخلی تقدیر و تشکر کردند .
  مطالب مرتبط

  افزایش نرخ بلیت هواپیما اجحاف در حق اقشار متوسط جامعه

  افزایش نرخ بلیت هواپیما اجحاف در حق اقشار متوسط جامعه

  عدم وجود نظارت دقیق در این حوزه باعث افزایش قیمت نهایی بلیت شده است و در شرایط کنونی نباید هیچ تصمیمی برای افزایش مجدد بلیت‌ها اتخاذ شود ، چرا که با این کار فشار بیشتری به قشر متوسط جامعه وارد شده و تنها حمل و نقل هوایی در انحصار گروه خاصی قرار می‌گیرد .

  |

  افزایش ۶۰ درصدی ظرفیت خطوط ریلی تا پایان سال ۱۴۰۰

  افزایش ۶۰ درصدی ظرفیت خطوط ریلی تا پایان سال ۱۴۰۰

  سهم حمل و نقل ریلی در جابجایی بار بنادر امام خمینی(ره) و شهید رجایی در سال ۹۹ دو برابر شده است . تا سال آینده در مسیرهایی که مراکز تولید بار است و ریل داریم ، از سهم ۱۵ درصدی برای ریل در کل کشور استفاده می‌کنیم .

  |

  نظرات کاربران